Czerwona pigułka

Czerwona pigułka

Autor: Hari Kunzru


Opis książki:

„Czerwona pigułka” to najnowsza powieść autora Impresjonisty. Wielowarstwowa historia opowiedziana przez pryzmat mrocznej przeszłości.

Czerwona pigułka to powieść o inwigilacji, wyborach rodem z Matrixa, kwestiach alt-right, o kreatywności, ludzkiej psychice i historii. To opowieść z XXI wieku opowiedziana przez pryzmat przeszłości, której najmroczniejsze rozdziały wciąż mają wpływ na naszą teraźniejszość. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o miłości, która potrafi przetrwać w świecie całkowicie pozbawionym znaczenia.

Mało znany nowojorski pisarz na trzy miesiące rozstaje się z młodą żoną i córeczką i przyjeżdża na stypendium nad berlińskie jezioro Wannsee, licząc, że tu dozna twórczego natchnienia i wreszcie napisze kolejną książkę. Okazuje się jednak, że dom, w którym ma zamieszkać wraz z innymi stypendystami, odbiega od jego wyobrażeń – nie mogąc znieść monitorowanej pracy przy biurku we wspólnej sali, zaczyna się zamykać w swoim pokoju, gdzie godzinami ogląda naładowany przemocą serial o policjantach. Gdy przypadkiem na imprezie w mieście poznaje Antona, jego twórcę, i rozmawiają o pesymizmie, bohater popada w obsesję związaną z charyzmatycznym scenarzystą. Podróż do jądra moralnej ciemności grozi utratą wszystkiego, co dlań najważniejsze, włącznie ze zdrowiem psychicznym.

Hari Kunzru – brytyjski powieściopisarz i dziennikarz, wiceprezes angielskiego PEN Clubu. Pracował m.in. dla „Guardiana” i „Daily Telegraph”, jest autorem podcastów i licznych tekstów o współczesnej technologii, kulturze i muzyce, a przede wszystkim nagradzanych powieści Impresjonista, Transmisja oraz My Revolutions, Gods Without Men, Białe łzy i zbioru opowiadań Noise. Czerwona pigułka to najnowsza powieść uznanego autora. Mieszka w Nowym Jorku z żoną Katie Kitamurą, również pisarką i dziennikarką.


Poznaj inne książki

Wymarzony dom

Wymarzony dom Wymarzony dom

Susan Anne Mason

https://zaczytanyksiazkoholik.pl/recenzje/wedrowka-po-londynie-w-powiesci-wszystko-czego-nie-zrobilismy-razem-klaudia-muniak/

Bujda Bujda

Agnieszka Kulbat

Nie będę aniołem

Nie będę aniołem Nie będę aniołem

Izabela Grabda

W zakamarkach mózgu

W zakamarkach mózgu W zakamarkach mózgu

David J. Linden

Rozpacz i determinacja

Rozpacz i determinacja Rozpacz i determinacja

Jan Melerski

Tak naprawdę mam na imię Hanna

Tak naprawdę mam na imię Hanna Tak naprawdę mam na imię Hanna

Tara Lynn Masih


Dodaj komentarz