Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych -Magda Kosińska-Król - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”, Magda Kosińska-Król


Komedia to zbyt poważna sprawa, by traktować ją lekko. Książka „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” udowadnia, jak bliskie prawdy jest to stwierdzenie.

Magda Kosińska-Król zabiera czytelników w podróż przez fascynujący świat sitcomów, ukazując ich wpływ na kulturę oraz społeczeństwo.

Seriale komediowe zostały zaprezentowane jako tytułowe antidotum na rozmaite problemy czy zjawiska pojawiające się w Stanach Zjednoczonych i życiu Amerykanów. Wśród opisanych produkcji znajdują się między innymi: „Flintstonowie”, „Rodzina Addamsów”, „MAS*H”, „The Cosby Show”, „Kroniki Seinfelda”, „Przyjaciele”, „Biuro” czy „Współczesna rodzina”. Jednak autorka nie ogranicza się tylko do popularnych tytułów – przybliża także seriale mniej znane polskim widzom, a równie warte uwagi ze względu na ich znaczenie w popkulturze i historii amerykańskiej telewizji. Nie brak też w książce anegdot związanych z tworzeniem kultowych serii, a spośród faktów i ciekawostek wyłaniają się fascynujące portrety niezwykłych osobowości.

„Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” jest doskonałym przewodnikiem po historii telewizyjnych komedii, które nie tylko dostarczały rozrywki, ale również miały głęboki wpływ na świadomość społeczeństwa. To niezwykle interesująca lektura dla wszystkich, którzy chcą poznać kulisy i okoliczności, w jakich rodziły się klasyczne produkcje.

Źródło: Wydawnictwo Perony Kultury

Tytuł: Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych
Autor: Magda Kosińska-Król
Gatunek: reportaż
Wydawnictwo Perony Kultury
Data wydania: 24-01-2024
Ilość stron: 441
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 49,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Herlock

Sherlock Holmes ma swoją wystawę w Nowym Jorku. Wystawiono na niej 221 przedmiotów

Jesteście miłośnikami Sherlocka Holmesa? Glen Miranker – biznesmen kolekcjonuje poświęcone detektywowi przedmioty (a zebrał ich już ponad 8000). Mężczyzna otworzył w Nowym Jorku wystawę „Sherlock Holmes in 221 Objects”, na której można zobaczyć rękopisy, ilustracje, listy


Nagroda Literacka „Nike”

Lista nowinowanych tytułów książkowych do Nagrody Literackiej „Nike” 2022

15 czerwca poznaliśmy nominacje do Nagrody Literackiej „Nike” 2022. Listę 20 książek ujawniono w wydaniu „Gazety Wyborczej”. To 26. edycja nagrody za najlepszą książkę roku, przyznawanej od 1997 roku. Na łamach dziennika ukazała się pełna lista 20 pozycji nominowanych do Nagrody Literackiej „Nike” 2022, które mają szansę na statuetkę projektu Gustawa Zemły oraz główną