Perska namiętność

„Perska namiętność”, Laila Shukri


Ile trzeba zapłacić, żeby być wolną i kochaną? Porwał mnie ten arabski świat i narracja Laili Shukri – „Perska namiętność”.

„Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która zaprasza ją na wspólne wakacje na Sri Lankę. Kiedy to nie pomaga, Sara, miotana silnymi emocjami, wyjeżdża do Tunezji, gdzie poznaje miłość życia i być może odnajduje swoją oazę szczęścia. Tylko co się stanie, jeśli uczucie przysłoni prawdę? Czy bywają chwile, kiedy już za późno, żeby odwrócić nasze wybory? I czy upragniona przez nią od lat wolność przyniesie jej wymarzone życie?”

Moim zdaniem książka słabsza niż poprzednie. Ta książka, w dużej mierze to przewodnik turystyczno-historyczny. Jedyne co wiem z książki to, że Sara była przez cały czas smutna, rozżalona. Trochę słabo – a szkoda …



Tytuł: Perska namiętność
Autor: Laila Shukri
Cykl: tom 3
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 26-04-2017
Ilość stron: 431
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 35,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Ella Carey - BIO, zaczytanyksiazkoholik.pl

Ella Carey

Amerykańska pisarka od dziecka zafascynowana wszystkim, co francuskie (z Paryżem na czele). Dyplomowana pianistka i historyczka, autorka sześciu powieści przetłumaczonych na kilkanaście języków. Książka „Po latach w Paryżu”, podobnie jak kolejne części trylogii paryskiej (w przygotowaniu) stała się bestsellerem m.in. w kategorii „nieodkładalne” na Amazonie, co oznacza, że większość tych, którzy czytali ją w wersji elektronicznej, pochłonęła ją w mniej niż trzy dni.


Ikony męskiego stylu, Josh Sims, zaczytanyksiazkoholik.pl

Josh Sims, „Ikony męskiego stylu”

Niemal każdy element współczesnej męskiej garderoby miał swojego „protoplastę” – jakiś konkretny egzemplarz zaprojektowany przez jedną firmę czy markę, na podstawie którego powstawały kolejne wersje (a oryginały można spotkać na dobrze prosperującym rynku staroci). Na przykład, T-shirt dzisiaj jest wszechobecny, ale powstał w amerykańskiej firmie Hanes specjalnie dla personelu US Navy na początku XX wieku, a potem zaczęli go nosić sportowcy i motocykliści