Sąsiad-Lisa Gardner-zaczytanyksiazkoholik.pl

Zabójstwo, porwanie czy ucieczka? – „Sąsiad” autorstwa Lisy Gardner


„Kobieta, która niespodziewanie znika. Dziecko, które widziało zbyt wiele. Zabójstwo, porwanie czy ucieczka?” Moje kolejne spotkanie z twórczością Lisy Gardner.

Detektyw D.D. Warren skradał moje serce. Za mną już trzy tomy z jej udziałem: „Samotna”, „W ukryciu” oraz najnowszy „Sąsiad”. Jason, Sandra oraz ich córeczka na pozór wiodą zwyczajne życie. On pracuje jako dziennikarz, ona jest nauczycielką w szkole. Mąż po powrocie do domu odkrywa, że zaginęła jego żona. Dziesięciu funkcjonariuszy kręciło się po domu, sprawdzając piwnicę, pokoje, szafy, zarośla. Jedyne, na co się natknęli to na zbitą lampkę nocną oraz brakujący koc w sypialni. Jason nie ułatwia pracy policji. Swoim spokojem, brakiem angażowania się w poszukiwania żony, brakiem odznak zrozpaczonego zaginięciem żony męża i niedopuszczeniem do przesłuchania córki nie ułatwia pracy policji. Kieruje podejrzenia policji na siebie. Po pięciu latach normalnego życia, niemal czucia się jak prawdziwy człowiek, wszystko w mgnieniu oka się skończyło.

Dochodzenie prowadzi dobrze już nam znana z wcześniejszych tomów, detektyw sierżant D.D. Warren. Warren robi wszystko, co w jej mocy, aby rozwiązać zagadkę zaginięcia młodej kobiety. Zagłębia się w przeszłość Jasona i Sandry. Czas ją nagli, gdyż jednemu ze świadków ze względu na przeszłość grozi niebezpieczeństwo.

Zwyczajne zabawki, zwyczajne przedmioty, zwyczajne meble, zwyczajny dom… Ale rodzina, która w nim mieszkała, była tylko z pozoru zwyczajna.

Lisa Gardner ponownie prowadzi śledztwo mrocznej tajemnicy. Zgrabnie połączyła wszystkie wątki. Powieść nie zanudza, cały czas coś się dzieje. Świetna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie główni i drugoplanowi, przemyślane dialogi. Czytając kryminał, oczekuję zwrotów akcji, ślepych uliczek, nowych zagadek – abym mogła wraz z bohaterami prowadzić śledztwo. Garden mi to po raz kolejny dostarczyła. Polecam!

Tytuł: Sąsiad
Tytuł oryginału: The Neighbor
Autor: Lisa Gardner
Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 3)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 26-01-2021
Ilość stron: 464
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jestem fanką - Sheena Patel - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jestem fanką”, Sheena Patel

To książka będąca głosem furii. Odkrycie brytyjskiej sceny literackiej 2023 roku. debiut roku wg „Observera”. Książka nominowana m.in. Do nagrody im. Dylana Thomasa oraz Women’s Prize for Fiction. Zdumiewająca, uzależniająca i oryginalna – niesamowicie inteligentna powieść o obsesji i uprzywilejowaniu. Bezimienna narratorka powieści ma obsesję na punkcie żonatego mężczyzny, z którym sypia, oraz jednej z jego kochanek, która jest internetową influencerką. Przez pryzmat nierównej i pozbawionej wierności relacji, w której się znalazła, analizuje


Pełna optymizmu powieść – „Czego się nie robi dla mężczyzny”

Ach Ci mężczyźni, a może ach my kobiety „Czego się nie robi dla mężczyzny”, to książka idealna na wakacyjny wypoczynek. Lekka do czytania, momentami zabawna, w żartobliwy sposób ukazująca jak czasem to, co małe i nieważne dla mężczyzny ma wielką wagę dla kobiety.