Sąsiad-Lisa Gardner-zaczytanyksiazkoholik.pl

Zabójstwo, porwanie czy ucieczka? – „Sąsiad” autorstwa Lisy Gardner


„Kobieta, która niespodziewanie znika. Dziecko, które widziało zbyt wiele. Zabójstwo, porwanie czy ucieczka?” Moje kolejne spotkanie z twórczością Lisy Gardner.

Detektyw D.D. Warren skradał moje serce. Za mną już trzy tomy z jej udziałem: „Samotna”, „W ukryciu” oraz najnowszy „Sąsiad”. Jason, Sandra oraz ich córeczka na pozór wiodą zwyczajne życie. On pracuje jako dziennikarz, ona jest nauczycielką w szkole. Mąż po powrocie do domu odkrywa, że zaginęła jego żona. Dziesięciu funkcjonariuszy kręciło się po domu, sprawdzając piwnicę, pokoje, szafy, zarośla. Jedyne, na co się natknęli to na zbitą lampkę nocną oraz brakujący koc w sypialni. Jason nie ułatwia pracy policji. Swoim spokojem, brakiem angażowania się w poszukiwania żony, brakiem odznak zrozpaczonego zaginięciem żony męża i niedopuszczeniem do przesłuchania córki nie ułatwia pracy policji. Kieruje podejrzenia policji na siebie. Po pięciu latach normalnego życia, niemal czucia się jak prawdziwy człowiek, wszystko w mgnieniu oka się skończyło.

Dochodzenie prowadzi dobrze już nam znana z wcześniejszych tomów, detektyw sierżant D.D. Warren. Warren robi wszystko, co w jej mocy, aby rozwiązać zagadkę zaginięcia młodej kobiety. Zagłębia się w przeszłość Jasona i Sandry. Czas ją nagli, gdyż jednemu ze świadków ze względu na przeszłość grozi niebezpieczeństwo.

Zwyczajne zabawki, zwyczajne przedmioty, zwyczajne meble, zwyczajny dom… Ale rodzina, która w nim mieszkała, była tylko z pozoru zwyczajna.

Lisa Gardner ponownie prowadzi śledztwo mrocznej tajemnicy. Zgrabnie połączyła wszystkie wątki. Powieść nie zanudza, cały czas coś się dzieje. Świetna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie główni i drugoplanowi, przemyślane dialogi. Czytając kryminał, oczekuję zwrotów akcji, ślepych uliczek, nowych zagadek – abym mogła wraz z bohaterami prowadzić śledztwo. Garden mi to po raz kolejny dostarczyła. Polecam!

Tytuł: Sąsiad
Tytuł oryginału: The Neighbor
Autor: Lisa Gardner
Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 3)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 26-01-2021
Ilość stron: 464
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 42,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kwietniowe deszcze słońce sierpniowe, Izabeli Skrzypiec-Dagnan, zaczytanyksiazkoholik.pl

Izabela Skrzypiec-Dagnan ze swoją najnowszą pozycją „Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe”

Bohaterką opowiadania jest Tina Wagner. A dokładniej Walentyna, urodzona 14 lutego. Trzydziestolatka pracuje jako graficzka w lifestylowym czasopiśmie. Chce w końcu coś w swoim życiu zmienić. Pewnego dnia umiera przyjaciółka rodziny, Janina. Janka była dla Tiny jak przyszywana ciotka.


Monetyzacja popularności, czyli jak influencerzy zarabiają na e-książkach

Demokratyzacja kultury przekłada się na coraz większą partycypację uczestników i mieszanie się ról, wcześniej zarezerwowanych dla “profesjonalnych” autorów i autorek. Bloger, vlogerka, podcaster czy instagramerka to internetowi twórcy i twórczynie, którzy chętnie monetyzują swoją popularność wydając książki – tradycyjne i cyfrowe. Jak wygląda ten rynek