Ikony męskiego stylu, Josh Sims, zaczytanyksiazkoholik.pl

Josh Sims, „Ikony męskiego stylu”


Niemal każdy element współczesnej męskiej garderoby miał swojego „protoplastę” – jakiś konkretny egzemplarz zaprojektowany przez jedną firmę czy markę, na podstawie którego powstawały kolejne wersje (a oryginały można spotkać na dobrze prosperującym rynku staroci). Josh Sims poprzez swoją książkę zaprasza nas w modową podróż.

Na przykład, T-shirt dzisiaj jest wszechobecny, ale powstał w amerykańskiej firmie Hanes specjalnie dla personelu US Navy na początku XX wieku, a potem zaczęli go nosić sportowcy i motocykliści. Inne ikony stylu powstały jako stroje sportowe, robocze czy ochronne, a dopiero po pewnym czasie zaczęły być noszone na co dzień.

Książka „Ikony męskiego stylu” zajmuje się najważniejszymi i najbardziej znanymi z tych produktów – ich pochodzeniem i historią, historią ich projektowania i powstawania, markami i firmami, które wprowadziły je na rynek.

W książce są 264 ilustracje, w tym 173 kolorowe.

Zastanawialiście się kiedyś nad subtelnymi różnicami pomiędzy wiatrówką, bomberką a kurtką motocyklową? Albo nad pochodzeniem mokasynów? Josh Sims opowie wam o modzie w sposób prosty i zrozumiały… Przygotujcie się na frapującą lekcję historii mody.

Men’s Notebook, The Daily Telegraph

To opowieść nie tyle o McQueenie czy Grancie, lecz o historii tego wszystkiego, w co się ubierają, o historii trenczy i brogsów.

GQ

Źródło: Wydawnictwo Alma-PressTytuł: Ikony męskiego stylu
Autor: Josh Sims
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: Alma-Press
Data wydania: 15-04-2021
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 55,00 zł
Tłumaczenie: Jerzy Jarosław Malinowski


Oficyna Wydawnicza „Alma-Press” powstała w 1985 roku. Od 1991 działa jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.książki dla żeglarzy (od roku 1987, lider tego segmentu rynku książki w Polsce). Podstawowy profil wydawnictwa stanowią:

– książki dla nurków (od roku 1999, lider tego segmentu rynku książki w Polsce )

– historia i militaria (m. in. serie: Panorama techniki wojskowej, Nieznane oblicza historii)

– poradniki (przede wszystkim dla hobbystów)


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wszystko będzie dobrze

„Wszystko będzie dobrze”, Ewa Maja Maćkowiak

Rok z życia dwóch serdecznych przyjaciółek Honoraty i Arlety. Honorata z oddaniem pracuje w ośrodku pomocy społecznej. Dzięki jednej z podopiecznych zyskuje wymarzoną rodzinę i spełnia swoje najskrytsze marzenie. Tymczasem Arleta poślubia jak jej się wydaje wymarzonego księcia z bajki.


Pomóź dziecku mniej myśleć, Christel Petitcollin, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Pomóż dziecku mniej myśleć. O wrażliwych dzieciach, które za bardzo się przejmują”, Petitcollin Christel

Nadwydajne dzieci potrzebują przede wszystkim tego, aby dorosły poświęcił czas na wyjaśnienie im, kim są, jak funkcjonują i na czym polega ich odmienność. Takie odkrycie czyni cuda.