Ikony męskiego stylu, Josh Sims, zaczytanyksiazkoholik.pl

Josh Sims, „Ikony męskiego stylu”


Niemal każdy element współczesnej męskiej garderoby miał swojego „protoplastę” – jakiś konkretny egzemplarz zaprojektowany przez jedną firmę czy markę, na podstawie którego powstawały kolejne wersje (a oryginały można spotkać na dobrze prosperującym rynku staroci). Josh Sims poprzez swoją książkę zaprasza nas w modową podróż.

Na przykład, T-shirt dzisiaj jest wszechobecny, ale powstał w amerykańskiej firmie Hanes specjalnie dla personelu US Navy na początku XX wieku, a potem zaczęli go nosić sportowcy i motocykliści. Inne ikony stylu powstały jako stroje sportowe, robocze czy ochronne, a dopiero po pewnym czasie zaczęły być noszone na co dzień.

Książka „Ikony męskiego stylu” zajmuje się najważniejszymi i najbardziej znanymi z tych produktów – ich pochodzeniem i historią, historią ich projektowania i powstawania, markami i firmami, które wprowadziły je na rynek.

W książce są 264 ilustracje, w tym 173 kolorowe.

Zastanawialiście się kiedyś nad subtelnymi różnicami pomiędzy wiatrówką, bomberką a kurtką motocyklową? Albo nad pochodzeniem mokasynów? Josh Sims opowie wam o modzie w sposób prosty i zrozumiały… Przygotujcie się na frapującą lekcję historii mody.

Men’s Notebook, The Daily Telegraph

To opowieść nie tyle o McQueenie czy Grancie, lecz o historii tego wszystkiego, w co się ubierają, o historii trenczy i brogsów.

GQ

Źródło: Wydawnictwo Alma-PressTytuł: Ikony męskiego stylu
Autor: Josh Sims
Gatunek: poradnik
Wydawnictwo: Alma-Press
Data wydania: 15-04-2021
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 55,00 zł
Tłumaczenie: Jerzy Jarosław Malinowski


Oficyna Wydawnicza „Alma-Press” powstała w 1985 roku. Od 1991 działa jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.książki dla żeglarzy (od roku 1987, lider tego segmentu rynku książki w Polsce). Podstawowy profil wydawnictwa stanowią:

– książki dla nurków (od roku 1999, lider tego segmentu rynku książki w Polsce )

– historia i militaria (m. in. serie: Panorama techniki wojskowej, Nieznane oblicza historii)

– poradniki (przede wszystkim dla hobbystów)


Dodaj komentarz


Czytaj także

"Perska zazdrość"

„Perska zazdrość” autorstwa Laili Shukri

Autorka przedstawia nam, w jaki sposób żyje się kobietom, którym udało się znaleźć nieco lepszego męża, niż zazwyczaj to bywa w tamtych krajach. Natychmiast nasuwają mi się pytania, czy mieszane kulturowo pary nie są w pewien sposób skazane na porażkę, nieuniknione oddalanie się partnerów od siebie? Jednak lepsze traktowanie przez mężczyznę nie oznacza polepszenia sytuacji w małżeństwie, kiedy w religii męża dopuszczalne jest posiadanie kilku żon.


Pokajanie

Zbyt osobiste – „Pokajanie. O pokucie i pojednaniu dzisiaj”

Jak tylko ta książka trafiła w moje ręce, nie mogło być inaczej jak jej polecenie właśnie w Wielkanoc. Wielkanoc, która w tym roku przebiega zupełnie inaczej niż dotychczas. Z dala od rodziny, przyjaciół, znajomych czy uczestnictwach w Kościelnych obrzędach. Wiem, że jest to tematyka tylko dla garstki obecnych tutaj osób, ale uznałam, że warta pokazania.