
„Złodziejka”, Sarah Waters
Czy wśród brudu i potworności wiktoriańskiego Londynu jest jeszcze miejsce na prawdziwie namiętne uczucie?
Wiktoriańska Anglia, rok 1862. Sue Trinder to córka złodziejki i morderczyni. Mieszka w Londynie, w domu oszusta i pasera, w którym codziennie załatwia się brudne interesy. Pewnego dnia dziewczyna otrzymuje nietypową propozycję – jeśli pomoże tajemniczemu mężczyźnie w uwiedzeniu bogatej sieroty Maud Lilly, otrzyma połowę jej pieniędzy. Gdy się zgadza, trafia do domu wuja Maud – kolekcjonera nader specyficznego gatunku książek. Czeka ją tam wiele niespodzianek, przeszkód… a nawet zakazanych uczuć.
„Oliver Twist” z małym twistem… Waters snuje wciągającą historię, która kryje w sobie co najmniej tyle, ile nam ujawnia.
„The New York Times Book Review”
Od „Złodziejki” nie sposób się oderwać, powieść to wspaniała pod każdym względem, bodaj czy nie najlepsza z tych, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy udało mi się przeczytać. Udowadnia bowiem, że tempo, akcja i pokrętna fabuła nie muszą wcale stawać okoniem do głębi, ambicji artystycznych, świadomej gry z tradycją literacką podjętą przez Waters. – Wojciech Sosnowski, Wirtualna Polska
Sarah Waters (1966) – popularna i wielokrotnie nagradzana brytyjska pisarka, autorka znanych na całym świecie powieści historycznych z wątkami homoerotycznymi. Nakładem wydawnictwa Prószyński Media ukażą się wkrótce wznowienia wszystkich jej książek w nowej szacie graficznej.
Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Tytuł: Złodziejka
Tytuł oryginału: Fingersmith
Autor: Sarah Waters
Gatunek: literatura światowa, literatura piękna
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 13-09-2022
Ilość stron: 728
Oprawa: twarda
Cena rynkowa: 75,00 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Sekrety arabskich kurortów”, Marcin Margielewski
Czasami wystarczy moment nieuwagi, by turystyczny raj stał się koszmarnym więzieniem. Praca rezydenta turystycznego w krajach arabskich wydaje się pozbawiona wad. Podróże, piękne miejsca, niekończące się wakacje, a w dodatku jeszcze za to płacą. Owszem, jest w tym sporo prawdy, ale niektórzy turyści potrafią zmienić tę bajkę w istny koszmar. A i ten okazuje się niczym,

Polska Izba Książki przedstawiła projekt nowej ustawy. Koniec tanich książek?
Polska Izba Książki przewiduje w ramach projektu ustawy o „ochronie rynku książki” regulację maksymalnego rabatu w trakcie pierwszego roku od premiery oraz wysokości promocji, jakie można będzie zastosować podczas tragów książek.