Blog książkowy - Ameryka. Esej poetycki - Adam Majewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ameryka. Esej poetycki”, Adam Majewski


„Ameryka. Esej poetycki” Adama Majewskiego to krótki utwór, poprzez który Autor wyraża swoje myśli, wewnętrzne odczucia związane z Ameryką. To właśnie poprzez eseje/wiersze chce pokazać nam czytelnikom siebie i znaleźć z nami płaszczyznę porozumienia. Ten utwór nie należy do prostych. Jest przesiąknięty różnymi znaczeniami, które każdy z nas, czytelników może interpretować na swój sposób.

Tego typu literatura pozwala dotrzeć do głębokich prawd ludzkiego istnienia. Zastosowanie silnych emocji, krótkich form i osobistych doświadczeń sprawia, że każdy tekst jest jak podróż do wnętrza ludzkiej duszy. Wiersze/eseje mogą być jak lustra odbijające różne aspekty życia, pomagając nam zrozumieć siebie i świat wokół przedstawiony oczami Autora, bo mimo iż często są wyrazem osobistych doświadczeń Pisarza, dobra poezja może być jednocześnie uniwersalna.

Poezja potrafi przenieść czytelnika do świata emocji, i tak też się czułam, czytając „Amerykę”. Twórczość poetycka ma zdolność wyrażania uczuć w sposób, który rezonuje z czytelnikiem. Warto podkreślić, że gust literacki jest subiektywny, a różnorodność stylów i tematów w poezji jest czymś, co sprawia, że ta forma sztuki jest tak fascynująca i różnorodna. Każdy czytelnik może mieć swoje własne preferencje co do tego, co uznaje za wartościowe w poezji i jak ją odbiera. Zastosowanie krótkich form, mocnych przesłań sprawiają, że „Ameryka. Esej poetycki” to absolutne must-read dla każdego miłośnika literatury w tym gatunku.

Tytuł: Ameryka esej poetycki
Autor: Adam Majewski
Gatunek: literatura piękna, poezja, dramat
Wydawnictwo Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Data wydania: 2023
Ilość stron: 78
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 31,50 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Sztuka dawania prezentów, Anna Szczęsna, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Sztuka dawania prezentów”, Anna Szczęsna

Na prośbę owdowiałej babki cała rodzina przyjeżdża do otoczonego malowniczym lasem drewnianego domu, by wspólnie spędzić święta i sylwestrową noc. Odcięci od świata i skazani na swoje towarzystwo, początkowo sceptycznie odnoszą się do pomysłu nestorki rodu, traktując go jako fanaberię starszej, samotnej kobiety. Skłócone od lat siostry nie mogą nawiązać nici porozumienia, a atmosfera gęstnieje niemal z godziny na godzinę.


Nadia Hashimi

Nadia Hashimi

Stojąc u progu kariery lekarskiej, zdecydowała się na pierwszą podróż do Afganistanu. Poznanie kraju przodków oraz doświadczenia i wychowanie autorki zaowocowały rozwinięciem pasji pisarskiej i pierwszą powieścią z fabułą osadzoną w odkrytej na nowo ojczyźnie.