Blog książkowy - Ameryka. Esej poetycki - Adam Majewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ameryka. Esej poetycki”, Adam Majewski


„Ameryka. Esej poetycki” Adama Majewskiego to krótki utwór, poprzez który Autor wyraża swoje myśli, wewnętrzne odczucia związane z Ameryką. To właśnie poprzez eseje/wiersze chce pokazać nam czytelnikom siebie i znaleźć z nami płaszczyznę porozumienia. Ten utwór nie należy do prostych. Jest przesiąknięty różnymi znaczeniami, które każdy z nas, czytelników może interpretować na swój sposób.

Tego typu literatura pozwala dotrzeć do głębokich prawd ludzkiego istnienia. Zastosowanie silnych emocji, krótkich form i osobistych doświadczeń sprawia, że każdy tekst jest jak podróż do wnętrza ludzkiej duszy. Wiersze/eseje mogą być jak lustra odbijające różne aspekty życia, pomagając nam zrozumieć siebie i świat wokół przedstawiony oczami Autora, bo mimo iż często są wyrazem osobistych doświadczeń Pisarza, dobra poezja może być jednocześnie uniwersalna.

Poezja potrafi przenieść czytelnika do świata emocji, i tak też się czułam, czytając „Amerykę”. Twórczość poetycka ma zdolność wyrażania uczuć w sposób, który rezonuje z czytelnikiem. Warto podkreślić, że gust literacki jest subiektywny, a różnorodność stylów i tematów w poezji jest czymś, co sprawia, że ta forma sztuki jest tak fascynująca i różnorodna. Każdy czytelnik może mieć swoje własne preferencje co do tego, co uznaje za wartościowe w poezji i jak ją odbiera. Zastosowanie krótkich form, mocnych przesłań sprawiają, że „Ameryka. Esej poetycki” to absolutne must-read dla każdego miłośnika literatury w tym gatunku.

Tytuł: Ameryka esej poetycki
Autor: Adam Majewski
Gatunek: literatura piękna, poezja, dramat
Wydawnictwo Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
Data wydania: 2023
Ilość stron: 78
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładkowa: 31,50 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Julia w Skrajnym Świecie- Damian Orlewski -Shadow-zaczytanyksiazkoholik.pl

Połączenie jawy i snu w „Julia w Skrajnym Świecie”, Damian Orlewski

„Książka do wspólnej lektury dla wszystkich pokoleń – każdy odczyta ją na swój sposób i każdego oczaruje. ” Damian Orlewski wydający również pod pseudonimem Shadow tym razem napisał książkę dla dzieci, baśń. Kupując „Julię w Skrajnym Świecie” wspieramy Fundację Ewy Błaszczyk Akogo?, więc dodatkowo pisarz zadbał o szczytny cel.


Toruń w czasie rządów pruskich - "W cieniu twierdzy", Kamila Cudnik

Toruń w czasie rządów pruskich – „W cieniu twierdzy”, Kamila Cudnik

„Toruń w czasie rządów pruskich. Zabawa w noc świętojańską kończy się w najmniej spodziewany sposób, uruchamiając lawinę zdarzeń.” Powieść toczy się na początku 1900 roku. Pruskiemu oficerowi Walterowi Offenbergowi umiera żona, a on w związku z tym dopuszcza się skandalu i zostaje odesłany do mieszczącej się przy niemieckiej granicy Twierdzy Toruń.