Złamana nadzieja - Paweeł Famus -z aczytanyksiazkoholik.pl

„Złamana nadzieja”, Paweł Famus


To już ostatnia z ksiąg historii alternatywnej serii Progres Wsteczny. Wojna się przedłuża, chociaż jej najważniejsze momenty zostają zachowane, gdyż uważam, że wojnę i tak musiały wygrać Stany Zjednoczone. Wedle ich polityki to, gdzie znaleźli się Polacy, nie miało znaczenia. Najbardziej liczą się straty, jakie ponieśli alianci, i z tej perspektywy zmienia się ich nastawienie do pokonanych.

W rozmowach pokojowych były też istotne stan polskiej armii i rozliczenie rządzących Polską. Wydaje się, że król o tym wie i jest na to przygotowany. Jak zareaguje?

Historia alternatywna znacznie różni się od tej realnej. Nie budzi to zdziwienia, jeśli wziąć pod uwagę, że punkt dywergencji znajduje się w 1939 roku. Czy przez to jednak powieść mogła tak daleko odbiec od oryginału?

Źródło: Paweł Famus

Link do zakupu książki: https://www.famus.pl/zlamana-nadzieja/

Tytuł: Złamana nadzieja
Autor: Paweł Famus
Cykl: Progres wsteczny, tom 3
Gatunek: fantasy, science fiction, historyczna
Data wydania: 25-04-2023
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 58,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Taniec wokół słońca, zaczytanyksiazkoholik.pl, Vedrana Rudan

Krótka rzecz a cieszy – „Taniec wokół słońca”, Vedrana Rudan

Autobiografia jednej z najwyrazistszych postaci współczesnych Bałkanów. „Vedrana Rudan nie boi się sarkazmu czy ironii. Kiedy stwarza świat dla swoich bohaterek, jest dla nich sroga, ale i zarazem czuła. A wobec siebie?”


Sekrety życia seksualnego zwierząt, Andrzej G. Kruszewicz, Katarzyna Burda, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Sekrety życia seksualnego zwierząt”, Andrzej G. Kruszewicz, Katarzyna Burda

Jak TO robią zwierzaki? Ekstremalne zbliżenia, imponujące atrybuty seksualne i sprytne strategie uwodzenia – poznaj sekrety seksualnego życia zwierząt.