Złamana nadzieja - Paweeł Famus -z aczytanyksiazkoholik.pl

„Złamana nadzieja”, Paweł Famus


To już ostatnia z ksiąg historii alternatywnej serii Progres Wsteczny. Wojna się przedłuża, chociaż jej najważniejsze momenty zostają zachowane, gdyż uważam, że wojnę i tak musiały wygrać Stany Zjednoczone. Wedle ich polityki to, gdzie znaleźli się Polacy, nie miało znaczenia. Najbardziej liczą się straty, jakie ponieśli alianci, i z tej perspektywy zmienia się ich nastawienie do pokonanych.

W rozmowach pokojowych były też istotne stan polskiej armii i rozliczenie rządzących Polską. Wydaje się, że król o tym wie i jest na to przygotowany. Jak zareaguje?

Historia alternatywna znacznie różni się od tej realnej. Nie budzi to zdziwienia, jeśli wziąć pod uwagę, że punkt dywergencji znajduje się w 1939 roku. Czy przez to jednak powieść mogła tak daleko odbiec od oryginału?

Źródło: Paweł Famus

Link do zakupu książki: https://www.famus.pl/zlamana-nadzieja/

Tytuł: Złamana nadzieja
Autor: Paweł Famus
Cykl: Progres wsteczny, tom 3
Gatunek: fantasy, science fiction, historyczna
Data wydania: 25-04-2023
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 58,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wyścig z życiem

„Wyścig z życiem”, K.A. Zysk

Nigdy by się nie spodziewała, że przez jeden niefortunny przypadek pozna przystojnego Igora. Jest jedno ale – jego pasją są motory i adrenalina, przez co chłopak jest u niej skreślony. Mimo tego Igor tak łatwo się nie poddaje i dzielnie walczy o względy Olivii, aczkolwiek, żeby zaznać wymarzonego szczęścia, tej dwójce przyjdzie zmierzyć się z przeciwnościami losu, które życie podrzuca im na każdym kroku.


Cycki. Czuła biografia piersi

„Cycki. Czuła biografia piersi”, Corien van Zweden

Pełne, drobne, sterczące lub wiszące z wyraźnymi rozstępami. Są jedyną częścią ciała, która powstaje z niczego i wywołuje sprzeczne emocje: od dumy po wstyd, od obojętności po radość lub smutek.