Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą, Thomas d'Ansembourg, zaczytanyksiazkoholik.pl

Thomas d’Ansembourg, Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą


Jak to się stało, że przestaliśmy wsłuchiwać się w siebie i odcięliśmy się od swoich uczuć i potrzeb? Thomas d’Ansembourg zachęca do lektury swojej książki „Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą”.

Często wolimy słuchać innych ludzi, niż wyznać komuś, jak sami się czujemy. W zakładaniu masek i odgrywaniu ról osiągnęliśmy mistrzostwo. Przyzwyczailiśmy się do ukrywania tego, co się w nas dzieje, aby w ten sposób zdobyć uznanie, poczucie przynależności i pozorny komfort. Większość z nas w kwestii komunikacji wciąż znajduje się na etapie nieporadnego bełkotu. Przywykliśmy do oceniania i osądzania innych, do przypinania im łatek, choć sami nie mamy na tyle śmiałości, by podzielić się z drugim człowiekiem własnymi uczuciami i naszym prawdziwym „ja”.

Odcięcie od siebie to rodzaj autoprzemocy; niesłuchanie siebie prędzej czy później prowadzi do niesłuchania innych; brak szacunku dla siebie zamienia się w brak szacunku dla otoczenia. Pora odnaleźć radość w przebywaniu ze sobą i z bliskimi!
Ta książka jest zaproszeniem do rozładowania mechanizmów przemocy. Uczy, jak rozpoznawać własne potrzeby i samodzielnie o nie dbać. Pokazuje proste, praktyczne sposoby na zrzucenie emocjonalnej maski i prowadzenie autentycznego życia. Przestań narzekać, że nikt się tobą nie zajmuje! Skończ z obwinianiem innych, bo tylko ty posiadasz moc uzdrowienia własnych zachowań!

Źródło: Wydawnictwo Feeria



Tytuł: Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą
Autor: Thomas d’Ansembourg
Gatunek: psychologia, poradnik, rozwój osobisty
Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 05-05-2021
Ilość stron: 312
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 39,90 zł
Tłumaczenie: Łukasz Musiał


Dodaj komentarz


Czytaj także

Podsumowanie czytelnicze – sierpień 2022-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Podsumowanie czytelnicze – sierpień 2022

Od wczoraj trwa meteorologiczna jesień… Sierpień za nami, a może to oznaczać tylko jedno … czas na podsumowanie zrecenzowanych przeze mnie w tym okresie książek. Gatunkowo wyglądało to jak zawsze różnorodnie: fantastyka, historyczna, popularnonaukowa, obyczajowa, horror, romans, kryminalna, sensacyjna, piękna. Dzisiaj dopiero uzmysłowiłam sobie, że 80% sierpniowych pozycji, to pozycje polskich autorów i autorek.


Perska namiętność

„Perska namiętność”, Laila Shukri

Porwał mnie ten arabski świat i narracja Laili Shukri. Życie nie oszczędza Sary. Rodzina gotuje jej prawdziwe piekło. Z pomocą przychodzi przyjaciółka, która zaprasza ją na wspólne wakacje na Sri Lankę. Kiedy to nie pomaga, Sara, miotana silnymi emocjami, wyjeżdża do Tunezji, gdzie poznaje miłość życia