Środek lata-Małgorzata Warda-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Środek lata”, Małgorzata Warda


W Trójmieście znika dziewczyna. Po roku bezowocnych poszukiwań, kiedy nikt już nie wierzy w jej odnalezienie, młoda dziennikarka, Marlena, rozpoczyna własne śledztwo. Niewielka teczka dotycząca zaginionej Sylwii i kulisów sprawy okazuje się źródłem wielu pytań: jaka była naprawdę i kto ponosi winę za jej zniknięcie. Uparcie powracał jeszcze jeden wątek – romansu dziewczyny z bratem.
W tej błyskotliwie skonstruowanej, bogatej w obserwacje obyczajowe i świetnie napisanej historii nic nie jest jednoznaczne, zwłaszcza Sylwia, której obraz zmienia się w relacjach opisujących ją osób. Na portrecie rodziny Feyów pojawiają się rysy – wychodzą na jaw skrywane głęboko tajemnice, powracają bolesne wspomnienia i fakty z odległej przeszłości. Pytanie o winnego tragedii nie jest już najważniejsze.

Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej; w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a trzy lata później odebrała grand prix Festiwalu. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść „5 sekund do Io”. Jej najnowsze książki to m.in.: „Dziewczyna z gór. Śniegi” i „Dziewczyna z gór. Tropy”. Jest także autorką tekstów piosenek. Z wykształcenia rzeźbiarka.

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł: Środek lata
Autor: Małgorzata Warda
Gatunek: literatura polska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 12-07-2022
Ilość stron: 432
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 44,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Jakub-Małecki

Jakub Małecki

Dzisiaj kilka słów o twórczości Jakuba Małeckiego. Pisarz, autor dziewięciu książek, m.in. bestsellerowego Dygotu, Rdzy oraz Śladów, nominowanych do Nagrody Literackiej NIKE. Laureat Złotego Wyróżnienia Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, nagrody Śląkfa oraz nagrody Książka Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”


Dramat zwierząt domowych.

„Dramat zwierząt domowych”, Achim Gruber

We współczesnym świecie zwierzę bywa niemal członkiem rodziny. Kochamy je i chcemy dla niego jak najlepiej. Czy mamy jednak pewność, że nasz sposób traktowania czworonożnych przyjaciół i wybory, których dokonujemy w ich imieniu, naprawdę im służą?