Pralka - Mark Arturro

„Pralka”, Mark Arturro


Mark Arturro w swojej komedii „Pralka” ukazuje w krzywym zwierciadle obraz polskiego społeczeństwa z tak zwanych nizin społecznych. Mądrość przemawia nie tylko ustami wielkich, a prosta prawda, choć wybełkotana, więcej pożytku przyniesie, niż uczone dysputy.

Suterena jakich wiele, choć porządny człowiek raczej omija wzrokiem takie miejsca. A szkoda. Może tu i niezbyt czysto, a i zapach nie każdemu przypasuje, jednak towarzystwo znajdziesz wesołe, inteligentne i pełne sprytnych pomysłów.

Nie obraź gospodarza, a jeśli tu wstąpisz, weź ze sobą coś na przełamanie lodów. Skoroś Polak, tłumaczyć ci nie trzeba, co sprawi, że języki się rozwiążą. A potem włącz się do długich rozmów o życiu… Każdy alkohol da się rozrobić, choćby w tytułowej pralce, a i ludzie, choć różni, gdy się wymieszają, tworzą ciekawy kolaż.

Źródło: Wydawnictwo AlterNatywne

Tytuł: Pralka
Autor: Mark Arturro
Gatunek: dramat: komedia
Wydawnictwo AlterNatywne
Data wydania: 13-12-2023
Ilość stron: 58
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 20,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Katarzyna Kielecka - wywiad - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Twórcza opowieść Katarzyny Kieleckiej: od wierszyków dziecięcych do bestsellerowych powieści”

Zanurzając się w świecie literackiego rozwoju Katarzyny Kieleckiej, dowiadujemy się, że droga do pisarskiego sukcesu rozpoczęła się od dziecięcych wierszyków i zabawnych opowiadań. W wywiadzie autorka opowiada o źródłach inspiracji, tworzeniu autentycznych dialogów oraz przesłaniach, które chce przekazać czytelnikom


Porzuciłam islam, muszę umrze, Marcin Margierlewski, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Porzuciłam islam, muszę umrzeć”, Marcin Margielewski

Farita od dziecka była ciekawa świata i zadawała wiele pytań dotyczących religii, w której ją wychowywano. W przeciwieństwie do większości grzecznych i cichych muzułmańskich dziewczynek, ku irytacji jej pobożnych bliskich i nauczycieli, wiecznie dociekała prawdy. Nie zadowalały jej cytowane w odpowiedzi fragmenty Koranu. Wręcz przeciwnie, rodziły jeszcze więcej pytań.