P.S. Dzięki za zbrodnie - Elly Griffiths - zaczytanyksiazkoholik.pl

„P.S. Dzięki za zbrodnie”, Elly Griffiths


Hołd dla klasycznej angielskiej powieści detektywistycznej. Książka „P.S. Dzięki za zbrodnie” znalazła się na krótkiej liście nominowanych do nagrody CWA Gold Dagger 2021.

Fantazja o tym, jak mogłyby wyglądać kryminały z panną Marple, gdyby pisano je współcześnie.

„Washington Post”

Śmierć chorej na serce dziewięćdziesięciolatki nie powinna budzić podejrzeń. I nie budzi. W każdym razie w zeznaniu Natalki, opiekunki zmarłej Peggy Smith, detektyw sierżant Harbinder Kaur nie znajduje nic niezwykłego…

Dopóki nie dowiaduje się od Natalki, że starsza pani kłamała na temat stanu swojego serca, a ostatnio była przekonana, że ktoś ją śledzi. Jakby tego było mało, biblioteczka zmarłej obfituje w niezwykłą liczbę kryminałów, wszystkie z dedykacją „dla Peggy”. A każdy thriller psychologiczny, do którego zajrzała Natalka, zawiera tajemniczy dopisek „PS. Dla PS”. Okazuje się, że Peggy Smith była konsultantką do spraw morderstw. Na zlecenie poczytnych pisarzy opracowywała wymyślne scenariusze śmierci, a o zabijaniu wiedziała więcej niż ktokolwiek inny.

Kiedy do mieszkania Peggy wdziera się uzbrojony zamaskowany napastnik, kradnie jedną z książek, a jej autor wkrótce zostaje znaleziony martwy, detektyw sierżant Harbinder Kaur wie już, że coś takiego jak niepodejrzana śmierć nie istnieje…

Źródło: Wydawnictwo Albatros

Tytuł: P.S. Dzięki za zbrodnie
Tytuł oryginału: The Postscript Murders
Autor: Elly Griffiths
Cykl: Kaur Harbinder (tom 2)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 28-06-2023
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Magdalena Słysz
Cena rynkowa: 46,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Święty Zdrajca -Marcin Kaczmarczyk - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podsycanie społecznych konfliktów – „Święty zdrajca” autorstwa Marcina Kaczmarczyka

Końcówka XXI wieku nie miała litości dla ludzkości. Brak wody, panująca susza, migracja społeczeństwa, agresywne idee, konflikty, strajki, zamachy terrorystyczne. To wszystko pogłębiało kryzys społeczny. 24 kwietnia 2060 r. zapłonęły wszystkie budynki europejskich rządów. Zło wyszło na ulice. Płonęły


Wywiad - Agnieszka Gładzik

Słowem w świat – Agnieszka Gładzik o swojej pasji, inspiracjach i przyszłości literatury

Odkryj kulisy pisarskiego świata Agnieszki Gładzik, autorki powieści i miłośniczki historii Pomorza. Rozmowa ta zanurza się w jej pasję do tworzenia, proces twórczy, i sposoby radzenia sobie z hejtem. Autorka dzieli się swoimi ulubionymi momentami w karierze pisarskiej i przyszłymi projektami. Odkryj, co kieruje