Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów

Bardzo wartościowa – „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów”


Książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów” przedstawi Tobie potęgę ziół, które w dużej mierze rosną w naszych przydomowych ogrodach, na balkonach. Nie wiemy nawet, jak drogocenne we właściwości lecznice posiadamy rośliny – na wyciągnięciu ręki. Dawniej rośliny zielarskie traktowane były jako dodatek do dania bądź ozdoba, z czasem jednak zaczęto zauważać ich lecznicze właściwości. W książce znajdziesz odpowiedź na to, jak przechowywać zioła, jak je zbierać i suszyć, jak przyrządzać leki ziołowe i to które, na co nam pomogą. Jeśli chciałbyś /- abyś rozpocząć przygodę z ziołami, to w książce znajdziesz odpowiedź na pytanie, od czego zacząć. Jeśli masz dolegliwości układu oddechowego, serca i naczyń krwionośnych, pokarmowego czy chociażby ruchowego to tutaj również przygotowano dla Ciebie poradę jak postąpić, które zioło sprawdzi się najlepiej przy danym problemie.

Opis: „Książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów” zawiera charakterystykę 100 gatunków roślin leczniczych, informacje na temat ich właściwości, możliwości uprawy, sposobu zbioru, a także wykorzystania. Cennym uzupełnieniem są szczegółowe opisy wykonania leczniczych preparatów i sposób ich zastosowania, a także przepisy kulinarne, w tym receptury na lecznicze nalewki.”

Źródło: Wydawnictwo SBMTytuł: Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: SBM
Data wydania: 2017
Ilość stron: 304
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 69,95 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dziewczyna o perłowych włosach, Anna Łacina, Zaczytanyksiazkoholik.pl

Książka o zamrożeniu uczuć – „Dziewczyna o perłowych włosach”, Anna Łacina

„Dziewczyna o perłowych włosach” to książka o emocjach i o zamrożeniu uczuć. A także o tym, że nieokazywanie uczuć wcale nie musi świadczyć o nieczułości.


Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe, Izabela Skrzypiec-Dagnan, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Kwietniowe deszcze, słońce sierpniowe” autorstwa Izabeli Skrzypiec-Dagnan

Tina Wagner właśnie skończyła trzydzieści lat i czuje, że znalazła się na zakręcie. Pewnego dnia w jej ręce wpadają klucze do domu położonego w Beskidach, w którym ostatnie lata życia spędziła jej ciocia. Janina była aktorką teatralną i osobą wyjątkową – tajemniczą, wyzwoloną, idącą zawsze pod prąd. Tina podejmuje spontaniczną decyzję i wyrusza w podróż na drugi