Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów

Bardzo wartościowa – „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów”


Książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów” przedstawi Tobie potęgę ziół, które w dużej mierze rosną w naszych przydomowych ogrodach, na balkonach. Nie wiemy nawet, jak drogocenne we właściwości lecznice posiadamy rośliny – na wyciągnięciu ręki. Dawniej rośliny zielarskie traktowane były jako dodatek do dania bądź ozdoba, z czasem jednak zaczęto zauważać ich lecznicze właściwości. W książce znajdziesz odpowiedź na to, jak przechowywać zioła, jak je zbierać i suszyć, jak przyrządzać leki ziołowe i to które, na co nam pomogą. Jeśli chciałbyś /- abyś rozpocząć przygodę z ziołami, to w książce znajdziesz odpowiedź na pytanie, od czego zacząć. Jeśli masz dolegliwości układu oddechowego, serca i naczyń krwionośnych, pokarmowego czy chociażby ruchowego to tutaj również przygotowano dla Ciebie poradę jak postąpić, które zioło sprawdzi się najlepiej przy danym problemie.

Opis: „Książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów” zawiera charakterystykę 100 gatunków roślin leczniczych, informacje na temat ich właściwości, możliwości uprawy, sposobu zbioru, a także wykorzystania. Cennym uzupełnieniem są szczegółowe opisy wykonania leczniczych preparatów i sposób ich zastosowania, a także przepisy kulinarne, w tym receptury na lecznicze nalewki.”

Źródło: Wydawnictwo SBMTytuł: Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: SBM
Data wydania: 2017
Ilość stron: 304
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 69,95 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Odbuduj bliskość w związku, Sylwia Sitkowska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Odbuduj bliskość w związku” autorstwa Sylwii Sitkowskiej

Czym jest bliskość? Jak rozpoznać kryzys w związku? Jak odzyskać wzajemne zaufanie i intymność? Co robić, żeby być szczęśliwą parą? Nawet najbardziej udane związki przeżywają kryzysy – partnerzy mają poczucie, że przestali się rozumieć, utracili wzajemne zaufanie i bliskość, a seks nie daje im już satysfakcji. Obawiają się, że partner ich zdradzi lub porzuci.


Farmagia

„Farmagia” – książka, która wyjątkowo rozbudza wyobraźnię

„Farmagia” to pełna magii i niezwykłych przygód opowieść dla małych i dużych. Elfy, centaury, pegazy, syreny, jednorożce, chimery i wiele innych wspaniałych stworzeń.