Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów

Bardzo wartościowa – „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów”


Książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów” przedstawi Tobie potęgę ziół, które w dużej mierze rosną w naszych przydomowych ogrodach, na balkonach. Nie wiemy nawet, jak drogocenne we właściwości lecznice posiadamy rośliny – na wyciągnięciu ręki. Dawniej rośliny zielarskie traktowane były jako dodatek do dania bądź ozdoba, z czasem jednak zaczęto zauważać ich lecznicze właściwości. W książce znajdziesz odpowiedź na to, jak przechowywać zioła, jak je zbierać i suszyć, jak przyrządzać leki ziołowe i to które, na co nam pomogą. Jeśli chciałbyś /- abyś rozpocząć przygodę z ziołami, to w książce znajdziesz odpowiedź na pytanie, od czego zacząć. Jeśli masz dolegliwości układu oddechowego, serca i naczyń krwionośnych, pokarmowego czy chociażby ruchowego to tutaj również przygotowano dla Ciebie poradę jak postąpić, które zioło sprawdzi się najlepiej przy danym problemie.

Opis: „Książka „Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów” zawiera charakterystykę 100 gatunków roślin leczniczych, informacje na temat ich właściwości, możliwości uprawy, sposobu zbioru, a także wykorzystania. Cennym uzupełnieniem są szczegółowe opisy wykonania leczniczych preparatów i sposób ich zastosowania, a także przepisy kulinarne, w tym receptury na lecznicze nalewki.”

Źródło: Wydawnictwo SBMTytuł: Zioła. Naturalne lekarstwa z pól i ogrodów
Autor: Praca zbiorowa
Wydawnictwo: SBM
Data wydania: 2017
Ilość stron: 304
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 69,95 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Druga szansa

„Druga szansa”, Sarah Dessen

Auden nigdy nie była typową nastolatką. Nie pamięta, kiedy ostatnio przespała całą noc, a spokój w bezsenne noce odnajduje, ucząc się w miejscowym nocnym bistro. Wychowana przez wymagających rodziców, nie miała szansy na zwyczajną nastoletnią beztroskę aż do momentu, gdy zdecydowała się wyjechać na lato do swojego ojca i jego nowej żony.


Układ nerwowy

„Układ nerwowy”, Agnieszka Gil

To powieść opisująca zmagania żona z uzależnieniem od alkoholu męża. Gdzieś pomiędzy tego wszystkiego jest ich córeczka Gabrysia. „Układ nerwowy” to odważna próba ukazania skomplikowanego dramatu osoby z najbliższego otoczenia alkoholika. Kobiety, która musi przejść trudną drogę zrozumienia przede wszystkim samej siebie i wzięcia odpowiedzialności za swój lęk, ból