
„Ostatni dzwonek”, Beth O’Leary
Najnowsza powieść Beth O’leary, autorki bestsellerowych „Współlokatorów”. Komedia miłosna idealna na świąteczne ferie i wszystkie romantyczne wieczory.
Dwoje zaprzysięgłych wrogów.
Upadający biznes hotelowy.
Miłość to ostatnie, czego potrzebują.
Dwoje hotelowych recepcjonistów – i arcywrogów – znajduje kolekcję starych obrączek ślubnych i rywalizując o to, które z nich zwróci je właścicielom, odkrywa własną historię miłosną.
Recepcjoniści Izzy i Lucas nienawidzą się nawzajem. Robią wszystko, co w ich mocy, żeby ich zmiany w recepcji hotelowej nigdy się nie pokrywały, ale w grudniu tego roku są tylko we dwoje. Co gorsza, w hotelu właśnie zawalił się sufit. Tylko pięć pokoi nadaje się do użytku, a właściciel wyznaczył Izzy i Lucasowi różne żmudne zadania, by opłacało mu się zatrudniać ich w czasie remontu.
Podczas porządkowania rzeczy pozostawionych przez gości odkrywają pudełko z obrączkami ślubnymi i pierścionkami zaręczynowymi, oznaczonymi datami ich znalezienia. Gorączkowo przeszukują hotelową dokumentację, by odnaleźć właścicieli, i w końcu… wyruszają w drogę.
Pudełko zawiera nie tylko biżuterię – to skarbnica historii miłosnych, uniesień i rozczarowań. Od długo oczekiwanego pierścionka zaręczynowego po obrączkę ślubną, która przybywa w samą porę na przyjęcie rozwodowe, każda zguba ma do opowiedzenia swoją historię.
Jeżdżąc po Wielkiej Brytanii i zwracając precjoza ich właścicielom, Izzy i Lucas zaczynają dostrzegać, że romanse nie zawsze biegną prostą drogą do szczęśliwego zakończenia. Mogą zaczynać się na różne sposoby. A wrogów od kochanków dzieli tylko mały krok…
Źródło: Wydawnictwo Albatros
Tytuł: Ostatni dzwonek
Tytuł oryginału: The Wake-Up Call
Autor: Beth O’Lear
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Albatros
Data wydania: 08-11-2023
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Cena rynkowa: 44,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek
Choć najpopularniejsze literackie święto przypada 23 kwietnia, kiedy obchodzimy Światowy Dzień Książki, kalendarz podpowiada nam, że literaturę możemy celebrować częściej – i to nie tylko poprzez codzienną lekturę. 3 marca przypada Międzynarodowy Dzień Pisarza i Pisarek, ustanowione w 1984 roku przez PEN Club.

Jo Nesbø nadciąga – „Pentagram”
Przyznam szczerze, że początek książki był dla mnie ciężki, nie wiem, czy wynikało to z tego, iż nie czytałam wcześniejszych tomów, czy po prostu Jo Nesbo tak już ma … Kiedy już mnie wciągnęła, to autor potrafił mnie zaskoczyć. Zostawia mnóstwo fałszywych tropów, tak że zagadka jest prawie niemożliwa do odgadnięcia, a czytelnik głowi się i troi, aby wysnuć jakieś podejrzenia