Nowe rozdanie- Paweł Famus-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Nowe rozdanie”, Paweł Famus


Kilka słów od Autora:
Napisałem historię alternatywną w trzech tomach, które chcę Wam zaprezentować. „Nowe rozdanie” wprowadza nas i przygotowuje na to, co mogłoby się wydarzyć. Już wiecie, co mnie do tego skłoniło, a teraz chcę się podzielić z Wami, jak to wszystko zaplanowałem. Druga Wojna Światowa zawsze mnie fascynowała, więc nie mogłem, tak po prostu wygrać co wygrać można było. Potrzebna do tego była głębsza świadomość potrzeb wojny i potrzeby te trzeba było spełnić. Zatem jest tu nie tylko wojna, ale i polityka oraz gospodarka. Wszystkiego nam brakowało, więc musiałem to stworzyć, by stało się bardziej realne. Zapraszam więc do całkowitej przemiany świata, która była możliwa. Zajrzyj i przekonaj się, czy rzeczywiście tak dużo brakowało.

Opis powieści:

Do tej pory historie alternatywne dotyczące drugiej wojny światowej widziane oczami Polaków przedstawiane były jako heroiczna obrona, doskonałe wykorzystanie błędów przeciwnika i na końcu pomoc zachodnich aliantów. W tej powieści tak nie jest. Cykl zaczyna się na długo przed wybuchem wojny, lecz już wtedy ukierunkowany jest na najmniej opresyjny wariant wydarzeń przynoszący hańbę, ale i ratunek dla milionów obywateli, dorobku narodowego i samego terytorium polskiego.
Sojusz niemiecko-polski oraz cała niemiecka koalicja kończą pierwszy tom powieści tam, gdzie realnie mogła się skończyć kampania zimowa w 1941 roku.
Wydarzenia na frontach alternatywnej drugiej wojny światowej oglądamy przez pryzmat ludzi stawiających czoło konfliktowi. Ich przygody w przełomowych punktach wojny pokazują, jak mogłaby się potoczyć alternatywna historia. Każdy z następnych tomów tej trzyczęściowej serii coraz bardziej odbiega od rzeczywistości, ale tak musi być, jeśli chce się otrzymać całkowicie nierealny efekt.

Link do zakupu książki: https://www.famus.pl/nowe-rozdanie-pawel-famus/

Źródło: Paweł Famus

Paweł Famus po raz kolejny przenosi nas w niezwykły świat swojej wyobraźni. Nie daje czytelnikowi odetchnąć przygodą. Wciąga w spiski bohaterów, którzy zawzięcie ze sobą walczą. Okres wojenny odciska na nich piętno. Powieść jest pełna zaskakujących zwrotów akcji. Zapewniam, że będziesz się rozkoszować każdą stroną. Polecam!

Julita Serafinko, (zaczytanyksiazkoholik.pl)

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak inaczej mógłby wyglądać przebieg drugiej wojny światowej? Paweł Famus w „Nowym rozdaniu” przedstawia alternatywną historię tego niechlubnego okresu w dziejach świata. Postacie fikcyjne przeplatają się z prawdziwymi, powstają nowe technologie, a to wszystko stanowi zaledwie tło dla niesamowicie obrazowych opisów bitew naziemnych i podniebnych. Porywająca lektura, którą polecam szczególnie czytelnikom rozmiłowanym w tematyce militarnej. A to dopiero początek serii!

Anna Dzięgielewska (OliWolumin.pl)

Co by było, gdyby z pomocą pewnej futurystycznej technologii dało się zmienić losy Polski podczas drugiej wojny światowej? Na to pytanie odpowiada najnowsza powieść Pawła Famusa – „Nowe rozdanie” – napisana z rozmachem i polotem alternatywna historia najbardziej śmiercionośnej wojny w historii ludzkości. Książka nie tylko dla fanów sci-fi i miłośników historii, ale też dla każdego amatora dobrej powieści. Polecam.

Maks Dieter

Tytuł: Nowe rozdanie
Autor: Paweł Famus
Cykl: Progres wsteczny, tom 1
Data wydania: maj 2022
Ilość stron: 406
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 42,00 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Aleksandra Borowiec - Zaczytanyksiazkoholik.pl

Książki, w jakim gatunku nigdy nie napisałaby Aleksandra Borowiec?

Aleksandra Borowiec, autorka m.in. powieści „Empatajzer” w trakcie rozmowy zdradza nam, jak radzi sobie z hejtem czy krytyką swojej twórczości, który moment w trakcie pisania powieści jest dla niej najtrudniejszy czy to, co sądzi na temat nielegalnego udostępniania audiobooków, e-booków, książek. Zapraszam do lektury.


zaczytanyksiazkoholik.pl-Międzynarodowy-Dzień-Książki-dla-Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to Święto, obchodzone 2 kwietnia – w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi