a Podlasiu. Aleksandra, Agnieszka Panasiu, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Na Podlasiu. Aleksandra”, Agnieszka Panasiuk


Lato 1887 roku. Aleksandra, młoda aktorka i tancerka, olśniewa warszawską publiczność i łamie męskie serca. Nieszczęśliwy wypadek zmusza ją do powrotu w rodzinne strony – na Podlasie, gdzie zaprzyjaźnia się z carskimi urzędnikami i żołnierzami, a jednocześnie organizuje patriotyczne koncerty i uczy na polskiej pensji. Spokój Aleksandry burzą demony przeszłości. Musi zmierzyć się z trudną rodzinną historią i wspomnieniami nieszczęśliwej miłości. Co wybierze? Karierę na deskach teatru w stolicy czy życie u boku ukochanego mężczyzny na podlaskiej prowincji?
Antonia, Cecylia i Aleksandra – trzy kobiety. Trzy odmienne losy. Trzy tomy cyklu powieści Agnieszki Panasiuk rozgrywającego się na Południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia. Poznaj Aleksandrę.

Agnieszka Panasiuk z wykształcenia nauczyciel historii, pracę zawodową związała z administracją. Jest laureatką konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez pisania o przeszłości ukochanego południowego Podlasia.

Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina



Tytuł: Na Podlasiu. Aleksandra
Autor: Agnieszka Panasiuk
Cykl: Na Podlasiu. Tom 3
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 21-06-2021
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Marek Frąckowiak - Izba Wydawców Prasy

Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego

Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów.


Szepty dzieciństwa - Anna Sakowicz - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Potrzeba normalnego życia – „Szepty dzieciństwa” autorstwa Anny Sakowicz

Jak bardzo nasze dzieciństwo może odbić się na naszym dorosłym życiu? W „Szeptach dzieciństwa” przeczytamy o na pozór zwyczajnej rodzinie. Jednak, kiedy bohaterów zaczynamy poznawać bliżej, okazuje się, że bardzo chcieliby wieść normalne życie, ale na przeszkodzie stoi im kilka „drobiazgów”. Baśka to trzydziestokilkuletnia kobieta, pracująca na kasie w