a Podlasiu. Aleksandra, Agnieszka Panasiu, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Na Podlasiu. Aleksandra”, Agnieszka Panasiuk


Lato 1887 roku. Aleksandra, młoda aktorka i tancerka, olśniewa warszawską publiczność i łamie męskie serca. Nieszczęśliwy wypadek zmusza ją do powrotu w rodzinne strony – na Podlasie, gdzie zaprzyjaźnia się z carskimi urzędnikami i żołnierzami, a jednocześnie organizuje patriotyczne koncerty i uczy na polskiej pensji. Spokój Aleksandry burzą demony przeszłości. Musi zmierzyć się z trudną rodzinną historią i wspomnieniami nieszczęśliwej miłości. Co wybierze? Karierę na deskach teatru w stolicy czy życie u boku ukochanego mężczyzny na podlaskiej prowincji?
Antonia, Cecylia i Aleksandra – trzy kobiety. Trzy odmienne losy. Trzy tomy cyklu powieści Agnieszki Panasiuk rozgrywającego się na Południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia. Poznaj Aleksandrę.

Agnieszka Panasiuk z wykształcenia nauczyciel historii, pracę zawodową związała z administracją. Jest laureatką konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez pisania o przeszłości ukochanego południowego Podlasia.

Źródło: Wydawnictwo Szara Godzina



Tytuł: Na Podlasiu. Aleksandra
Autor: Agnieszka Panasiuk
Cykl: Na Podlasiu. Tom 3
Gatunek: powieść historyczna
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 21-06-2021
Ilość stron: 288
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 34,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Co zrobiłaby Wednesday - Witaj w erze nikczemności villainera. Nieoficjalny przewodnik - Sarah Thompson - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Co zrobiłaby Wednesday? Witaj w erze nikczemności #villainera. Nieoficjalny przewodnik”, Sarah Thompson

Spojrzenie ostre jak brzytwa, długa grzywka, czarne warkocze i wielkie kołnierzyki – po tym poznacie Wednesday Addams. Jak również po zdecydowanym działaniu, niewzruszonych


Cycki. Czuła biografia piersi

„Cycki. Czuła biografia piersi”, Corien van Zweden

Pełne, drobne, sterczące lub wiszące z wyraźnymi rozstępami. Są jedyną częścią ciała, która powstaje z niczego i wywołuje sprzeczne emocje: od dumy po wstyd, od obojętności po radość lub smutek.