Jeziora na skraju wyschnięcia - Michał Itrich - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Jeziora na skraju wyschnięcia”, Michał Itrich


Jeziora są jednymi z najmniej trwałych elementów przyrody. Od chwili powstania podlegają ciągłym zmianom, które ostatecznie prowadzą do ich zaniku. W momencie, kiedy pojawił się człowiek i zapoczątkował w środowisku świadomą działalność, stał się – obok czynników naturalnych – nową siłą w jego przekształcaniu i modelowaniu. Naturalna ewolucja jezior przybiera coraz częściej cechy antropogenicznej degradacji.

„Jeziora na skraju wyschnięcia” to dogłębna analiza wpływu zmian klimatu oraz degradacji środowiska na obniżanie się poziomu wód wielkich jezior. Zawiera zarówno opis konsekwencji zdrowotnych oraz społeczno-gospodarczych, jak i programów rekultywacyjnych jezior Urmia, Aralskiego i Poopó.

Wysychanie jezior należy do największych katastrof ekologicznych współczesnego świata. Wraz z jeziorami znikają ludzie, zwierzęta, rośliny i kultury, które tworzyły się nad ich brzegami. Dawne, ogromne akweny przekształcają się w miraże na tle cmentarzyska zardzewiałych statków.

Źródło: Wydawnictwo Nowoczesne

Tytuł: Jeziora na skraju wyschnięcia
Autor: Michał Itrich
Gatunek: popularnonaukowa, ekologia, geografia, hydrologia
Wydawnictwo Nowoczesne
Data wydania: 19-07-2023
Ilość stron: 193
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Na jawie sen, Shadow, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Na Jawie Sen”, Shadow

Historia opowiadająca o mężczyźnie i kobiecie, będących w stałych związkach, którzy poznali się za pośrednictwem Internetu. Wspólna znajomość przerodziła się w większe uczucie, nad którym oboje przestali panować. Książka opisuje, piękne chwile ich poznania oraz przeszkody, jakie stanęły im na drodze. Zgodnie z zamysłem autora, treść historii zadaje pytanie, czy podejmowane w naszym życiu decyzje oraz związane z nimi ryzyko, zawsze popłaca.


Blog książkowy - LIsty z wielkopolski - Piotr Goszczycki - zaczytanyksiazkoholik.pl

Podróż w świat intymnych listów – „Listy z Wielkopolski” autorstwa Piotra Goszczyckiego

Książka „Listy z Wielkopolski” autorstwa Piotra Goszczyckiego to niezwykła i pełna pasji podróż w świat listów. Osobiście nie byłoby tej publikacji, gdyby nie zaangażowanie autora, który jest między innymi pasjonatem podróżowania koleją.