
Frank McDonough, „Czas Hitlera. Tom II. Klęska 1940-1945”
Frank McDonough udowodniając, że wiedza historyczna na temat Trzeciej Rzeszy wcale nie jest kompletna, skupia się na militarnym przebiegu i punktach zwrotnych drugiej wojny światowej, które miały kluczowe znaczenie dla Niemiec. Pokazuje stosunek nazistowskiej elity, oficerów, żołnierzy i cywilów do tego konfliktu i stopniowe załamywanie się niemieckiego społeczeństwa pod jego koniec. Pisze o ludobójstwie na niespotykaną wcześniej skalę. I przekonuje, że mimo ogromnych ambicji Hitlera i sukcesów militarnych w początkowej fazie wojny Niemcy tak naprawdę pozostały mocarstwem średniej rangi i nigdy nie miały szans na zwycięstwo w konfrontacji z połączonymi siłami aliantów.
McDonough, ze swym wyczuciem szczegółów, przedstawia tę straszną, lecz dobrze znaną historię w atrakcyjny, świeży sposób.
Andrew Roberts, autor książki Wicher wojny. Nowa historia drugiej wojny światowej
Dwuczęściowy „Czas Hitlera” to błyskotliwie napisana, bogato ilustrowana książka prezentująca nowe, unikatowe spojrzenie doskonałego historyka na wzlot i upadek Trzeciej Rzeszy. Tom pierwszy – Triumf – opisuje okres od dojścia Hitlera do władzy do pokonania Polski w 1939 roku. Tom drugi – Klęska – zaczyna się 1 stycznia 1940 roku i kończy już po samobójczej śmierci Hitlera. Wzbogacony o relacje świadków, materiały prasowe, listy i wspomnienia, uzupełniony fotografiami, ilustracjami i mapami tekst przenosi nas w czas rządów Hitlera i pozwala spojrzeć na podejmowane wówczas decyzje bez uprzedzeń wynikających ze znajomości późniejszych wydarzeń. Wizualnie i narracyjnie oba tomy Czasu Hitlera ożywiają dla nas ten kluczowy okres historii, ukazując go w nowym świetle.
Źródło: Dom Wydawniczy REBIS
Tytuł: Czas Hitlera. Tom II. Klęska 1940-1945
Tytuł oryginału: The Hitler Years: Disaster 1940-1945
Autor: Frank McDonough
Gatunek: literatura historyczna
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 23-11-2021
Ilość stron: 752
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 99,00 zł
Tłumaczenie: Tomasz Fiedorek
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Namiętna nienawiść”, Agata Sobczak
Brantley Chavez to człowiek, którego wszyscy dookoła traktują jak boga. Nikt nie ma wystarczająco dużo odwagi, żeby mu się przeciwstawić. Nikt, z wyjątkiem dziewiętnastoletniej Charlotte Nichols, w której mężczyzna budzi odrazę. Jest jeden problem: – choć go nienawidzi, nie jest w stanie zaprzeczyć, że ten wytatuowany chłopak pociąga ją fizycznie.

To rozbudza fantazję! – „Grzechy ojców” autorstwa Agnieszki Mieli
„Gdy mrok domaga się ofiar, nie szukaj schronienia w cieniu.” „Grzechy ojców” są kontynuacją powieści „Śmiech diabła” z serii „Dzieci Starych Bogów”. „Śmiechu diabła” nie miałam okazji przeczytać, natomiast znając zarys, postanowiłam zabrać się za tom drugi, czyli „Grzechy ojców”. W ostatnim czasie czytałam sporo literatury z gatunku fantastyki, stąd też Agnieszce