Fascynujące błędy matematyczne - Ingmar Lehmann, Alfred Posamentier - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Fascynujące błędy matematyczne”, Ingmar Lehmann, Alfred Posamentier


„Fascynujące błędy matematyczne” to zabawna i intrygująca opowieść o matematycznych błędach, które – wbrew temu, co moglibyśmy sądzić – przynoszą niekiedy całkiem interesujące rezultaty, przyczyniając się do głębszego zrozumienia matematyki. Bywa również inaczej – czasami nawet właściwe metody mogą prowadzić do absurdalnych, aczkolwiek bardzo ciekawych wyników. Matematyka jest piękna, nawet wtedy, gdy popełniamy błędy. Aby wybrać się w tę niezwykłą podróż przez matematyczne omyłki wcale nie trzeba spełniać wygórowanych wymagań – wystarczy znajomość podstaw! Mając Posamentiera i Lehmanna za przewodników, możemy być pewni, że po jej zakończeniu będziemy o wiele lepiej rozumieli tę podstawową, niezwykle ważną gałąź nauki – język, którym przemawia do nas rzeczywistość.

Alfred S. Posamentier jest dziekanem School of Education i profesorem w Mercy College w Dobbs Ferry w stanie Nowy Jork. Wcześniej przez czterdzieści lat zajmował takie samo stanowisko w City College of New York. Jest autorem ponad pięćdziesięciu książek poświęconych matematyce i popularyzacji matematyki, między innymi „Pi. Biografia najbardziej tajemniczej liczby na świecie”, „Niezwykłe liczby Fibonacciego. Piękno natury i potęga matematyki”, „Ciekawostki matematyczne. Skarbnica zadziwiających rozrywek”, „Matematyka, jakiej nie znacie. Ciekawostki i perełki, o których nie uczą w szkole” oraz „Liczby. Ich dzieje, rodzaje, własności”.

Ingmar Lehmann jest emerytowanym pracownikiem katedry matematyki Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie i autorem licznych publikacji o matematyce. Jest też współautorem trzech książek Alfreda S. Posamentiera.

Źródło: Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł: Fascynujące błędy matematyczne
Tytuł oryginału: Magnificent Mistakes in Mathematics
Autor: Ingmar Lehmann, Alfred Posamentier
Gatunek: informatyka, matematyka, popularnonaukowa
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Data wydania: 06-07-2023
Ilość stron: 308
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Bogumił Bieniok, Ewa L. Łokas
Cena rynkowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

żyć jak kot

Daje do myślenia – „Żyć jak kot”, Stéphane Garnier

Książka stanowi poradnik, który uczy nas w sposób żartobliwy jak poprawić sobie komfort życia naśladując kota, jak żyć spokojniej, jak zadbać o swoje życie aby być szczęśliwym.


Blog książkowy - Homo artist - Michał Jakub Krym - zaczytanyksiazkoholik.pl

Jak należy traktować gatunek ludzki? – „Homo artist”, Michał Jakub Krym

Michał Jakub Krym we wstępie swojej książki nakreśla nam, dlaczego podjął się napisania felietonów, co one dla niego znaczą oraz dlaczego tytuł książki to właśnie Homo artist, a nie np. Homo sapiens. Autor zawarł w niej swoje poglądy i przekonania, w sumie taka jest rola felietonów, że są utrzymywane w osobistym tonie, lekkiej formie i wyrażające punkt widzenia autora.