Trzynasta opowieść, Diane Setterfield, zaczytanyksiazkoholik.pl

Diane Setterfield, „Trzynasta opowieść”


Diane Setterfield oddaje w nasze ręce opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.

Był sobie kiedyś dom zwany Angelfield. Mieszkały w nim siostry bliźniaczki. Czy wierzycie w duchy? No to posłuchajcie…

Posiadłość Angelfield to dziś jedynie zgliszcza, ruina, o której mało kto pamięta. Ale dawniej ta podupadła dziś rezydencja była okazałym domem zamożnej i ekscentrycznej rodziny – przebiegłej manipulatorki Isabelle, jej porywczego brata Charliego i dzikich, nieokiełznanych bliźniaczek, Emmeline i Adeline. Do dziś Angelfield, choć niewiele już z niego zostało, skrywa przerażający sekret…

Czy młoda biografka Margaret Lea zdoła odkryć tajemnicę tej wspaniałej niegdyś posiadłości i zamieszkających ją pokoleń jednego rodu oraz mroczny związek łączący domostwo ze sławną autorką bestsellerów Vidą Winter?

Gdy Margaret podąża tropem historii z przeszłości, z cienia wyłania się jej własny bolesny sekret, któremu prędzej czy później będzie musiała stawić czoło.

Źródło: Wydawnictwo AlbatrosTytuł: Trzynasta opowieść
Tytuł oryginału: The Thirteenth Tale
Autor: Diane Setterfield
Gatunek: Literatura piękna
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 10-02-2021
Data 1. wyd. pol.: 2006
Data 1. wydania: 12-09-2006
Ilość stron: 448
Oprawa: twarda
Cena okładowa: 44,90 zł


O Wydawnictwie Albatros:

Wydawnictwo Albatros zostało założone w listopadzie 1994 roku przez Andrzeja Kuryłowicza – pełnego pasji miłośnika książek.

W jego skład do 2014 roku wchodziły dwa imprinty: Wydawnictwo Albatros A. Kuryłowicz (przekształcone najpierw w Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz s.c., a następnie, w roku 2017, w Wydawnictwo Albatros Sp. z o.o.) oraz Wydawnictwo Aleksandra i Andrzej Kuryłowicz s.c., które zakończyło działalność w 2015 roku. Pod koniec 2010 roku Wydawnictwo Albatros weszło na rynek książki elektronicznej jako jedno z pierwszych wydawnictw w Polsce.

Albatros wydaje współczesną beletrystykę i literaturę faktu, przede wszystkim przekłady z języka angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Oferta Albatrosa jest zróżnicowana, obejmuje zarówno tytuły z kanonu literatury drugiej połowy XX wieku, jak i starannie wybrane, najciekawsze pozycje z literatury komercyjnej.

Nasze credo to: Najsławniejsi autorzy, najgłośniejsze książki, największe światowe bestsellery.

Najmocniejszą stroną wydawnictwa jest jego lista autorów. W dużej części tworzą ją najważniejsi (najchętniej czytani lub najwyżej cenieni przez krytykę) pisarze świata, w tym także twórcy uznani za klasyków współczesnej literatury (m.in. Mario Puzo, J.D. Salinger, Ken Kesey, Joseph Heller, Kurt Vonnegut). Wśród naszych autorów znajdują się zarówno nobliści – Kazuo Ishiguro, Doris Lessing, Toni Morrison – jak i laureaci innych nagród: Bookera, m.in. Thomas Keneally, Yann Martel, Ian McEwan, Nagrody Pulitzera, m.in. Margaret Mitchell, Jhumpa Lahiri, Colson Whitehead, czy National Book Award, m.in. Jerzy Kosiński, Thomas Pynchon, Daphne du Maurier.

Większość naszych powieści z gatunku sensacji i kryminału trafia na europejskie lub amerykańskie listy bestsellerów. Mamy zaszczyt wydawać takich autorów jak Stephen King, John Grisham, Harlan Coben, Tess Gerritsen, Lee Child, Ken Follett czy Robert Harris.

Nie stronimy od książek kontrowersyjnych, unikamy tytułów byle jakich.


Dodaj komentarz


Czytaj także

Technowiking - Ostatni Wyznawcy Thora, Stanisław Szwast, zaczytanyksiazkoholik.pl

Koniecznie od deski do deski – „Technowiking – Ostatni Wyznawcy Thora”, Stanisław Szwast

Pełna akcji powieść tocząca się w alternatywnym świecie, gdzie chrześcijaństwo upadło wraz z Rzymem, nordyccy Bogowie nie wtrącają się w sprawy ludzi bardziej, niż jest to konieczne, a umiejętności Wikingów, udoskonalone dzięki


Endometrioza, leczenie dietą, zaczytanyksiazkoholik.pl, Hanna Stolińska

Wszystko, co musisz wiedzieć o endometriozie – „Endometrioza. Leczenie dietą”, Hanna Stolińska

„Po ponad dwóch dekadach intensywnych badań możemy powiedzieć z całą pewnością, że choroba ta bardzo wyniszcza organizm i wywołuje przewlekły stan zapalny, stanowi też najczęstszą przyczynę ciągłego bólu miednicy u kobiet w wieku rozrodczym.”