Daleko od Babiej Góry - Irena Małysa - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Daleko od Babiej Góry”, Irena Małysa


Baśka Zajda, policjantka spod Babiej Góry, powraca.

Od tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w krakowskim szpitalu, minęło parę miesięcy.

Baśka Zajda przyjeżdża na Śląsk, na pogrzeb swojej ciotki Ewy. Wbrew początkowym planom jej pobyt w Mysłowicach wydłuża się o kilka tygodni. Kobieta ma słabość do tego miejsca – kiedyś, jeszcze jako mała dziewczynka, spędzała tu co roku wakacje. Teraz, korzystając z okazji, odnawia znajomość z Alą – dawno niewidzianą przyjaciółką z dzieciństwa.

Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika Dagmara, nastoletnia córka Ali, Baśka angażuje się w poszukiwania. Wkrótce w mieście zostają odnalezione zwłoki dziewczyny, niezwykle podobnej do zaginionej…

Czy policjantce z Zawoi uda się odnaleźć Dagmarę? Co łączy emigracyjną historię Mysłowic z morderstwami nastolatek? I jakie tajemnice skrywają się w cieniu starej kopalni?

Źródło: Wydawnictwo Mova

Tytuł: Daleko od Babiej Góry
Autor: Irena Małysa
Cykl: Baśka Zajda (tom 3)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Mova
Data wydania: 26-04-2023
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 47,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

wyznania gejszy

„Wyznania gejszy”, Arthur Golden

Jedna z najważniejszych i najpiękniejszych opowieści o miłości. Debiut literacki, który podbił serca czytelników na całym świecie. Książka, na podstawie której powstał obsypany Oscarami film, z niezapomnianą rolą przepięknej Ziyi Zhang. Opowieść Sayuri, córki prostego rybaka, zaczyna się w 1929 roku, gdy jako dziewięcioletnia dziewczynka zostaje sprzedana przez ojca do renomowanej szkoły gejsz w Kioto.


Dla fanów gotowania - „Foodie w wielkim mieście", Jessica Tom

Dla fanów gotowania – „Foodie w wielkim mieście”, Jessica Tom

Niektóre książki są jak pierwszorzędne, rozpływające się w ustach dania główne zamawiane w ulubionych restauracjach. Nieważne – oryginalne i wyrafinowane czy też pełne domowego ciepła oraz prostoty, mają w sobie coś, co sprawia, że pochłaniamy je w całości, jednocześnie chcąc delektować się nimi jak najdłużej. Taka jest właśnie „Foodie w wielkim mieście”