Odnajdywanie własnej drogi - To, co chcemy zostawić za sobą - Lucy Score - zaczytanyksiazkoholik.pl

Odnajdywanie własnej drogi – „To, co chcemy zostawić za sobą”, Lucy Score


„To, co chcemy zostawić za sobą” to powieść, która wciąga w wir niesamowitych emocji, miłości i poznawania samych siebie. Lucy Score, znana z umiejętności kreowania bohaterów o głębokich emocjach i złożonych relacjach, dostarczyła mi kolejną porcję niezapomnianych doświadczeń. To opowieść o dwóch silnych osobowościach, które zderzają się ze sobą w wirze namiętności, konfliktów i poszukiwania prawdy. Historia miłosna, której bohaterowie muszą zmierzyć się z przeszłością, zanim będą mogli znaleźć szczęście w przyszłości.

Po historiach Naomi i Knoxa oraz Liny i Nasha przyszedł czas na trzeci tom ze Sloane i Lucianem. Lucian Rollins, pełen determinacji i zahartowany przez życie, oraz Sloane Walton, żarliwa i pragnąca sprawiedliwości, w pierwszym kontakcie są jak ogień i woda. Ich wzajemna niechęć i konflikty prowadzą do przeszłości, do okresu nastoletniego. Do przeszłości, która burzy ich dotychczasowe przekonania i otwiera nowe możliwości.

Umiera tata Sloane, był on podporą dla każdego, wspaniały prawnik, który niejednokrotnie pomógł Lucianowi, kiedy ten był jeszcze nastolatkiem. Dla niej ojciec był najwspanialszym człowiekiem na świecie. Sloane od zawsze marzyła, aby stworzyć dużą rodzinę, póki co zawsze coś odsuwało jej marzenie na dalszy plan. Powtarzała sobie, że musi być silna, dla mamy, dla siostry i siostrzenicy, dla przyjaciół i miasteczka.

Lucian od taty Sloane otrzymał prośbę, aby ten zaopiekował się jego dziewczynami. Czy Lucian będzie w stanie podołać temu, przecież ze Sloane się nienawidzą.

Wiesz przecież, co się mówi – rzekła mama i również wstała. – Chardonnay to najważniejszy posiłek dnia.

Lucy Score zręcznie buduje napięcie między bohaterami, ukazując ich złożone emocje i walkę z własnymi demonami. Fabuła trzyma w napięciu, znacznie bardziej niż dwie wcześniejsze części. Zakończenia i większości perturbacji bohaterów nie trudno przewidzieć, ale nie ujmuje to urokowi powieści. Autorka eksploruje tematy trudnych relacji rodzinnych, sekretów przeszłości oraz trudności z zaufaniem i miłością.

Jednym z największych atutów tej książki jest wyrazista charakteryzacja bohaterów, którzy są autentyczni, złożeni i niejednoznaczni. Ich rozwój na przestrzeni historii prowadzi do głębokich refleksji nad naturą miłości, poświęcenia i przebaczenia.

„To, co chcemy zostawić za sobą” to pasjonująca i wzruszająca historia o miłości, przebaczeniu i odnajdywaniu własnej drogi. To nie tylko opowieść o miłości, ale także o odkrywaniu własnej wartości i siły w obliczu przeciwności losu. Bohaterowie przeżywają swoje upadki i triumfy, co sprawia, że są bardziej realistyczni i bliscy czytelnikowi, daje nadzieję na to, że nawet po najtrudniejszych doświadczeniach można znaleźć drogę do szczęścia. Dla miłośników romansów z głębią emocjonalną i niezapomnianymi bohaterami ta książka będzie prawdziwą gratką.

Tytuł: To, co chcemy zostawić za sobą
Tytuł oryginału: Things We Left Behind
Autor: Lucy Score
Cykl: Knockemout (tom 3)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Media Rodzina, Gorzka Czekolada
Data wydania: 02-2024
Ilość stron: 696
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Monika Wiśniewska
Cena okładkowa: 54,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

"Gorsza Siostra", Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

„Gorsza Siostra”, Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska

Ida ma 25 lat, męża Tomka i dwuletnią córeczkę – Dziunię. Przed rokiem wykryto u kobiety białaczkę. Choroba postępuje szybko i jest wyniszczająca. Mama Idy, Urszula, jest przerażona, chce ocalić życie córki za wszelką cenę! Tylko przeszczep może uratować Idzie życie, a niestety, żaden z członków rodziny nie może być dawcą szpiku.


John Grisham BIO

John Grisham

współczesny amerykański pisarz, autor 37 powieści (w tym 6 dla młodzieży), fabularyzowanego reportażu oraz zbioru opowiadań. Jego książki ukazują się w 50 językach, a ich łączny nakład przekroczył 300 milionów egzemplarzy. W 2011 roku otrzymał prestiżową nagrodę literacką Harper Lee. Po twórczość Grishama chętnie sięgają filmowcy takiej miary jak Sydney Pollack, Francis Ford Coppola, Robert Altman czy Alan J. Pakula, a ekranizacje jego powieści, m.in. Raport Pelikana z Julią Roberts i Denzelem Washingtonem