Robert Fulghum, zaczytanyksiazkoholik.pl

Robert Fulghum


Robert Fulghum jest amerykańskim pisarzem i emerytowanym pastorem. Międzynarodową sławę zyskał, kiedy jego zbiór esejów pozostawał na liście bestsellerów New Your Timesa aż przed dwa lata. Po 25 latach powstało uaktualnione wydanie, przetłumaczone na 31 języków w 103 krajach, które na całym świecie sprzedało się w 17 milionach egzemplarzy. Był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Spoken Word Award, wystąpił w dwóch telewizyjnych adaptacjach swojej twórczości, był prelegentem na wielu uczelniach, kongresach i publicznych wydarzeniach w USA i Europie.

Za młodu pracował jako kopacz rowów, roznosiciel gazet i świepiwający kowboj. Później uczył rysunku, malarstwa, historii sztuki i filozofii. Jest znakomitym malarzem i rzeźbiarzem, świetnie śpiewa i gra na gitarze. Założył rockandrollowy zespół składający się z muzykujących pisarzy.

Ma czworo dzieci i siedmioro wnuków. Mieszka w Moab w stanie Utah oraz w Kolymbarii na Krecie.

Źródło: „Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu”, Wydawnictwo Mamania
Fot: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robert_Fulghum,_2017_B.jpg


Dodaj komentarz


Czytaj także

Podsumowanie czytelnicze – marzec 2022- recenzje

Podsumowanie czytelnicze – marzec 2022

Jak na początek miesiąca przystało czas na podsumowanie recenzowanych w marcu książek oraz czytnika e-booków inkBOOK Calypso Plus. Która książka wzbudziła Wasze największe zainteresowanie? Pochwalcie się też, na jaką książkę najbardziej w marcu czekaliście.


Pod kluczem

Totalne zaskoczenie – „Pod kluczem”, Ruth Ware

Nie dziwię się Remigiuszowi Mrozowi, że sam chciałby bronić Rowan. Historia jest przedstawiona w formie dialogu pomiędzy Rowan, która spędza czas w więzieniu Jej Królewskiej Mości w Charnworth a Panem Wrexham’em, prawnikiem. Rowan chciałaby, aby to właśnie on ją bronił. Nasza bohaterka ma dwadzieścia siedem lat i została oskarżona o zabicie dziecka Państwa Elincourtów.