Robert Fulghum, zaczytanyksiazkoholik.pl

Robert Fulghum


Robert Fulghum jest amerykańskim pisarzem i emerytowanym pastorem. Międzynarodową sławę zyskał, kiedy jego zbiór esejów pozostawał na liście bestsellerów New Your Timesa aż przed dwa lata. Po 25 latach powstało uaktualnione wydanie, przetłumaczone na 31 języków w 103 krajach, które na całym świecie sprzedało się w 17 milionach egzemplarzy. Był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Spoken Word Award, wystąpił w dwóch telewizyjnych adaptacjach swojej twórczości, był prelegentem na wielu uczelniach, kongresach i publicznych wydarzeniach w USA i Europie.

Za młodu pracował jako kopacz rowów, roznosiciel gazet i świepiwający kowboj. Później uczył rysunku, malarstwa, historii sztuki i filozofii. Jest znakomitym malarzem i rzeźbiarzem, świetnie śpiewa i gra na gitarze. Założył rockandrollowy zespół składający się z muzykujących pisarzy.

Ma czworo dzieci i siedmioro wnuków. Mieszka w Moab w stanie Utah oraz w Kolymbarii na Krecie.

Źródło: „Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu”, Wydawnictwo Mamania
Fot: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robert_Fulghum,_2017_B.jpg


Dodaj komentarz


Czytaj także

Bajki postnuklearnej pustyni, Michał Głowacz, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Bajki postnuklearnej pustyni”, Michał Głowacz

„Bajki postnuklearnej pustyni” to zbiór krótkich opowiadań, w których magia łączy się z radiacją, a bohaterowie rodem z gier komputerowych okazują się całkiem nam bliscy.
Kiedy baśniowe istoty znajdują się w tak nieprzychylnym dla siebie środowisku, jakim jest skażona pustynia, możesz się spodziewać, że logika ich postępowania najpierw Cię zaskoczy, potem rozbawi, a następnie każe zastanowić się, czy gdzieś już nie spotkałeś się z podobną sytuacją. Nawet jeśli nie dostrzegasz


Luksus arabskich pałaców - Marcin Margielewski - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Luksus arabskich pałaców”, Marcin Margielewski

Możliwość zajrzenia za pilnie strzeżone mury arabskich pałaców jest dostępna tylko dla nielicznych. W świecie, w którym miliony ludzi nie mogą zaspokoić swoich niezbędnych potrzeb życiowych, istnieją tysiące takich, którzy otaczają się tonami tego, co zupełnie zbędne. Mieszkają w luksusowych twierdzach, inkrustowanych złotem klatkach z włoskiego marmuru, udając szczęście… Bogate Arabki uwielbiają robić zakupy w drogich butikach i urządzać