Robert Fulghum, zaczytanyksiazkoholik.pl

Robert Fulghum


Robert Fulghum jest amerykańskim pisarzem i emerytowanym pastorem. Międzynarodową sławę zyskał, kiedy jego zbiór esejów pozostawał na liście bestsellerów New Your Timesa aż przed dwa lata. Po 25 latach powstało uaktualnione wydanie, przetłumaczone na 31 języków w 103 krajach, które na całym świecie sprzedało się w 17 milionach egzemplarzy. Był nominowany do nagrody Grammy w kategorii Spoken Word Award, wystąpił w dwóch telewizyjnych adaptacjach swojej twórczości, był prelegentem na wielu uczelniach, kongresach i publicznych wydarzeniach w USA i Europie.

Za młodu pracował jako kopacz rowów, roznosiciel gazet i świepiwający kowboj. Później uczył rysunku, malarstwa, historii sztuki i filozofii. Jest znakomitym malarzem i rzeźbiarzem, świetnie śpiewa i gra na gitarze. Założył rockandrollowy zespół składający się z muzykujących pisarzy.

Ma czworo dzieci i siedmioro wnuków. Mieszka w Moab w stanie Utah oraz w Kolymbarii na Krecie.

Źródło: „Wszystkiego, co naprawdę muszę wiedzieć, dowiedziałem się w przedszkolu”, Wydawnictwo Mamania
Fot: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Robert_Fulghum,_2017_B.jpgDodaj komentarz


Czytaj także

Po końcu, Clare Mackintosh, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Po końcu”, Clare Mackintosh

Głęboko poruszająca powieść o miłości i nadziei, która trwa nawet po końcu… Max i Pip to najsilniejsza para, jaką można sobie wyobrazić. Każdego dnia ramię w ramię mierzą się z nieuleczalną chorobą synka. W trudnych czasach są dla siebie prawdziwą ostoją, pełną miłości i wsparcia. Ale teraz muszą zderzyć się z czymś niemożliwym – to do nich należy ostateczna decyzja dotycząca kontynuacji leczenia Dylana.


Pocałunki w Paryżu, Catherine Rider, zaczytanyksiazkoholik.pl

Literatura młodzieżowa – „Pocałunki w Paryżu”, Catherine Rider

Autorka obok książki „Pocałunki w Paryżu” w tym samym dniu wydała również „Pocałunki w Londynie”. Rok temu światło dzienne ujrzała powieść „Pocałunki w Nowym Jorku”. Catherine Rider zachęca nas do zakochania się w przedświątecznym Paryżu.