Peter Wohlleben

Peter Wohlleben


Jest pochodzącym z Niemiec leśnikiem, który w swoich książkach popularyzuje wiedzę na temat środowiska naturalnego i ekologii. Spośród jego kilkunastu publikacji największym zainteresowaniem cieszą się „Sekretne życie drzew” oraz „Duchowe życie zwierząt”, które stały się niekwestionowanymi światowymi bestsellerami. Peter Wohlleben przyszedł na świat w 1964 roku w Bonn w zachodnich Niemczech. Dorastał w rodzinnej miejscowości, a także w położonym niedaleko mieście Sinzig. Wykształcenie zdobył na uczelni Hochschule für Forstwirtschaft Rottenburg (Uniwersytet Gospodarki Leśnej w Rottenburgu) – studia ukończył z tytułem inżyniera leśnictwa. Następnie w 1987 roku został zatrudniony jako leśnik w gminie Hümmel w Nadrenii-Palatynacie. W ciągu wielu spędzonych tam lat ze smutkiem obserwował, jak lasy, którymi się zajmował, są sukcesywnie niszczone, m.in. przez wycinki i stosowanie środków owadobójczych. To natchnęło go do napisania w 2015 roku książki zatytułowanej „Sekretne życie drzew”, w której głównymi bohaterami są właśnie drzewa w lasach naturalnych, którym nadał porównywalne do ludzkich cechy. Kiedy nie pisze książek, Peter Wohlleben wciąż pracuje jako leśnik w lesie bukowym w Hümmel. Oprowadza również wycieczki po lokalnych lasach.

Książki:

  • „Instrukcja obsługi lasu”
  • „Sekretne życie drzew”
  • „Duchowe życie zwierząt”
  • „O czym szumią drzewa”
  • „Nieznane więzi natury”

Źródło: https://merlin.pl/a/peter-wohlleben/?read-more#read-more


Dodaj komentarz


Czytaj także

Pasożyt-Alicja Horn-Zaczytanyksiazkoholik.pl

Alicja Horn w dniu premiery ze swoją najnowszą powieścią pt. „Pasożyt”

„Pasożyt” to kontynuacja thrillera medycznego pt. „Wyleczeni” napisanego przez lekarza. Bohaterką powieści jest młoda lekarka Marta Wolska pracująca w Warszawskim Szpitalu Klinicznym. Marta należy do wyleczonych, czyli grupy osób, która z uwagi na opieszałość sądów, wymiaru sprawiedliwości eliminują niebezpiecznych przestępców. Wielu z tych przestępców


Anna Kusiak, zaczytanyksiazkoholik.pl

Co łączy Annę Kusiak autorkę „Cienia Judasza” z Beskidem Niskim i jego cmentarzami z I wojny światowej?

Z rozmowy dowiecie się m.in. dlaczego debiutancka powieść to właśnie kryminał, ile czasu minęło od pomysłu do wydania książki, czy chociażby to, co łączy pisarkę z główną bohaterką Klaudią.