Agnieszka Gil

Agnieszka Gil


Urodzona 4 lipca 1971 r. Przygoda z pisaniem rozpoczęła się przygodą na basenie w antologii Wesołe historie (Wilga 2004). W lokalnych gazetach (Pawłowice, Tygodnik Ziębicki, Gazeta Sokołowska i in.) od kilku lat publikuje bajki, teksty o Wrocławiu i serię artykułów Nauka przez zabawę. W 2008 ukazał się „Dziki szczaw” (Telbit), powieść z drugim dnem, które docenią i dorośli: w perypetiach młodzieży jak w wodzie odbija się historia poprzedniego pokolenia i uwidaczniają różnice miejsko-wiejskie. W kwietniu 2012 pojawiła się „Herbata z jaśminem” (Nasza Księgarnia), w której autorka podejmuje niełatwy temat dojrzewania i przedstawiam swój ukochany Wrocław. W maju 2012 jej opowiadanie „Sielanka” znalazło się w antologii „Szkice z życia” (RW2010). W przygotowaniu „Fotel w kratkę” – również wrocławska, na poły realistyczna i baśniowa książka dla dzieci.

Powieści (literatura piękna, obyczajowa, dziecięca):

  • „Herbata z jaśminem”
  • „Układ nerwowy”
  • „Dziki szczaw
  • „Szkice z życia”

Źródło: https://lubimyczytac.pl/autor/38291/agnieszka-gil


Dodaj komentarz


Czytaj także

Danuta Awolusi, Zgodnie z prawdą, zaczytanyksiazkoholik.pl

Danuta Awolusi ze swoją najnowszą powieścią „Zgodnie z prawdą”

Życie w kłamstwie nie należy do prostych. Patrycja, kiedy tylko dowiedziała się, że jest w ciąży, od razu wiedziała, że ojcem dziecka nie jest jej mąż. Walczyła z emocjami i z tym, jaką decyzję podjąć. Czy powiedzieć prawdę, czy żyć w kłamstwie… Wybrała to drugie. Nie chciała rozpadu małżeństwa i pozwoliła, aby Miłosz wychowywał córkę jak własną, żyjąc w nieświadomości.


Szkarłatna wdowa - Graham Masterton -zaczytanyksiazkoholik.pl

„Szkarłatna wdowa”, Graham Masterton

Dickensowski Londyn, Ameryka z czasów polowania na czarownice i młoda alchemiczka, która zamierza pokonać szatana. Książka łącząca elementy horroru, kryminału, powieści historycznej i detektywistycznej. Beatrice Scarlet dorasta w szczęśliwej londyńskiej rodzinie. Ojciec, ceniony aptekarz, przekazuje jej wiedzę na temat tworzenia lekarstw i trucizn. Ale spokój kończy się wraz ze śmiercią matki…