
Agnieszka Gil
Urodzona 4 lipca 1971 r. Przygoda z pisaniem rozpoczęła się przygodą na basenie w antologii Wesołe historie (Wilga 2004). W lokalnych gazetach (Pawłowice, Tygodnik Ziębicki, Gazeta Sokołowska i in.) od kilku lat publikuje bajki, teksty o Wrocławiu i serię artykułów Nauka przez zabawę. W 2008 ukazał się „Dziki szczaw” (Telbit), powieść z drugim dnem, które docenią i dorośli: w perypetiach młodzieży jak w wodzie odbija się historia poprzedniego pokolenia i uwidaczniają różnice miejsko-wiejskie. W kwietniu 2012 pojawiła się „Herbata z jaśminem” (Nasza Księgarnia), w której autorka podejmuje niełatwy temat dojrzewania i przedstawiam swój ukochany Wrocław. W maju 2012 jej opowiadanie „Sielanka” znalazło się w antologii „Szkice z życia” (RW2010). W przygotowaniu „Fotel w kratkę” – również wrocławska, na poły realistyczna i baśniowa książka dla dzieci.
Powieści (literatura piękna, obyczajowa, dziecięca):
- „Herbata z jaśminem”
- „Układ nerwowy”
- „Dziki szczaw
- „Szkice z życia”
Źródło: https://lubimyczytac.pl/autor/38291/agnieszka-gil
Dodaj komentarz
Czytaj także

„Katedra i Klinika Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1921 – 2021)”
Pomysł napisania i wydania „Katedry i Kliniki Otorynolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (1921 – 2021)” zrodził się w ramach przygotowań do obchodów 100-lecia Kliniki. Jest poświęcona historii i osiągnięciom

„Przeklęty posag” autorstwa Urszuli Gajdowskiej
Wiosna 1824 r. Dręczona koszmarami Henrietta musi rozwiązać tajemnicę skradzionego posagu, aby zdjąć fatum ciążące na jej rodzinie. Opuszcza dworek nad Biebrzą i wyjeżdża do Anglii. W przebraniu staruszki wsiada na statek, którym płynie również Anthony Atherton. Przystojny hrabia, odkrywszy maskaradę, postanawia poznać tajemnice uroczej uciekinierki. Szybko się okazuje, że nie jest w tym odosobniony…