Zmagania z własną przeszłością - Widmo Brockenu - Remigiusz Mróz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Zmagania z własną przeszłością – „Widmo Brockenu”, Remigiusz Mróz


„Widmo Brockenu” to ósmy tom cyklu z Komisarzem Wiktorem Forstem autorstwa Remigiusza Mroza. Książka przynosi emocjonującą mieszankę tajemnic, napięcia oraz zmagania się głównego bohatera z własną przeszłością.

Akcja rozpoczyna się po dramatycznym wypadku na Zawracie, który zmusza Komisarza Forsta do opuszczenia swojego dotychczasowego życia. Choć zrezygnował z pasji związanych z górami, przenosi się do Krakowa, gdzie buduje nowe życie z Dominiką i jej dziećmi. Mimo że tęskni za górską chatką i wcześniejszym stylem życia, stara się ukrywać swoje uczucia, skupiając się na codzienności. Jednak niespodziewane morderstwo w Tatrach stawia go w trudnym położeniu, gdyż sam staje się podejrzanym.

Autor wyjątkowo kreuje atmosferę grozy, wykorzystując zimowy, malowniczy klimat Tatr. Sezon zimowy staje się tłem dla najbardziej mrocznych tajemnic gór, które zaczynają się odkrywać. Niespodziewane zwroty akcji utrzymują w napięciu, nie pozwalając oderwać się od lektury. Odkrywamy zagadkę, czym jest tytułowe Widmo Brockenu i jakie niesie za sobą konsekwencje. Przedstawiona w książce potęga Tatr jako siły natury, zdolnej zniszczyć wiele, jest tym, za co uwielbiam tę serię.

W jej osobistym rankingu elementów natury, które powinny zostać zakazane, tylko jedna rzecz była gorsza niż śnieg. Mróz.

Remigiusz Mróz balansuje pomiędzy wątkiem kryminalnym a osobistym życiem bohatera, co nadaje powieści głębię i emocjonalny ładunek. Przemiany, jakim ulega Forst, sprawiają, że z łatwością współczułam mu w zmaganiach z własnymi demonami. Autor w swoim charakterystycznym stylu serwuje moim zdaniem (lubię ten cykl) dobrej jakości literaturę kryminalną, która porusza nie tylko kwestie śledztwa, ale także ludzkich relacji i psychologii postaci, nie tylko Forsta, ale również Dominiki, czy Nadinspektora Osicy. Nie brakuje tutaj również humoru, który potrafi wprowadzać bohaterów w kłopoty. Autor porusza również temat dotyczący Komitetu Góralskiego (Goralisches Komitee), który dla wielu mieszkańców po dziś dzień jest trudnym tematem.

Muszę również wspomnieć o okładce tego tomu. Widniejące na niej zdjęcie jest twórczości Karola Nienartowicza, którego zdjęcia znam i śledzę Jego fascynującą fotograficzną podróż po górach na całym świecie. „Widmo Brockenu” to lektura obowiązkowa dla miłośników gatunku i fanów Forsta, a także dla tych, którzy cenią sobie złożone, wielowymiarowe historie z wartką akcją i głębokim przekazem.

Tytuł: Widmo Brockenu
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Komisarz Forst (tom 8)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Filia
Data wydania: 06-2023
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Historia pełna emocji głębi i trudnych życiowych wyzwań - Zasłużyć na szczęścia - Anna Karpińska - zaczytanyksiazkoholik.pl

Historia pełna emocji, głębi i trudnych, życiowych wyzwań – „Zasłużyć na szczęście”, Anna Karpińska

„Zasłużyć na szczęście” to poruszająca opowieść o dwóch kobietach, Romie i Marcelinie, których życie krzyżuje się w trakcie jednej niezapomnianej Wigilii. „Szczęście nie zawsze jest nam dane, ale zawsze warto o nie zawalczyć”, idealnie oddaje główne przesłanie tej książki.


ancy Drew. Zagadka ukrytych schodów.

Co tym razem? „Nancy Drew. Zagadka ukrytych schodów”, Carolyn Keene

W Nowym Roku wracam do Was z II tomem. Tym razem Nancy została poproszona o pomoc przez swoją serdeczną przyjaciółkę Helen Corning w rozwikłaniu zagadki z duchem. Duch straszy w posiadłości ciotki Helen.