Zmagania z własną przeszłością - Widmo Brockenu - Remigiusz Mróz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Zmagania z własną przeszłością – „Widmo Brockenu”, Remigiusz Mróz


„Widmo Brockenu” to ósmy tom cyklu z Komisarzem Wiktorem Forstem autorstwa Remigiusza Mroza. Książka przynosi emocjonującą mieszankę tajemnic, napięcia oraz zmagania się głównego bohatera z własną przeszłością.

Akcja rozpoczyna się po dramatycznym wypadku na Zawracie, który zmusza Komisarza Forsta do opuszczenia swojego dotychczasowego życia. Choć zrezygnował z pasji związanych z górami, przenosi się do Krakowa, gdzie buduje nowe życie z Dominiką i jej dziećmi. Mimo że tęskni za górską chatką i wcześniejszym stylem życia, stara się ukrywać swoje uczucia, skupiając się na codzienności. Jednak niespodziewane morderstwo w Tatrach stawia go w trudnym położeniu, gdyż sam staje się podejrzanym.

Autor wyjątkowo kreuje atmosferę grozy, wykorzystując zimowy, malowniczy klimat Tatr. Sezon zimowy staje się tłem dla najbardziej mrocznych tajemnic gór, które zaczynają się odkrywać. Niespodziewane zwroty akcji utrzymują w napięciu, nie pozwalając oderwać się od lektury. Odkrywamy zagadkę, czym jest tytułowe Widmo Brockenu i jakie niesie za sobą konsekwencje. Przedstawiona w książce potęga Tatr jako siły natury, zdolnej zniszczyć wiele, jest tym, za co uwielbiam tę serię.

W jej osobistym rankingu elementów natury, które powinny zostać zakazane, tylko jedna rzecz była gorsza niż śnieg. Mróz.

Remigiusz Mróz balansuje pomiędzy wątkiem kryminalnym a osobistym życiem bohatera, co nadaje powieści głębię i emocjonalny ładunek. Przemiany, jakim ulega Forst, sprawiają, że z łatwością współczułam mu w zmaganiach z własnymi demonami. Autor w swoim charakterystycznym stylu serwuje moim zdaniem (lubię ten cykl) dobrej jakości literaturę kryminalną, która porusza nie tylko kwestie śledztwa, ale także ludzkich relacji i psychologii postaci, nie tylko Forsta, ale również Dominiki, czy Nadinspektora Osicy. Nie brakuje tutaj również humoru, który potrafi wprowadzać bohaterów w kłopoty. Autor porusza również temat dotyczący Komitetu Góralskiego (Goralisches Komitee), który dla wielu mieszkańców po dziś dzień jest trudnym tematem.

Muszę również wspomnieć o okładce tego tomu. Widniejące na niej zdjęcie jest twórczości Karola Nienartowicza, którego zdjęcia znam i śledzę Jego fascynującą fotograficzną podróż po górach na całym świecie. „Widmo Brockenu” to lektura obowiązkowa dla miłośników gatunku i fanów Forsta, a także dla tych, którzy cenią sobie złożone, wielowymiarowe historie z wartką akcją i głębokim przekazem.

Tytuł: Widmo Brockenu
Autor: Remigiusz Mróz
Cykl: Komisarz Forst (tom 8)
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Filia
Data wydania: 06-2023
Ilość stron: 480
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Niebo bez ptaków-Danuta Brzosko-Mędryk-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Niebo bez ptaków”, Danuta Brzosko-Mędryk

Jedno z najważniejszych świadectw losu więźniów i ofiar hitlerowskiego kombinatu śmierci na Majdanku i jeden z pierwszych książkowych głosów kobiet z tego miejsca. Danuta Brzosko-Mędryk jako dwudziestodwulatka trafiła do obozu za działalność konspiracyjną. Najpierw pracowała jako sprzątaczka, a potem pielęgniarka w więźniarskim szpitalu obozowym. Już wtedy, ryzykując życie, próbuje notować prawdę o obozie, którą


Zapłacisz mi za to, Teresa Driscoll, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Zapłacisz mi za to”, Teresa Driscoll

Co środę, jak w zegarku, wraca strach. Ta środa jest zupełnie zwyczajna. Do czasu, aż dzwoni telefon. Alice Henderson słyszy tajemniczy głos i mrożącą krew w żyłach groźbę. Rozłącza się i traktuje to jako głupi żart wymierzony w gazetę, w której pracuje. Ale tydzień później stalker wykonuje kolejny ruch – i staje się jasne, że to Alice znajduje się na jego celowniku