Orle Gniazdo-Weronika Krakowska-zaczytanyksiazkhoolik.pl

Pamiętnik nastolatki – „Orle Gniazdo” autorstwa Weroniki Krakowskiej


Dziewiętnastoletnią Kimberly co noc nachodzą koszmary, po tym, jak dwa lata temu w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęli jej rodzice. Pewnego dnia wyszli i już nigdy nie wrócili. Nastolatka nie może dojść do siebie. Od tego czasu mieszka u swojej przyjaciółki Caroline i jej mamy Emily. Tworzą niezawodne i pełne wsparcia dla siebie trio. W swych sennych wizjach dziewczyna widzi tajemnicze drzwi i orła. Nikomu nie zwierza się z nich, aby ulżyć sobie chociaż trochę w cierpieniu, postanawia zacząć pisać pamiętnik. Początkowo idzie jej to mozolnie, ale w końcu udaje jej się znaleźć nić porozumienia z pamiętnikiem.

Czy nocne krzyki i wizje to objawy popadania w obłęd, czy coś zupełnie innego? Nikt oprócz niej nie dostrzega dziwnych zdarzeń, które mają miejsce w jej życiu. Kim jest Caleb? Co stało się w bibliotece i co kryje za sobą znaleziona w niej mapa? Jaką tajemnicę skrywają bunkry?

Powieść młodzieżowa z nutką sensacji, napisana w formie pamiętnika. Czytając, poznajemy myśli Kimberly, to z czym się zmaga, jakie ma wątpliwości i obawy. Lubię sięgać po literaturę young adult, przenoszę się wówczas do świata młodzieży, w którym sama byłam dwadzieścia lat temu. Oprócz wyjaśniania dziwnych wizji, Kim zmaga się z pierwszymi zauroczeniami. O jej serce walczą szkolny casanova Caleb oraz chłopak, któremu dała schronienie, David. Każdy z chłopaków jest jednak dla niej w pewnym sensie zagadką. Powieść z uwagi na swoją objętość czyta się szybko. Napisana jest prostym językiem, w końcu mają po nią sięgać głównie nastolatkowie. Fabuła jest zaskakująca, cały czas obstawiałam inne zakończenie. „Orle Gniazdo” to powieść o przyjaźni, zakochaniu się, wsparciu, zmaganiu z problemami, zaufaniu, ale również o podstępie i wykorzystaniu. Książka, po którą warto, aby sięgnęła nie tylko młodzież.

Tytuł: Orle Gniazdo
Autor: Weronika Krakowska
Gatunek: YA, young adult, młodzieżowa
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 14-01-2022
Ilość stron: 165
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 26,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dobry okres dla księgarni internetowych

Pandemia i przymusowa izolacja sprzyjały czytelnictwu. Polacy kupili w tym okresie zdecydowanie więcej książek niż zwykle.


Zagubieni w kłamstwie

Katarzyna Grabowska w swojej najnowszej książce pt. „Zagubieni w kłamstwie”

„Zagubieni w kłamstwie” to kontynuacja „Obcej miłości”. Poznajemy dalsze losy Weroniki Skarbierskiej i jej próby odzyskania rodzinnej firmy – przetwórni. Jeśli nie czytaliście tomu pierwszego, to serdecznie Was do tego zachęcam, dlatego też nie będę się tutaj odnosiła do tego, co się wówczas wydarzyło. Kto czytał, ten wie, a kto nie czytał, to zachęcam, aby to jak najszybciej uczynił.