Orle Gniazdo-Weronika Krakowska-zaczytanyksiazkhoolik.pl

Pamiętnik nastolatki – „Orle Gniazdo” autorstwa Weroniki Krakowskiej


Dziewiętnastoletnią Kimberly co noc nachodzą koszmary, po tym, jak dwa lata temu w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęli jej rodzice. Pewnego dnia wyszli i już nigdy nie wrócili. Nastolatka nie może dojść do siebie. Od tego czasu mieszka u swojej przyjaciółki Caroline i jej mamy Emily. Tworzą niezawodne i pełne wsparcia dla siebie trio. W swych sennych wizjach dziewczyna widzi tajemnicze drzwi i orła. Nikomu nie zwierza się z nich, aby ulżyć sobie chociaż trochę w cierpieniu, postanawia zacząć pisać pamiętnik. Początkowo idzie jej to mozolnie, ale w końcu udaje jej się znaleźć nić porozumienia z pamiętnikiem.

Czy nocne krzyki i wizje to objawy popadania w obłęd, czy coś zupełnie innego? Nikt oprócz niej nie dostrzega dziwnych zdarzeń, które mają miejsce w jej życiu. Kim jest Caleb? Co stało się w bibliotece i co kryje za sobą znaleziona w niej mapa? Jaką tajemnicę skrywają bunkry?

Powieść młodzieżowa z nutką sensacji, napisana w formie pamiętnika. Czytając, poznajemy myśli Kimberly, to z czym się zmaga, jakie ma wątpliwości i obawy. Lubię sięgać po literaturę young adult, przenoszę się wówczas do świata młodzieży, w którym sama byłam dwadzieścia lat temu. Oprócz wyjaśniania dziwnych wizji, Kim zmaga się z pierwszymi zauroczeniami. O jej serce walczą szkolny casanova Caleb oraz chłopak, któremu dała schronienie, David. Każdy z chłopaków jest jednak dla niej w pewnym sensie zagadką. Powieść z uwagi na swoją objętość czyta się szybko. Napisana jest prostym językiem, w końcu mają po nią sięgać głównie nastolatkowie. Fabuła jest zaskakująca, cały czas obstawiałam inne zakończenie. „Orle Gniazdo” to powieść o przyjaźni, zakochaniu się, wsparciu, zmaganiu z problemami, zaufaniu, ale również o podstępie i wykorzystaniu. Książka, po którą warto, aby sięgnęła nie tylko młodzież.

Tytuł: Orle Gniazdo
Autor: Weronika Krakowska
Gatunek: YA, young adult, młodzieżowa
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 14-01-2022
Ilość stron: 165
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 26,99 zł
Patronat medialny blogaDodaj komentarz


Czytaj także

Savoir vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza, Michał MICHU Heppner, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Savoir-vivre XXI wieku. Polityka okiem prowincjusza”, Michał MICHU Heppner

Obyczaje czy maniery, których przestrzegali nasi dziadowie, nijak się mają do współczesnej rzeczywistości. Jak dziś powinien zachowywać się prawdziwy dżentelmen? Co jeszcze niedawno było pożądanym zachowaniem, a dziś traktowane jest jako gafa? I odwrotnie, nad czym dawniej dobrze wychowany osobnik


Aleksandra Galert, Kolory ognia, zaczytanyksiazkoholik.pl

Aleksandra Galert zabiera nas do niesamowitego świata magii – „Kolory ognia”

Larina nie miała pojęcia, skąd się wzięła, z czasem przestała zadawać pytania, bo i tak pozostawały bez odpowiedzi. Wyszła z założenia, że skoro je rodzice nie żyją to i wiedza związana z jej pochodzeniem nic nie zmieni. Dziadek i mag Eren otoczyli ją opieką, zadbali o wszystko, czego potrzebowała.