Orle Gniazdo-Weronika Krakowska-zaczytanyksiazkhoolik.pl

Pamiętnik nastolatki – „Orle Gniazdo” autorstwa Weroniki Krakowskiej


Dziewiętnastoletnią Kimberly co noc nachodzą koszmary, po tym, jak dwa lata temu w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęli jej rodzice. Pewnego dnia wyszli i już nigdy nie wrócili. Nastolatka nie może dojść do siebie. Od tego czasu mieszka u swojej przyjaciółki Caroline i jej mamy Emily. Tworzą niezawodne i pełne wsparcia dla siebie trio. W swych sennych wizjach dziewczyna widzi tajemnicze drzwi i orła. Nikomu nie zwierza się z nich, aby ulżyć sobie chociaż trochę w cierpieniu, postanawia zacząć pisać pamiętnik. Początkowo idzie jej to mozolnie, ale w końcu udaje jej się znaleźć nić porozumienia z pamiętnikiem.

Czy nocne krzyki i wizje to objawy popadania w obłęd, czy coś zupełnie innego? Nikt oprócz niej nie dostrzega dziwnych zdarzeń, które mają miejsce w jej życiu. Kim jest Caleb? Co stało się w bibliotece i co kryje za sobą znaleziona w niej mapa? Jaką tajemnicę skrywają bunkry?

Powieść młodzieżowa z nutką sensacji, napisana w formie pamiętnika. Czytając, poznajemy myśli Kimberly, to z czym się zmaga, jakie ma wątpliwości i obawy. Lubię sięgać po literaturę young adult, przenoszę się wówczas do świata młodzieży, w którym sama byłam dwadzieścia lat temu. Oprócz wyjaśniania dziwnych wizji, Kim zmaga się z pierwszymi zauroczeniami. O jej serce walczą szkolny casanova Caleb oraz chłopak, któremu dała schronienie, David. Każdy z chłopaków jest jednak dla niej w pewnym sensie zagadką. Powieść z uwagi na swoją objętość czyta się szybko. Napisana jest prostym językiem, w końcu mają po nią sięgać głównie nastolatkowie. Fabuła jest zaskakująca, cały czas obstawiałam inne zakończenie. „Orle Gniazdo” to powieść o przyjaźni, zakochaniu się, wsparciu, zmaganiu z problemami, zaufaniu, ale również o podstępie i wykorzystaniu. Książka, po którą warto, aby sięgnęła nie tylko młodzież.

Tytuł: Orle Gniazdo
Autor: Weronika Krakowska
Gatunek: YA, young adult, młodzieżowa
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 14-01-2022
Ilość stron: 165
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 26,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało - Klaudia Muniak - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Nim stracę to, co mi jeszcze pozostało”, Klaudia Muniak

Znasz to uczucie, gdy jedno wydarzenie na zawsze zmienia całe twoje życie? Gdy najbardziej pragniesz cofnąć się w czasie i zmienić bieg historii? Londyn – wielokulturowe miasto pełne monumentalnych zabytków, kolorowych ogrodów botanicznych i urokliwych zakątków ukrytych wśród drapaczy chmur. Miejsce, w którym można zacząć wszystko od zera. Z tej możliwości postanawia skorzystać dwudziestoparoletnia Ula. Przeprowadzka i nowe znajomości brzmią jak idealny początek nowego życia.


Noc strachów- Katarzyna Wasilkowska-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Noc strachów”, Katarzyna Wasilkowska

Była sobie czarna, czarna droga, która prowadziła przez czarną, czarną noc. A na końcu tej czarnej, czarnej drogi rosła wielka stara grusza. A przy tej wielkiej starej gruszy stał koślawy domek z desek. A przed tym koślawym domkiem płonęło małe ognisko. A wokół tego małego ogniska siedziało kilkoro przyjaciół. A każdy z tych przyjaciół miał do opowiedzenia niesamowitą historię