Pokajanie

Zbyt osobiste – „Pokajanie. O pokucie i pojednaniu dzisiaj”


Książka zbyt osobista dla każdego wierzącego. „Pokajanie. O pokucie i pojednaniu dzisiaj”.

„Pokajanie. O pokucie i pojednaniu dzisiaj”, Starzec Paisjusz Michalović.
Jak tylko ta książka trafiła w moje ręce, nie mogło być inaczej jak jej polecenie właśnie w Wielkanoc. Wielkanoc, która w tym roku przebiega zupełnie inaczej niż dotychczas. Z dala od rodziny, przyjaciół, znajomych czy uczestnictwach w Kościelnych obrzędach. Wiem, że jest to tematyka tylko dla garstki obecnych tutaj osób, ale uznałam, że warta pokazania.

Na wstępie ks. Dominik Chmielewski tłumaczy nam, czym jest pokuta. Niby każdy chrześcijanin powinien to doskonale wiedzieć, gdyż to jedna z najważniejszych praktyk. Lektura książki ma nam pokazać w jakiś sposób powinniśmy dzisiaj pokutować. Nie dzisiaj jako w dzisiejszy dzień, ale dzisiaj jako nasze życie. Pokazuje nam duchową drogę, jaką powinien przejść każdy wierzący człowiek, a tak bardzo w obecnych czasach zapomnianą. Pierwszą recenzję, którą napisałam na temat tej książki, wykasowałam … została jedynie w głowie. Nie chciałam wynurzać tutaj swoich osobistych emocji, przekonań, to zbyt intymne jednak … Nie mniej mogę Wam powiedzieć, że książkę powinien przeczytać każdy, kto uważa siebie za chrześcijanina.


Tytuł: Pokajanie. O pokucie i pojednaniu dzisiaj.
Autor: Starzec Paisjusz Michalović
Wydawnictwo: SUMUS
Data wydania: 01-01-2020
Ilość stron: 218
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 25,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Deklaracja niesmiertelności-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Deklaracja nieśmiertelności”, Szymon Ligocki

Kraków, przełom XIX i XX wieku. W przedziwnych okolicznościach odbiera sobie życie jeden z wybitnych artystów Grzegorz Kant. Dorobek mistrza zostaje rozkradziony, a kontrowersje rosnące wokół jego śmierci nie pozwalają na spokojne zamknięcie sprawy. Alfred Ridlau – miłośnik absyntu, kobiecych wdzięków i przeróżnych rozkoszy, a nade wszystko szanowany


Na zakręcie życia

„Na zakręcie życia”, Penny Jordan

Koledzy z firmy architektonicznej doceniają osiągnięcia zawodowe Giselle, ale nie lubią jej i nazywają ją Królową Śniegu. A jednak to właśnie ona wzbudza zainteresowanie Saula Parentiego, nowego szefa. Bogaty, pewny siebie biznesmen próbuje nawiązać z nią bliższą znajomość.