Zagubieni

Książka, która zapada w pamięć – „Zagubieni”


Czy aby na pewno prawdziwa miłość to zbyt mało, aby być ze sobą i wieść szczęśliwe życie… ? „Zagubieni” autorstwa Adriany Rak.

Dzisiaj mam dla Was recenzję książki Adriany Rak „Zagubieni”. Autorka porusza w niej temat alkoholizmu, z którym chyba każdy z nas miał / ma okazję spotkać się w najbliższym otoczeniu. Tamara, nasza dwudziestoczteroletnia bohaterka na co dzień boryka się właśnie z takim problemem, gdyż jej ojciec, z którym mieszka wraz ze swoim synkiem i mamą, jest alkoholikiem. I ani on, ani jej matka nie chcą udać się na terapię i leczenie. Tamara samotnie wychowuje synka, jego ojciec przebywa w więzieniu, ale oprócz dziecka nic już ich nie łączy. Mając dosyć samotności, a jednocześnie tego, że jest jedyną żywicielką rodziny, pewnego dnia postanawia zamieścić ogłoszenie w internecie. Ogłoszenie, że szuka sponsora … odpowiada na nie Alexander, młody dziedzic fortuny, pochodzący z Niemiec, ojciec siedmiolatka. Jak potoczą się ich losy? Czy Tamarę i Alexandra połączy tylko znajomość dla korzyści materialnych, czy może coś więcej?

Powieść czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. W trakcie czytania nie męczą się nam oczy ze względu na ciut większą czcionkę niż zazwyczaj, stąd też nie Powieść czyta się niezwykle lekko i przyjemnie. W trakcie czytania nie męczą się nam oczy ze względu na ciut większą czcionkę niż zazwyczaj, stąd też nie musiałam książki odkładać z powodu bolących oczu, tylko mogłam zatracać się w lekturze do samego końca bez przerw. To o czym warto wspomnieć raz jeszcze to to, że autorka nie tylko w treści powieści porusza temat alkoholizmu, ale poświęca mu kilka ostatnich stron naukowo, doradczo. Jak należy postępować, gdzie szukać pomocy, przypomina numer alarmowy Niebieskiej Linii. Nie każdy pisarz podchodzi tak fachowo do problemu poruszanego na łamach własnej książki.Tytuł: Zagubieni
Autor: Adriana Rak
Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 06-11-2019
Ilość stron: 282
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 36,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Meg Elison, BIO, zaczytanyksiazkhoolik.pl

Meg Elison

Meg Elison jest autorką i eseistką z kalifornijskiego Bay Area. Pisze science fiction i horrory, a także eseje feministyczne i krytykę kultury. Jej debiutancka powieść „Księga bezimiennej akuszerki” zdobyła w 2014 roku Philip K. Dick Award. Jej druga powieść „Księga Etty”, została nominowana do nagrody w 2017 roku. Dwukrotnie została uhonorowana nagrodą Otherwise Award.


Blog książkowy - Niezwykle ciekawa - Niezwykle szlachetne stworzenia - Shelby Van Pelt - zaczytanyksiazkoholik.pl

Niezwykle ciekawa – „Niezwykle szlachetne stworzenia”, Shelby Van Pelt

„Niezwykle szlachetne stworzenia” to powieść, która przykuwa uwagę od samego początku. Shelby Van Pelt zabiera nas w niesamowitą podróż, łącząc świat wdowy Tovy Sullivan i olbrzymiej ośmiornicy Marcela z Pacyfikua. To połączenie pozornie niewyobrażalnych elementów skutkuje niezwykle fascynującym i intrygującym opowiadaniem.