
„Kolekcjonerka perfum” – z wątkiem romansowym i detektywistycznym
„Kolekcjonerka perfum” autorstwa Kathleen Tessaro. Powieść toczy się w latach 50-tych. Poznajemy 27-letnią Grace Monroe. Dziewczyna żyje w czasach, w których wymaga się od kobiet tylko bycia ozdobą swojego męża i perfekcyjną panią domu. Jest to powieść o marzeniach, życiowych pasjach i zmaganiu się z przeciwnościami losu. To również piękna historia o potrzebie niezależności. Jeśli lubisz czytać lekkie i przyjemne książki, to ta przypadnie Ci do gustu.
Powieść obyczajowa z wątkiem romansowym i detektywistycznym.
Opis: „Powieść obyczajowa z wątkiem romansowym i detektywistycznym. Lata 20. – 50. XX wieku.
Grace ma dwadzieścia siedem lat, mieszka w Londynie i jest nieszczęśliwą mężatką, która dusi się w świecie konwenansów, sztywnych manier i przepychu. Jej los się odmienia, gdy nieoczekiwanie otrzymuje w spadku wspaniały apartament w centrum Paryża. Kto zapisał jej taki spadek? Kim jest tajemnicza Eva d’Orsey – niegdyś pokojówka w nowojorskim hotelu, potem bohaterka licznych skandali i romansów, hazardzistka, muza największego kreatora perfum tamtych lat? Co ją łączy z Grace?”
Źródło: Wydawnictwo MUZA
Tytuł: Kolekcjonerka perfum
Tytuł oryginału: The Perfume Collector
Autor: Kathleen Tessaro
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 11-06-2014
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Dodaj komentarz
Czytaj także

Renata Czaban-Kryczka w swojej najnowszej książce pt. „Paleta emocji”
Łucja w drodze do Olsztyna ulega wypadkowi samochodowemu. Wbiega jej przed maskę pies. Warunki pogodowe zrobiły swoje i auto znalazło się w rowie. Miała szczęście, że tuż za nią jechał Bartosz, młody policjant. Wyciągnął ją z wraku auta i zaniósł w miejsce, gdzie mogli bezpiecznie oczekiwać na przyjazd pogotowia. Zrobiła na nim piorunujące pierwsze wrażenie.

O nastolatkach i zwierzętach z Mają Szanecką-Żołdak
Co zainspirowało Maję Szanecką-Żołdak do napisania książek: „Nastolatki też nie mają lekko”, która opowiada o osamotnieniu czy trudach samoakceptacji oraz „Pieskie sprawy Timona i Lusi”, która przedstawia ludzki świat widziany psim okiem. Autorka odpowiada też m.in. na pytanie, z jakimi jej zdaniem wyzwaniami borykają się dzisiaj nastolatki, czy co chciałaby przekazać czytelnikom poprzez swoje książki. Zapraszam na lekturę ciekawej rozmowy.