Kolekcjonerka perfum

„Kolekcjonerka perfum” – z wątkiem romansowym i detektywistycznym


Kolekcjonerka perfum” autorstwa Kathleen Tessaro. Powieść toczy się w latach 50-tych. Poznajemy 27-letnią Grace Monroe. Dziewczyna żyje w czasach, w których wymaga się od kobiet tylko bycia ozdobą swojego męża i perfekcyjną panią domu. Jest to powieść o marzeniach, życiowych pasjach i zmaganiu się z przeciwnościami losu. To również piękna historia o potrzebie niezależności. Jeśli lubisz czytać lekkie i przyjemne książki, to ta przypadnie Ci do gustu.

Powieść obyczajowa z wątkiem romansowym i detektywistycznym.

Opis: Powieść obyczajowa z wątkiem romansowym i detektywistycznym. Lata 20. – 50. XX wieku.
Grace ma dwadzieścia siedem lat, mieszka w Londynie i jest nieszczęśliwą mężatką, która dusi się w świecie konwenansów, sztywnych manier i przepychu. Jej los się odmienia, gdy nieoczekiwanie otrzymuje w spadku wspaniały apartament w centrum Paryża. Kto zapisał jej taki spadek? Kim jest tajemnicza Eva d’Orsey – niegdyś pokojówka w nowojorskim hotelu, potem bohaterka licznych skandali i romansów, hazardzistka, muza największego kreatora perfum tamtych lat? Co ją łączy z Grace?”

Źródło: Wydawnictwo MUZATytuł: Kolekcjonerka perfum
Tytuł oryginału: The Perfume Collector
Autor: Kathleen Tessaro
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 11-06-2014
Ilość stron: 448
Oprawa: miękka ze skrzydełkami


Dodaj komentarz


Czytaj także

Przemysław Piotrowski

Przemysław Piotrowski najpopularniejszym autorem kryminałów. W rankingu pokonał Remigiusza Mroza i Stephena Kinga

Czytelnicy uznali, że Przemysław Piotrowski jest w Polsce popularniejszym pisarzem od Stephena Kinga, Remigiusza Mroza czy Wojciecha Chmielarza.


Kathleen Tessaro

Kathleen Tessaro

Autorka pochodzi z Pensylwanii. Zanim wyemigrowała do Londynu, studiowała aktorstwo w Carnegie-Mellon University. W Londynie przez dziesięć lat pracowała jako aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, była także nauczycielką oraz trenerką głosu.