Blog książkowy - Emma Mills - Szczęśliwe połączenie - zaczytanyksiazkoholik.pl

Young adult z muzyką z lat dziewięćdziesiątych w tle – „Szczęśliwe połączenie” Emmy Mills


„Szczęśliwe połączenie” to niezwykle przyjemna i wciągająca powieść dla młodzieży autorstwa Emmy Mills. Książka opowiada historię szesnastoletniej Niny, która w ramach zajęć w ostatniej klasie liceum zaczyna prowadzić audycję radiową. Jedną z osób, które również wybrały kurs radiowy, jest przyjaciel z dzieciństwa Jamie, którego chciała unikać jak ognia. Podczas prowadzenia programu, który okazał się porażką Nina poznaje wiele interesujących osób, w tym swoich słuchaczy, którzy mają wiele do powiedzenia i dzielą się z nią swoimi historiami. Dodatkowo dziewczynie zaczyna walić się świat rodzinny, traci kontrolę nad tym, nad czym zawsze chciała ją mieć. Może nie warto starać się mieć kontrolę nad całym światem? Może warto niekiedy odpuścić?

Główną siłą tej książki jest jej bohaterka. Nina jest inteligentna, zabawna i szczerze oddana swojej pracy. Jej charakter sprawia, że trudno jest nie polubić jej od samego początku. Autorka zdołała stworzyć postać, z którą młodzi czytelnicy będą mogli łatwo się utożsamiać i zacząć interesować się radiem jako medium.

Historia jest dobrze napisana i czyta się bardzo szybko. Mills zgrabnie przeplata elementy humorystyczne z poważnymi momentami, tworząc równowagę między lekkością a głębią. W trakcie lektury czytelnicy będą mogli poznać wiele ciekawych faktów na temat radia i jego historii, a także zrozumieć, jak ważne jest dzielenie się swoimi historiami z innymi.

Powieść „Szczęśliwe połączenie” została pozytywnie przyjęta przez krytyków za jej uniwersalność i odniesienia do współczesnej kultury młodzieżowej. Książka zawiera wiele ważnych tematów, takich jak przyjaźń, rodzina, miłość i problemy związane z dorastaniem, co czyni ją przystępną i interesującą dla młodszych czytelników. To powieść pełna humoru, przyjaźni i ważnych przesłań, która z pewnością przyciągnie uwagę młodszych czytelników. „Szczęśliwe połączenie” to powieść, która wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu do samego końca. To zabawna, wzruszająca i pouczająca opowieść, która z pewnością zostanie zapamiętana przez czytelników na długo. Polecam tę książkę każdemu, kto szuka lekkiej i zabawnej lektury z prawdziwym przesłaniem.

Tytuł: Szczęśliwe połączenie
Tytuł oryginału: Lucky Caller
Autor: Emma Mills
Gatunek: literatura młodzieżowa, young adult
Wydawnictwo: Must Read
Data wydania: 22-03-2023
Ilość stron: 376
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Miłosz Urban
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wywiad - Łukasz Kierus - TaniaKsiazka - ZaczytanyKsiazkoholik.pl

TaniaKsiazka.pl: Ksiągarnia o ludzkiej twarzy

Łukasz Kierus, Prezes Zarządu i CEO spółki Glosel, będącej właścicielem m.in. księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl opowiada o tym, jak na przestrzeni 15 lat działalności mała rodzinna spółka, rozpoczynająca działalność w kawalerce stała się przedsiębiorstwem zatrudniającym ponad 400 osób, mającym do dyspozycji 8 tysięcy m.kw. powierzchni nowoczesnego kompleksu magazynów oraz biura w Białymstoku i stolicy.


Sadhguru BIO, zaczytanyksiazkoholik.pl

Sadhguru Jaggi Vasudev

Jaggi Vasudev znany jako Sadhguru jest indyjskim joginem, który uczy jogi, medytacji i często odpowiada na pytania związane z duchowością. Znany jest z przenikliwego dowcipu, humoru i umiejętności łączenia starożytnej jogi indyjskiej z nowoczesnym życiem. Założył ośrodek Isha Yogi i promował kilka zagadnień związanych z ochroną środowiska. Podróżował po całym świecie, przemawiając w miejscach od Davos po ONZ. Promuje duchowość, która kładzie nacisk na osobistą przemianę, czyste życie i świadomość społeczną.