Ugly Love - Colleen Hoover - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Wzruszająca, wciągająca historia o miłości – „Ugly Love”, Colleen Hoover


„Ugly Love” się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.

Fabuła książki skupia się na głównych bohaterach – Milesie i Tate. Miles jest pilotem samolotowym o tajemniczej przeszłości, który zadeklarował, że nigdy nie pokocha ponownie. Jego podejście do miłości jest chłodne i zdystansowane, a jego zasady są surowe. Jednak wszystko się zmienia, gdy poznaje Tate, młodą pielęgniarkę, która wynajmuje mieszkanie u najlepszego przyjaciela Milesa a tym samym u swojego starszego brata i chce skupić się na swojej karierze: pracy oraz nauce. Pomiędzy Milesem a Tate szybko wybucha namiętność, ale ich związek jest skomplikowany i pełen przeciwności losu.

Serca zaczynają szybciej bić,
obietnice zostają złamane,
reguły przestają obowiązywać…

Jeden z największych atutów tej powieści jest sposób, w jaki autorka przedstawia historię z dwóch perspektyw – Milesa i Tate / przeszłości i teraźniejszości. Czytając, miałam okazję poznać ich myśli, uczucia i tajemnice, co pozwoliło mi lepiej zrozumieć ich działania i wybory. Ponadto, język użyty przez Colleen Hoover jest niezwykle prosty, ale jednocześnie pełen emocji i głębi. Autorka potrafi wywołać szeroki zakres uczuć u czytelnika, od śmiechu do płaczu, od radości do smutku.

„Ugly Love” porusza wiele tematów, takich jak miłość, zaufanie, traumy emocjonalne, wybaczanie i akceptacja. Książka jest znana ze swojego emocjonalnego napięcia, intensywnych scen miłosnych, a także głębokich emocji, które autorka potrafi przekazać czytelnikom. Hoover w swoim charakterystycznym stylu wplata elementy romansu, dramatu i napięcia emocjonalnego, tworząc historię, która może poruszyć czytelnika na wielu poziomach.

Jednym z minusów książki może być jej przewidywalność. Mimo że historia jest emocjonująca i wzruszająca, to jednak niektóre wątki i zakończenie można przewidzieć. Niektórzy czytelnicy mogą być także zaniepokojeni obecnością erotycznych scen, które są dość dobitne i mogą być nieodpowiednie dla niektórych czytelników.

„Ugly Love” autorstwa Colleen Hoover to poruszająca i niezapomniana historia miłosna, która zostaje w sercu na długo po zakończeniu lektury. Autorka porusza trudne tematy w sposób wrażliwy i autentyczny. Jest to pięknie napisana powieść, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od jej lektury.

Tytuł: Ugly Love
Tytuł oryginału: Ugly Love
Autor: Colleen Hoover
Gatunek: literatura obyczajowa, romans, new adult
Wydawnictwo Otwarte
Data wydania: wydanie drugie, 2016
Ilość stron: 344
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Droga Icemana, Wim Hof, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Droga Icemana. Metoda Wima Hofa. Ćwiczenia oddechowe, trening z zimnem oraz praca z umysłem”, Koen De Jong, Wim Hof

Wim Hof to holenderski rekordzista, znany jako „Człowiek lodu” (z ang. „Iceman”), który zasłynął ze względu na swoją zdolność kontroli temperatury ciała i odporność na ekstremalne zimno.


Kraina marzeń-Nicholas Sparks - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Kraina marzeń” autorstwa Nicholasa Sparksa

Nowa powieść mistrza literatury obyczajowej. Przejmująca historia o miłości. A także o tym, że dla spełnienia wielkiego marzenia warto jest zaryzykować wszystko. I o tym, że nie można uciec od własnej przeszłości. Colby Mills marzył o karierze muzyka, dopóki śmierć wujka, u którego się wychowywał, nie zmusiła go do zrezygnowania z tych aspiracji. Teraz prowadzi małą rodzinną farmę w Karolinie Północnej. Chcąc oderwać się od