Ugly Love - Colleen Hoover - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Wzruszająca, wciągająca historia o miłości – „Ugly Love”, Colleen Hoover


„Ugly Love” się nie czyta, tylko przeżywa – całą sobą, sercem i duszą, a po zakończeniu nic już nie jest takie samo.

Fabuła książki skupia się na głównych bohaterach – Milesie i Tate. Miles jest pilotem samolotowym o tajemniczej przeszłości, który zadeklarował, że nigdy nie pokocha ponownie. Jego podejście do miłości jest chłodne i zdystansowane, a jego zasady są surowe. Jednak wszystko się zmienia, gdy poznaje Tate, młodą pielęgniarkę, która wynajmuje mieszkanie u najlepszego przyjaciela Milesa a tym samym u swojego starszego brata i chce skupić się na swojej karierze: pracy oraz nauce. Pomiędzy Milesem a Tate szybko wybucha namiętność, ale ich związek jest skomplikowany i pełen przeciwności losu.

Serca zaczynają szybciej bić,
obietnice zostają złamane,
reguły przestają obowiązywać…

Jeden z największych atutów tej powieści jest sposób, w jaki autorka przedstawia historię z dwóch perspektyw – Milesa i Tate / przeszłości i teraźniejszości. Czytając, miałam okazję poznać ich myśli, uczucia i tajemnice, co pozwoliło mi lepiej zrozumieć ich działania i wybory. Ponadto, język użyty przez Colleen Hoover jest niezwykle prosty, ale jednocześnie pełen emocji i głębi. Autorka potrafi wywołać szeroki zakres uczuć u czytelnika, od śmiechu do płaczu, od radości do smutku.

„Ugly Love” porusza wiele tematów, takich jak miłość, zaufanie, traumy emocjonalne, wybaczanie i akceptacja. Książka jest znana ze swojego emocjonalnego napięcia, intensywnych scen miłosnych, a także głębokich emocji, które autorka potrafi przekazać czytelnikom. Hoover w swoim charakterystycznym stylu wplata elementy romansu, dramatu i napięcia emocjonalnego, tworząc historię, która może poruszyć czytelnika na wielu poziomach.

Jednym z minusów książki może być jej przewidywalność. Mimo że historia jest emocjonująca i wzruszająca, to jednak niektóre wątki i zakończenie można przewidzieć. Niektórzy czytelnicy mogą być także zaniepokojeni obecnością erotycznych scen, które są dość dobitne i mogą być nieodpowiednie dla niektórych czytelników.

„Ugly Love” autorstwa Colleen Hoover to poruszająca i niezapomniana historia miłosna, która zostaje w sercu na długo po zakończeniu lektury. Autorka porusza trudne tematy w sposób wrażliwy i autentyczny. Jest to pięknie napisana powieść, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od jej lektury.

Tytuł: Ugly Love
Tytuł oryginału: Ugly Love
Autor: Colleen Hoover
Gatunek: literatura obyczajowa, romans, new adult
Wydawnictwo Otwarte
Data wydania: wydanie drugie, 2016
Ilość stron: 344
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 49,99 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dziwne przypadki naszego DNA-Sam Kean-zaczytanyksiazkoholik.pl

Opowieści o miłości, wojnie i geniuszu zapisane w naszych genach – „Dziwne przypadki naszego DNA”, Sam Kean

Sam Kean, autor obdarzony wyjątkowym talentem do snucia fascynujących opowieści o nauce, tym razem zabiera nas w niezwykły świat genetyki i DNA… W „Dziwnych przypadkach naszego DNA” znajdziesz zarówno całkiem nieznane fakty i historie, jak i te, o których myślałeś, że je znasz


Ojciec chrzestny, Mario Puzo, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ojciec Chrzestny”, Mario Puzo

Jedna z najwybitniejszych powieści XX wieku – porywająca opowieść o honorze i nienawiści, szacunku i pogardzie, miłości i śmierci. Vito Corleone jest Ojcem Chrzestnym jednej z sześciu nowojorskich rodzin mafijnych. Sprawuje rządy żelazną ręką, a ci, którzy nie podporządkowują się jego decyzjom, nie mogą liczyć na łaskę. To człowiek honoru, ale zarazem tyran i szantażysta, który wśród wrogów wzbudza strach, a wśród przyjaciół – zasłużony, choć nie całkiem bezinteresowny, szacunek.