Blog książkowy - To, co zostaje w nas na zawsze - Lucy Score - zaczytanyksiazkoholik.pl

Wzruszająca powieść romantyczna – „To, co zostaje w nas na zawsze”, Lucy Score


„To, co zostaje w nas na zawsze” Lucy Score to bestseller „New York Timesa”, viral TikToka, miejsce na topce Amazonu oraz nominacja w kategorii „romans” na Goodreads Choice Awards.

„To, co zostaje w nas na zawsze” to pierwszy tom serii Knockemout, wzruszającej powieści romantycznej autorstwa Lucy Score, która z pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku. Fabuła książki skupia się na Naomi, która pojawia się Knockemout, w prowincjonalnym miasteczku w Wirginii, ponieważ postanawia uciec sprzed ołtarza. W Knockemout mieszka jej siostra bliźniaczka, Tina, która w tym samym czasie prosi ją o pomoc.

W Knockemout Naomi wpada na Knoxa, który unika dramatów, lubi wypić kawę w samotności a w kręgu jego przyjaciół jest tylko pies. Miasteczko słynie z tego, że wszelkie nieporozumienia załatwia się pięścią i piwem.

Naomi szybko przekonuje się jaką reputację w miasteczku ma jej siostra, sama z resztą przekonuje się o tym na własnej skórze, kiedy to widzi zdjęcie siostry w lokalnej kawiarni z napisem „Tej klientki nie obsługujemy”, kiedy Tina kradnie jej samochód, pieniądze a w dodatku podrzuca swoją jedenastoletnią córkę Waylay, o której to, ani Naomi, ani nikt inny z rodziny nie miał pojęcia. Kobieta szybko przekonuje się, że łatwo nie będzie, a siostra pokazała się od najgorszej strony, od strony, o którą by ją nawet nie podejrzewała.

Knox widząc na własne oczy tragedię Naomi, wyjątkowo postanawia jej pomóc, nie chce dopuścić do tego, aby dziewczyna wylądowała na bruku z tyle, co dopiero poznaną i porzuconą przez własną matkę siostrzenicą. Mężczyzna jednak po rozwiązaniu ich problemów planuje powrócić do swojego spokojnego, samotnego życia. Czy będzie mu to dane?

Autorka bardzo dobrze oddaje atmosferę małego miasteczka, gdzie każdy zna każdego, co dodaje powieści jeszcze więcej realizmu. Postacie są dobrze wykreowane i mają wiele warstw, co sprawia, że czytelnik może się z nimi utożsamiać i przeżywać ich emocje wraz z nimi. Naomi i Knox to postacie z dużą ilością bagażu emocjonalnego, co dodaje historii jeszcze więcej emocji. Jednym z nielicznych słabych punktów książki jest to, że czasami akcja wydaje się nieco przewidywalna. Jednak to nie stanowi większego problemu, ponieważ emocje są wystarczająco mocne, aby utrzymać zainteresowanie czytelnika.

„To, co zostaje w nas na zawsze” to piękna powieść romantyczna, która z pewnością zachwyci fanów gatunku. Opowieść jest pełna emocji i wspaniałych momentów. Książka wciąga czytelnika od pierwszych stron, opowiada historię dwóch ludzi, którzy muszą zmierzyć się ze swoją przeszłością i bólem, aby móc zbudować przyszłość razem.

Tytuł: To, co zostaje w nas na zawsze
Tytuł oryginału: Things We Never Got Over
Autor: Lucy Score
Cykl: Knockemout (tom 1)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Media Rodzina, Gorzka Czekolada
Data wydania: 22-03-2023
Data 1. polskiego wydania: 22-03-2023
Data 1. wydania: 22-03-2022
Ilość stron: 640
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Tłumaczenie: Maciej Potulny
Cena rynkowa: 54,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Kod emocji. Jak uwolnić zablokowane emocje i cieszyć się zdrowiem, szczęściem oraz miłością

„Kod emocji. Jak uwolnić zablokowane emocje i cieszyć się zdrowiem, szczęściem oraz miłością”, Bradley Nelson

Nelson opracował metodę uwalniania zablokowanych emocji. Jej rezultaty są nadzwyczajne: ustępujący ból w plecach, kolanach i biodrach, bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi, lepsza sytuacja finansowa, a nawet odnalezienie partnera życiowego.


Komisarz Lena Rudnicka - "Szreń" autorstwa Kingi Wójcik

Komisarz Lena Rudnicka – „Szreń” autorstwa Kingi Wójcik

Od tragicznych wydarzeń, których komisarz Lena Rudnicka była spiritus movens, minęło kilka miesięcy. W konsekwencji została karnie przeniesiona do Białych Brzegów, gdzie szybko się przekonała, że na wiejskim komisariacie czas płynie dwa razy wolniej. Sytuacja ulega zmianie, gdy na corocznym Festynie Lodu dochodzi do brutalnego gwałtu ze skutkiem śmiertelnym.