Blog książkowy - Intymne życie Adama P. - Dawid Przybysz - zaczytanyksiazkoholik.pl

Wzbudza emocje i prowokuje do refleksji – „Intymne życie Adama P.”, Dawid Przybysz


„Intymne życie Adama P.” to kontynuacja historii „Intymne życie Moniki P.”. Tym razem jednak to Adam, mąż Moniki, staje się głównym bohaterem i przedstawia wydarzenia ze swojej perspektywy.

Bohater książki, Adam zapowiada, że okryje przed nami, czytelniczkami wszystkie karty, które do tej pory trzymał w ukryciu. Odwraca tym samym role, gdzie to on przejmuje kontrolę nad narracją, co było dotąd domeną Moniki. To odważny krok, który wzbudził ciekawość, bo nie od dziś wiadomo, że każda sytuacja jest widziana inaczej przez każdego z nas. Adam uznał również, że warto sprostować niektóre sytuacje, gdyż jego żona Monika nie była obiektywna.

Musiałem jednak upaść na samo dno, by to zrozumieć i powstać z kolan …

W powieści Autor porusza wiele drażliwych tematów, takich jak homoseksualizm, fetysze czy zdrady. Poprzez szczere wyznania Adama zostajemy wciągnięci w wir jego emocji i dylematów. Dawid Przybysz nie unika trudnych tematów, ale podchodzi do nich w sposób subtelny i refleksyjny, co nadaje książce głębi, i co mnie, bardzo przypadło do gustu.

Tak, wiem, że zaraz mnie skrytykujecie, ale Wy, Drogie Panie, dość często nadużywacie tego sformułowania „domyśl się”.

Jednym z atutów tej powieści jest także sposób, w jaki Autor buduje postać Adama. Mężczyzna ten jest złożonym, wielowymiarowym bohaterem, którego wewnętrzne konflikty są przedstawione w sposób autentyczny i przekonujący.

-Ty jej lepiej powiedz – zaczął Karol poważnym tonem – że znajoma sąsiadka leczyła się u dentysty w trakcie ciąży, a potem jej dziecko urodziło się bez zębów!

Jednakże warto zauważyć, że niektóre wątki mogą być dla niektórych czytelników kontrowersyjne lub trudne do zaakceptowania. Istnieje ryzyko, że niektóre osoby mogą poczuć się zaniepokojone lub zrażone niektórymi aspektami opowieści Adama.

Po każdej nocy przychodzi dzień, po każdej burzy wychodzi słońce. A w międzyczasie może się pojawić spektakularna tęcza…

„Intymne życie Adama P.” to intrygująca kontynuacja, która wzbudza emocje i prowokuje do refleksji. Dawid Przybysz stworzył książkę, która z pewnością nie pozostawi czytelniczek obojętnymi, bo to bezpośrednio do Czytelniczek zwraca się bohater powieści. Czytając, nie brakuje również humoru w opowieści. Pomimo pewnych kontrowersji, warto podkreślić, że ważne jest to, jak sami na to spojrzymy, bo jak dla mnie Autor, był delikatny w opisywaniu pewnych kwestii (czytałam w innych powieściach dużo brutalniejsze sceny). Jest to lektura warta uwagi dla tych, którzy poszukują literackiego wyzwania i chcą zanurzyć się w złożonych relacjach międzyludzkich i zobaczyć jak dwoje żyjących obok siebie ludzi, widzi dane sytuacje, a refleksje często przychodzą zbyt późno.Tytuł: Intymne życie Adams P.
Autor: Dawid Przybysz
Gatunek: literatura obyczajowa, erotyczna, romans
Wydawnictwo: Self Publishing
Data wydania: 02-2023
Ilość stron: 202
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Pieskie sprawy Timona i Lusi - Maja Szanecka-Żołdak - zaczytanyksiazkoholik.pl

Los, który da się odmienić – „Pieskie sprawy Timona i Lusi”, Maja Szanecka-Żołdak

„O psach, których życie nie rozpieszczało. O wyzwaniach, z którymi zmierzyli się ich właściciele. O losie, który da się odmienić”. „Pieskie sprawy Timona i Lusi” to fascynująca i przemyślana książka, która przenosi czytelnika w świat psów i ukazuje, jakie mają one podejście do życia i jak postrzegają ludzi. Ludzi, którzy w różny sposób je traktują: od trzymania psa w klatce


Dziewczyna z portretu-Natalia Thiel-zaczytanyksiazkoholik.pl-blog

Wojenna zawierucha – „Dziewczyna z portretu” autorstwa Natalii Thiel

„Pasja i miłość w czasach wojennej zawieruchy…” Natalia Thiel poprzez „Dziewczynę z portretu” zabiera nas do Gdyni, gdzie poznajemy historię posiadłości zwanej „Białą Damą” i ludzi z nią związanych. Jan Dorosz, obecny właściciel majątku nie potrafi zapomnieć o przeszłości. Wczesna utrata matki, miłość, przyjaźń, wojna. To wszystko odcisnęło na nim piętno.