Wyspa Kociej Mgły-Agnieszka Zamojska-zaczytanyksiazkoholik.pl

Wyjątkowa baśń nie tylko dla dzieci – „Wyspa Kociej Mgły” autorstwa Agnieszki Zamojskiej


„„Wyspa Kociej Mgły” to wyjątkowa baśń nie tylko dla dzieci. To pełna magii, humoru i ukrytych znaczeń opowieść o podróży do niezwykłych krain. Przygody bohaterów pobudzają do refleksji, do zrozumienia naturalnych praw rządzących światem, a także głębokiego poznania siebie. To książka o odwadze, wyborach, marzeniach, zaufaniu i przyjaźni”. Tak książkę zapowiada Wydawca. Czy się z tym zgadzam?

Wyspa Kociej Mgły unosi się na wodach Mlecznego Oceanu. Wyspa jest pełna wyjątkowych drzew, które zamiast liści rodzą sierść, zamiast owoców – kłębuszki wełny. Drzewo Dzikiej Krwi rosnące na samym środku wyspy jest ulubionym drzewem każdego Kotofaga. Drzewo to w swoich sokach ma ukryte marzenia. Marzenia, które nie mają ograniczeń, są śmiałe i pełne odwagi.

Czytając, poznajemy różne kotofagi, np. Pinio – zwiadowca i wojownik, Lucia to Arcykapłanka, która uzdrawia dźwiękiem mruczenia, Pusio – nieformlany władca. Mieszkańcy wyspy wiedzieli o dwóch portalach. Jeden prowadzący do Krainy Magicznych Przedmiotów, drugi natomiast łączy ich świat ze światem Bezokiego Krwawca. Ratując Arcykapłankę przed utratą mocy, Kotofagi wyruszają w niebezpieczną podróż do Krainy Magicznych Przedmiotów. Z jakim niebezpieczeństwem będą musiały się zmierzyć?

Co tutaj dużo mówić… Książka skradła moje serce od samego początku, może dlatego, że lubię koty, magię i wszystko to, co może przenieść mnie, chociaż na chwilę do innego świata. Autorka oprócz tego, że pozwoliła mi przenieść się do świata swojej wyobraźni i poznać Kotofagi to dodatkowo ucieszyła moje oko przepięknymi ilustracjami zamieszczonymi w książce. Jestem kociarą i było mi niezwykle przyjemnie czytać o przygodach Kotofagów. Czy zgadzam się z tym, jak Wydawca zapowiada powieść? „„Wyspa Kociej Mgły” to wyjątkowa baśń nie tylko dla dzieci. To pełna magii, humoru i ukrytych znaczeń opowieść o podróży do niezwykłych krain. Przygody bohaterów pobudzają do refleksji, do zrozumienia naturalnych praw rządzących światem, a także głębokiego poznania siebie. To książka o odwadze, wyborach, marzeniach, zaufaniu i przyjaźni”. Oczywiście, że tak. Zawsze z tego typu książek, gdzie jest bajkowy klimat, można wynieść sporo nauki. Możemy zobaczyć, jak powinna wyglądać prawdziwa przyjaźń czy odwaga. Czytając, jak już wspominałam, możemy uciec do świata naszych bohaterów przedstawionego w książce, zapomnieć na chwilę o tym, co nas otacza, o problemach, codzienności. Jeśli jesteście zainteresowani tym, jak potoczą się losy Kotofagów, to udajcie się na Wyspę Kociej Mgły. Jeśli kochacie koty i baśniowy klimat, to jest to książka dla Was.

Tytuł: Wyspa Kociej Mgły
Autor: Agnieszka Zamojska
Gatunek: baśń filozoficzna
Wydawnictwo: AlterNatywne
Data wydania: 24-01-2022
Ilość stron: 166
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 59,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Paula Hawkins

Paula Hawkins

Najgłośniejszy debiut 2015 roku, miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, powieść która ukazała się w 44 krajach. Twórczynią tego sukcesu jest brytyjska pisarka Paula Hawkins.


Ognista afera - Katarzyna Mak - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Ognista afera”, Katarzyna Mak

Zaczęło się od pożaru, a potem temperatura już tylko rosła. Ostatnio życie Rozelli sprowadza się do… drabiny – tej symbolicznej, ale także tej nieznośnie rzeczywistej. Młoda, ambitna dziennikarka szybko pięła się po kolejnych szczeblach kariery w mediach. Niestety, wygląda na to, że na skutek fatalnej pomyłki teraz grozi jej raczej bolesny upadek. A wszystkiemu winna… drabina, a dokładniej pewien strażak, którego Ella z niej