Wściekła skóra

„Wściekła skóra” – tego się nie spodziewałam


Życie na obczyźnie.

Nadszedł czas na obiecaną recenzję książki „Wściekła skóra”, Agnieszki Miklis (wyd. 2). Pisarkę łączy dość sporo z bohaterką powieści – miejsce urodzenia – Tarnowskie Góry czy rok urodzenia – 1974. W niedalekim czasie jest to moja kolejna książka związana z Polakami pracującymi za granicą. Tym razem mamy do czynienia z Holandią – Noord Riesen. Już dawno nie słyszałam określenia „kuku na muniu” i jak tylko to przeczytałam, to ciężko było powstrzymać śmiech. Roswita (swoją drogą intrygujące i ciekawe imię) mając już dosyć wszystkiego, postanawia z dnia na dzień wyjechać do pracy do Holandii. Jest specyficzną osobą z małą wiarą w siebie. W domu, w którym przychodzi jej mieszkać, jej współlokatorką zostaje Tania (wyjątkowo piękna kobieta) oraz starsze małżeństwo Krystyna i Edmund. Domek zamieszczony na okładce książki od razu kojarzy mi się z domkiem, w jakim zamieszkała w Holandii Roswita. W Holandii Polki, jak i inne kobiety ze wschodu przyjeżdżające tam do pracy są traktowane dość … obcesowo, jako panie do towarzystwa, dziewczyny, które zrobią wszystko, aby tylko poderwać Holendra, dobrze się ustawić, zarobić spore pieniądze. Pewnego razu znika Tatiana, co zaniepokoiło Roswitę. Postanawia ją szukać, co z jednej strony wychodzi jej na dobre, gdyż zaczyna się zmieniać wewnętrznie, staje się silniejsza, pewniejsza… Ale jest też ta druga strona medalu, niemalże ginie szukając przyjaciółki.

Kto bądź co stoi za zniknięciem Tani? Co spotyka Roswitę w trakcie poszukiwań Tatiany? Czy Roswitę z Tanią coś połączyło? A może w zniknięciu dziewczyny miało coś wspólnego starsze małżeństwo? Nie byłoby to takie złe, starsi mili Państwo … Czy dziewczyny ujdą z życiem? Jeśli interesuję Cię to, to polecam przeczytać lekturkę w te przydługawe wieczory.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Dodatkowo wzbogacamy się o ćwiczenie śląskiej oraz niemieckiej mowy. Coś dla fanów kryminału, sensacji, thrillera psychologicznego.Tytuł: Wściekła skóra
Autor: Agnieszka Miklis
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 08-10-2019
Data 1. wyd. pol.: 15-02-2013
Ilość stron: 528
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Dama-Dagmara Andryka-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Dama”, Dagmara Andryka

Anna Maria Kier, była warszawska policjantka stopniowo odkrywająca niebezpieczną rodzinną historię, i Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości, niezbyt radząca sobie w życiu offline – ten silny kobiecy duet zakłada agencję detektywistyczną, która podejmuje się najtrudniejszych zadań. Każdy tom jest osobną zagadką kryminalną, której wątki przeplatają się z prywatnym życiem bohaterek. „Dama” to trzeci po „Królu” i „Asie” tom tetralogii „Anna Maria Kier”. Ostatni tom, „Walet”, jest w przygotowaniu.


Słup ognia - Ken Follett - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Słup ognia”, Ken Follett

„Słup ognia” to pasjonująca powieść, w której Ken Follett łączy swoje dwa ulubione tematy – historię i działalność tajnych służb. 38 milionów czytelników nie może się mylić! A tylu sięgnęło po „Filary Ziemi” oraz „Świat bez końca” i zakochało się w historii osób zaangażowanych w budowę katedry i mostu w Kingsbridge. Nowa powieść Folletta to niezwykle wciągająca historia, w której pobrzmiewają echa dwóch wcześniejszych tomów.