
„Wściekła skóra” – tego się nie spodziewałam
Życie na obczyźnie.
Nadszedł czas na obiecaną recenzję książki „Wściekła skóra”, Agnieszki Miklis (wyd. 2). Pisarkę łączy dość sporo z bohaterką powieści – miejsce urodzenia – Tarnowskie Góry czy rok urodzenia – 1974. W niedalekim czasie jest to moja kolejna książka związana z Polakami pracującymi za granicą. Tym razem mamy do czynienia z Holandią – Noord Riesen. Już dawno nie słyszałam określenia „kuku na muniu” i jak tylko to przeczytałam, to ciężko było powstrzymać śmiech. Roswita (swoją drogą intrygujące i ciekawe imię) mając już dosyć wszystkiego, postanawia z dnia na dzień wyjechać do pracy do Holandii. Jest specyficzną osobą z małą wiarą w siebie. W domu, w którym przychodzi jej mieszkać, jej współlokatorką zostaje Tania (wyjątkowo piękna kobieta) oraz starsze małżeństwo Krystyna i Edmund. Domek zamieszczony na okładce książki od razu kojarzy mi się z domkiem, w jakim zamieszkała w Holandii Roswita. W Holandii Polki, jak i inne kobiety ze wschodu przyjeżdżające tam do pracy są traktowane dość … obcesowo, jako panie do towarzystwa, dziewczyny, które zrobią wszystko, aby tylko poderwać Holendra, dobrze się ustawić, zarobić spore pieniądze. Pewnego razu znika Tatiana, co zaniepokoiło Roswitę. Postanawia ją szukać, co z jednej strony wychodzi jej na dobre, gdyż zaczyna się zmieniać wewnętrznie, staje się silniejsza, pewniejsza… Ale jest też ta druga strona medalu, niemalże ginie szukając przyjaciółki.
Kto bądź co stoi za zniknięciem Tani? Co spotyka Roswitę w trakcie poszukiwań Tatiany? Czy Roswitę z Tanią coś połączyło? A może w zniknięciu dziewczyny miało coś wspólnego starsze małżeństwo? Nie byłoby to takie złe, starsi mili Państwo … Czy dziewczyny ujdą z życiem? Jeśli interesuję Cię to, to polecam przeczytać lekturkę w te przydługawe wieczory.
Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Dodatkowo wzbogacamy się o ćwiczenie śląskiej oraz niemieckiej mowy. Coś dla fanów kryminału, sensacji, thrillera psychologicznego.
Tytuł: Wściekła skóra
Autor: Agnieszka Miklis
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 08-10-2019
Data 1. wyd. pol.: 15-02-2013
Ilość stron: 528
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł
Dodaj komentarz
Czytaj także

Kryminał psychologiczny „Sekret rodu Oswaltów”, Adam Puza
Jeśli byłeś kiedyś w Harford, z pewnością usłyszałeś o rodzinie Oswaltów, o ich bogactwie, ekscentryzmie… a przede wszystkim o tym, w jak tajemniczych okolicznościach zostali zamordowani. Czasem historia lubi się powtarzać, a dawna zbrodnia staje się inspiracją dla kolejnego mordercy.

Podsumowanie czytelnicze – maj 2020
Jak co miesiąc nadszedł czas na podsumowanie zrecenzowanych w maju książek. Mam nadzieję, że wśród nich znajdzie się taka, która dzięki recenzji Was zainteresowała.