Koty i córki

W sam raz po ciężkim dniu – „Koty i córki”, Helen Brown


O tym ile wspólnego mają ze sobą córki i koty.

Robiąc porządki w swojej biblioteczce, natrafiłam na kilka książek, które przeczytałam co prawda już jakiś czas temu, ale uważam, że warte są polecenia. Między innymi chodzi o książkę „Koty i córki robią tylko to, co chcą” z serii Kleo i ja, autorstwa Helen Brown Author. Powiem Wam szczerze, że w tym przypadku trochę wtopiłam, bo dopiero po przeczytaniu książki zauważyłam, że czytam II tom. Co prawda brakowało mi wyjaśnień niektórych sytuacji, ale miałam chyba jakieś zaćmienie umysłu, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie było wcześniej jakiegoś tomu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości nadrobić to o I tom. Nie ma co ukrywać, że skusiła mnie okładka z pięknym, słodkim kotkiem – jak na kociarę przystało. Autorka do swojego domu i życia zaprasza szalonego i dającego się we znaki kotka płci męskiej – Jonasza – można śmiało powiedzieć, że poniekąd sam się wprosił. Helen opisuje swoje codzienne życie i kłopoty szczególnie z młodszą córką Lydią, która postanawia wstąpić do klasztoru buddyjskiego na Sri Lance. Dowiemy się, jak wygląda na co dzień życie Helen z dorastającymi dziećmi czy walką z chorobą, rakiem piersi. Książka warta polecenia, przyjemna, lekka w odbiorze i dająca do myślenia.

Niestety jest już dość trudno dostępna w sprzedaży, ale mimo wszystko polecam Wam ją z całego serca. Mam nadzieję, że np. w bibliotekach, albo z drugiej ręki da się ją zdobyć.


Tytuł: Koty i córki robią tylko to, co chcą.
Tytuł oryginału: Cats and Doughters: They Don’t Always Come When Called …
Autor: Helen Brown
Cykl: Kleo i ja (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 17-07-2013
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Dzień, który zmienił wszystko

Zapada w pamięć – „Dzień, który zmienił wszystko”, Leigh Sales

Leigh Sales jest dziennikarką od dwudziestu pięciu lat a obserwowanie tragedii, jakie przytrafiają się przypadkowym ludziom, bez względu na kulturę, kolor skóry czy np. wiarę, jest częścią jej pracy. Widząc na co dzień sporo śmierci, z czasem zaczęła skłaniać się ku scenie politycznej – łatwiej radzić sobie z takimi tragediami niż tymi życiowymi.


Laila Shukri, Jestem córką szejka, zaczytanyksiazkoholik.pl

Laila Shukri , „Jestem córką szejka”- czyżby to było rozczarowanie?

Córki szejków od najmłodszych lat otoczone są niewyobrażalnym luksusem i liczną służbą. Wiodą bajkowe życie, nie martwiąc się o sprawy dnia codziennego. Noszą najdroższe ubrania, buty, torebki i biżuterię, podróżują do najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, a jako prezenty otrzymują okazy dzikich zwierząt, które stają się ich domowymi pupilami oraz warte miliony dolarów