Koty i córki

W sam raz po ciężkim dniu – „Koty i córki”, Helen Brown


O tym ile wspólnego mają ze sobą córki i koty.

Robiąc porządki w swojej biblioteczce, natrafiłam na kilka książek, które przeczytałam co prawda już jakiś czas temu, ale uważam, że warte są polecenia. Między innymi chodzi o książkę „Koty i córki robią tylko to, co chcą” z serii Kleo i ja, autorstwa Helen Brown Author. Powiem Wam szczerze, że w tym przypadku trochę wtopiłam, bo dopiero po przeczytaniu książki zauważyłam, że czytam II tom. Co prawda brakowało mi wyjaśnień niektórych sytuacji, ale miałam chyba jakieś zaćmienie umysłu, aby sprawdzić, czy przypadkiem nie było wcześniej jakiegoś tomu. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości nadrobić to o I tom. Nie ma co ukrywać, że skusiła mnie okładka z pięknym, słodkim kotkiem – jak na kociarę przystało. Autorka do swojego domu i życia zaprasza szalonego i dającego się we znaki kotka płci męskiej – Jonasza – można śmiało powiedzieć, że poniekąd sam się wprosił. Helen opisuje swoje codzienne życie i kłopoty szczególnie z młodszą córką Lydią, która postanawia wstąpić do klasztoru buddyjskiego na Sri Lance. Dowiemy się, jak wygląda na co dzień życie Helen z dorastającymi dziećmi czy walką z chorobą, rakiem piersi. Książka warta polecenia, przyjemna, lekka w odbiorze i dająca do myślenia.

Niestety jest już dość trudno dostępna w sprzedaży, ale mimo wszystko polecam Wam ją z całego serca. Mam nadzieję, że np. w bibliotekach, albo z drugiej ręki da się ją zdobyć.


Tytuł: Koty i córki robią tylko to, co chcą.
Tytuł oryginału: Cats and Doughters: They Don’t Always Come When Called …
Autor: Helen Brown
Cykl: Kleo i ja (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 17-07-2013
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Szepty dzieciństwa-Anna Sakowicz-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Szepty dzieciństwa” autorstwa Anny Sakowicz

26 października 2022 r. ukaże się druga edycja powieści Anny Sakowicz „Szepty dzieciństwa” z dużym, wygodnym drukiem do czytania. To przejmująca i refleksyjna powieść o rodzinie, uzależnieniach i nie zawsze łatwej do zrealizowania potrzebie normalnego życia. Pod jednym dachem mieszkają on, ona, dwójka dzieci i jej ojciec. Wszystko mogłoby układać się pięknie, gdyby nie to, że senior rodu topi smutki w alkoholu i żyje wspomnieniami


Aleja Chanel N°5

Dla wyjątkowych kobiet – „Aleja Chanel N°5″, Daniela Farnese

Jeśli miłość miałaby mieć zapach, byłby to Chanel N° 5. Czy można upodobnić się do jednej z największych ikon stylu, takiej jak niezależna, piękna, pożądana i elegancka Coco Chanel? Rebecca ma trzydzieści trzy lata, ponad sto par butów, szafę pełną małych czarnych, tweedowych garsonek i wielki sentyment dla olśniewającej Coco Chanel.