Beduinki na Instagramie

W sam raz po ciężkim dniu – „Beduinki na Instagramie”, Aleksandra Chrobak


Moje życie w Emiratach

Książka „Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach” to pozycja Aleksandry Chrobak, absolwentki polonistyki i religioznawstwa oraz mieszkanki Abu Zabi. Polecam każdemu, kogo interesuje świat. Zjednoczone Emiraty Arabskie rozbudzają zainteresowanie szczególne, z uwagi na nieprawdopodobne tempo przemian od życia w namiotach na pustyni do bogactwa. Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła obyczaje i tradycje, które również w zawrotnym tempie ulegają przemianom. Myślę, że fani literatury podróżniczej spędzą z nią ciekawe chwile i będą bardzo zadowoleni. Jest to książka, którą warto przeczytać niezależnie od tego, czy planujemy wyjazd do ZEA, czy też nie. Czy Ciebie również interesuje poznawanie innej kultury?

Opis: „Jeżeli chcesz lepiej poznać realia Zjednoczonych Emiratów Arabskich, koniecznie sięgnij po publikację Aleksandry Chrobak: „Beduinki na Instagramie”. Dzięki tej książce możemy wreszcie zapoznać się z obrazem tego kraju, przede wszystkim od strony ludzi i panującej tam mentalności, a nie tylko budowli i ekskluzywnych sklepów, z których jest najbardziej znany. Książka zapoznaje nas z historią powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz z życiorysem Ojca – Założyciela, czyli wielkiego wizjonera i świetnego władcy szejka Zajeda ibn Sultana an – Nahjana, który to właśnie uczynił Emiraty takimi, jakie znamy dzisiaj. Autorka miała przyjemność pracować w ZEA, mogła więc obserwować przy tym Emiratczyków, a dzięki znajomości języka, również ich lepiej i bardziej bezpośrednio poznać. Mamy więc w tym przypadku relację z pierwszej ręki. Tam, gdzie współczesne technologie i młodość spotykają się z tradycją, konserwatyzmem religijnym i prawem szariatu, nie może zabraknąć konfliktu. Jak młodzi Emiratczycy odnajdują się w dobie internetu i czy stosują się wciąż do rygorystycznych reguł narzuconych im przez religię? Koniecznie przeczytaj. Aleksandra Chrobak jest świetną przewodniczką po świecie Emiratów – tak barwnych, zaskakujących, innych i pełnych kontrastów. Z odpowiednią dozą humoru dowiemy się np. takich ciekawostek jak: co należy zrobić w sytuacji, kiedy gospodarz nie poczęstuje nas gahłą bądź w jaki sposób rozróżnia się typy zasłon na twarz”

Źródło: Wydawnictwo Znak literanovaTytuł: Beduinki na Instagramie
Autor: Aleksandra Chrobak
Wydawnictwo: Znak literanova
Data wydania: 25-07-2016
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 36,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Moja kuzynka Rachela, Daphne du Maurier, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Moja kuzynka Rachela”, Daphne du Maurier

Opowieść, w której prawda ukryta jest między słowami. Pełna tajemnic kobieta, która z pewnością ma coś na sumieniu… Ale czy tak wiele, jak chcieliby tego niektórzy? Wydarzenia, które po spojrzeniu z innego punktu widzenia mogłyby wyglądać zupełnie inaczej… Literacka zagadka z mistrzowsko poprowadzoną narracją.


Mózg nie służy do myślenia , Lisa Feldman Barrett, zaczytanyksiazkoholik.pl

Lisa Feldman Barrett, „Mózg nie służy do myślenia „

Myślisz, że o mózgu wiesz już wszystko i nic nie może cię zaskoczyć? Wydaje ci się oczywiste, że powstał po to, by zapewnić nam jasność myśli i wyobraźnię? Jeśli tak, to… jesteś w błędzie! Jak przekonuje specjalistka w dziedzinie psychologii i neurobiologii Lisa Feldman Barrett, dopiero porzucenie tego przeświadczenia pozwala zrozumieć, jak mózg działa, a tym samym, kim naprawdę jesteśmy.