Beduinki na Instagramie

W sam raz po ciężkim dniu – „Beduinki na Instagramie”, Aleksandra Chrobak


Moje życie w Emiratach

Książka „Beduinki na Instagramie. Moje życie w Emiratach” to pozycja Aleksandry Chrobak, absolwentki polonistyki i religioznawstwa oraz mieszkanki Abu Zabi. Polecam każdemu, kogo interesuje świat. Zjednoczone Emiraty Arabskie rozbudzają zainteresowanie szczególne, z uwagi na nieprawdopodobne tempo przemian od życia w namiotach na pustyni do bogactwa. Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawiła obyczaje i tradycje, które również w zawrotnym tempie ulegają przemianom. Myślę, że fani literatury podróżniczej spędzą z nią ciekawe chwile i będą bardzo zadowoleni. Jest to książka, którą warto przeczytać niezależnie od tego, czy planujemy wyjazd do ZEA, czy też nie. Czy Ciebie również interesuje poznawanie innej kultury?

Opis: „Jeżeli chcesz lepiej poznać realia Zjednoczonych Emiratów Arabskich, koniecznie sięgnij po publikację Aleksandry Chrobak: „Beduinki na Instagramie”. Dzięki tej książce możemy wreszcie zapoznać się z obrazem tego kraju, przede wszystkim od strony ludzi i panującej tam mentalności, a nie tylko budowli i ekskluzywnych sklepów, z których jest najbardziej znany. Książka zapoznaje nas z historią powstania Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz z życiorysem Ojca – Założyciela, czyli wielkiego wizjonera i świetnego władcy szejka Zajeda ibn Sultana an – Nahjana, który to właśnie uczynił Emiraty takimi, jakie znamy dzisiaj. Autorka miała przyjemność pracować w ZEA, mogła więc obserwować przy tym Emiratczyków, a dzięki znajomości języka, również ich lepiej i bardziej bezpośrednio poznać. Mamy więc w tym przypadku relację z pierwszej ręki. Tam, gdzie współczesne technologie i młodość spotykają się z tradycją, konserwatyzmem religijnym i prawem szariatu, nie może zabraknąć konfliktu. Jak młodzi Emiratczycy odnajdują się w dobie internetu i czy stosują się wciąż do rygorystycznych reguł narzuconych im przez religię? Koniecznie przeczytaj. Aleksandra Chrobak jest świetną przewodniczką po świecie Emiratów – tak barwnych, zaskakujących, innych i pełnych kontrastów. Z odpowiednią dozą humoru dowiemy się np. takich ciekawostek jak: co należy zrobić w sytuacji, kiedy gospodarz nie poczęstuje nas gahłą bądź w jaki sposób rozróżnia się typy zasłon na twarz”

Źródło: Wydawnictwo Znak literanovaTytuł: Beduinki na Instagramie
Autor: Aleksandra Chrobak
Wydawnictwo: Znak literanova
Data wydania: 25-07-2016
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 36,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wichry Camino, John Grisham, zaczytanyksiazkoholik.pl

John Grisham, „Wichry Camino”

John Grisham, mistrz thrillera prawniczego w nowym, tym razem nieco lżejszym, wakacyjnym wydaniu… Witajcie na wyspie Camino, gdzie wszystko może się zdarzyć ‒ nawet morderstwo w oku cyklonu, które być może okaże się zbrodnią doskonałą… W noc huraganu szalejącego na wyspie Camino ginie Nelson Kerr, autor thrillerów. Nieradzący sobie z nawałem pracy policjanci przyjmują najprostszą wersję wydarzeń: ofiara została uderzona konarem drzewa.


podsumowanie czytelnicze - wrzesień 2022-blog

Podsumowanie czytelnicze – wrzesień 2022

Publikując we wrześniu podsumowanie sierpnia, ledwo się obejrzałam i już szykowałam dla Was podsumowanie września. Czas mija, przeczytanych książek z dnia na dzień przybywa. Warto ZAWSZE pamiętać, iż czytanie to nie wyścigi, czytamy dla siebie, dla przyjemności, dla poszerzania wiedzy, dla szukania odpowiedzi na nurtujące nas pytania… Ważne, by w ogóle czytać i coś z tego wynosić.