Użyj mocy swojego serca - „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska

Użyj mocy swojego serca – „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska


W Krainie Niewidzialnego Dobra złośliwe, nieznośne i niegrzeczne dzieci dowiadują się, jakie są naprawdę. Do Kariny dzieci trafiają, ponieważ innym dzieciom i dorosłym sprawiają przykrość. Bohaterami opowiadania są „Jasmena i buraczany kamień” oraz „Nataniel i tajemniczy słoń”. Nie są szczęśliwi w swoim życiu.

– Ale ja nie potrafię, nie dam rady – zmartwiła się Jasmena. – Miłość jest obrzydliwa, miłość jest dla słabych. Zawsze, kiedy byłam dla innych miła, oni to wykorzystywali.

– Co to za kamień? – zapytała z zachwytem.
To szmaragd, który symbolizuje szlachetność mojego serca.

Książeczka, mimo iż jest skierowana do dzieci, to moim zdaniem powinien sięgnąć po nią każdy dorosły. Nigdy nie jest za późno przyjrzeć się swoim działaniom i decyzjom, jakie podejmujemy. Czytając, natrafiamy na ilustracje, które dodają uroku, gdyż wyglądają, jakby wyszły spod ręki dziecka. Autorka przekazuje nam wartości, jakimi należy się w życiu kierować. Jak na jej objętość sześćdziesięciu dwóch stronach zawiera tyle mądrych rzeczy, których niejednokrotnie brakuje w znacznie grubszych książkach. Jasmena i Nataniel nie są szczęśliwi. Jasmena cierpi na brak przyjaciół, ale nie zauważą tego, że sama jest temu winna, Nataniel z kolei nie może poradzić sobie ze śmiercią taty. Jeśli interesuje Was to, jak dzieci poradziły sobie ze swoimi problemami oraz jakie wartości można wynieść z tej uroczej książeczki – zachęcam serdecznie do lektury.

Tytuł: Kraina Niewidzialnego Dobra
Autor: Agnieszka Żukowska
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 20-04-2022
Ilość stron: 62
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 19,99 zł
Patronat medialny blogaDodaj komentarz


Czytaj także

Dla młodzieży – „W pułapce. Five Nights at Freddy’s”

„W Pułapce” to książka skierowana dla młodszego czytelnika. Znajdziemy w niej 3 opowiadania mrożące krew w żyłach. W pierwszym opowiadaniu poznajemy siedmioletniego Oswalda, dla którego nieubłaganie zbliżają się wakacje. Kiedy jeszcze w mieście działała fabryka, działało w nim kino, lodziarnia, sklepy z grami i kartami. Kiedy została zamknięta, prace straciły setki osób.


Dziewczyna z gór. Śniegi, Małgorzata Warda, zaczytanyksiazkoholik.pl

Małgorzata Warda, „Dziewczyna z gór. Śniegi”

Ofiara porwania, Nadia, po wielu latach decyduje się ujawnić policji swoją tożsamość. W wyniku tego następuje ciąg dramatycznych zdarzeń. Śnieżna burza pogrąża w chaosie górskie miasteczko, utrudniając prowadzenie śledztwa, a w tym czasie wychowywana poza światem Nadia wraca do cywilizacji. Tam musi stawić czoła mediom i policji. Pojawiają się wątpliwości, czy jest ofiarą porwania, czy może od lat świadomie kieruje własnym losem.