Użyj mocy swojego serca - „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska

Użyj mocy swojego serca – „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska


W Krainie Niewidzialnego Dobra złośliwe, nieznośne i niegrzeczne dzieci dowiadują się, jakie są naprawdę. Do Kariny dzieci trafiają, ponieważ innym dzieciom i dorosłym sprawiają przykrość. Bohaterami opowiadania są „Jasmena i buraczany kamień” oraz „Nataniel i tajemniczy słoń”. Nie są szczęśliwi w swoim życiu.

– Ale ja nie potrafię, nie dam rady – zmartwiła się Jasmena. – Miłość jest obrzydliwa, miłość jest dla słabych. Zawsze, kiedy byłam dla innych miła, oni to wykorzystywali.

– Co to za kamień? – zapytała z zachwytem.
To szmaragd, który symbolizuje szlachetność mojego serca.

Książeczka, mimo iż jest skierowana do dzieci, to moim zdaniem powinien sięgnąć po nią każdy dorosły. Nigdy nie jest za późno przyjrzeć się swoim działaniom i decyzjom, jakie podejmujemy. Czytając, natrafiamy na ilustracje, które dodają uroku, gdyż wyglądają, jakby wyszły spod ręki dziecka. Autorka przekazuje nam wartości, jakimi należy się w życiu kierować. Jak na jej objętość sześćdziesięciu dwóch stronach zawiera tyle mądrych rzeczy, których niejednokrotnie brakuje w znacznie grubszych książkach. Jasmena i Nataniel nie są szczęśliwi. Jasmena cierpi na brak przyjaciół, ale nie zauważą tego, że sama jest temu winna, Nataniel z kolei nie może poradzić sobie ze śmiercią taty. Jeśli interesuje Was to, jak dzieci poradziły sobie ze swoimi problemami oraz jakie wartości można wynieść z tej uroczej książeczki – zachęcam serdecznie do lektury.

Tytuł: Kraina Niewidzialnego Dobra
Autor: Agnieszka Żukowska
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 20-04-2022
Ilość stron: 62
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 19,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Czekając na armagedon, Grażyna Stachowicz, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Opowieść o ludziach, nie o religii” – „Czekając na Armagedon”, Grażyna Stachowicz

„Czekając na Armagedon” to opowieść o ludziach, nie o ich poglądach religijnych, dlatego autorka starała się poruszać wiele tematów, jak sama nazwała doktrynalnych. Nie ma ona potępiać ani gloryfikować żadnej grupy wyznaniowej


Blog książkowy - Styria - Mariusz Maszczyk - zaczytanyksiazkoholik.pl

W niewielkiej wsi w Beskidach – „Styria”, Mariusz Maszczyk

Akcja książki toczy się w niewielkiej wsi w Beskidach, gdzie główny bohater, Piotr Nowacki, były policjant po przejściach przeprowadza reporterskie śledztwo. Choć jest to dla niego niechętny obowiązek, to szybko zostaje wciągnięty w mroczną przeszłość wioski. Wraz z postępem śledztwa, tajemnice związane z latami powojennymi wychodzą na jaw, a mieszkańcy wsi muszą zmierzyć się