Użyj mocy swojego serca - „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska

Użyj mocy swojego serca – „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska


W Krainie Niewidzialnego Dobra złośliwe, nieznośne i niegrzeczne dzieci dowiadują się, jakie są naprawdę. Do Kariny dzieci trafiają, ponieważ innym dzieciom i dorosłym sprawiają przykrość. Bohaterami opowiadania są „Jasmena i buraczany kamień” oraz „Nataniel i tajemniczy słoń”. Nie są szczęśliwi w swoim życiu.

– Ale ja nie potrafię, nie dam rady – zmartwiła się Jasmena. – Miłość jest obrzydliwa, miłość jest dla słabych. Zawsze, kiedy byłam dla innych miła, oni to wykorzystywali.

– Co to za kamień? – zapytała z zachwytem.
To szmaragd, który symbolizuje szlachetność mojego serca.

Książeczka, mimo iż jest skierowana do dzieci, to moim zdaniem powinien sięgnąć po nią każdy dorosły. Nigdy nie jest za późno przyjrzeć się swoim działaniom i decyzjom, jakie podejmujemy. Czytając, natrafiamy na ilustracje, które dodają uroku, gdyż wyglądają, jakby wyszły spod ręki dziecka. Autorka przekazuje nam wartości, jakimi należy się w życiu kierować. Jak na jej objętość sześćdziesięciu dwóch stronach zawiera tyle mądrych rzeczy, których niejednokrotnie brakuje w znacznie grubszych książkach. Jasmena i Nataniel nie są szczęśliwi. Jasmena cierpi na brak przyjaciół, ale nie zauważą tego, że sama jest temu winna, Nataniel z kolei nie może poradzić sobie ze śmiercią taty. Jeśli interesuje Was to, jak dzieci poradziły sobie ze swoimi problemami oraz jakie wartości można wynieść z tej uroczej książeczki – zachęcam serdecznie do lektury.

Tytuł: Kraina Niewidzialnego Dobra
Autor: Agnieszka Żukowska
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 20-04-2022
Ilość stron: 62
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 19,99 zł
Patronat medialny bloga


Dodaj komentarz


Czytaj także

Saga Rodu Czartoryskich - warto przeczytać, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Saga rodu Czartoryskich”, Zofia Wojtkowska

Saga rodu Czartoryskich to opowieść o ludziach, którzy, choć urodzili się w wyjątkowej rodzinie i w wyjątkowych czasach, kochali i nienawidzili jak wszyscy inni. Bywali wielcy i podli, wierni i zdradliwi, dobroczynni i mali, rozważni i romantyczni. Ich nieprawdopodobne wręcz losy nie tyle wplatają się w historię Polski i Europy, co współtworzą ją, pozostawiając niezatarte ślady


„Trzecia szansa", Wojciech Wójcik

„Trzecia szansa”, Wojciech Wójcik

Koniec października, kiedy zbliża się święto zmarłych, to zwykle zwiększony ruch przy grobach bliskich. Tymczasem po warszawskich cmentarzach zaczyna grasować zabójca, zręczny i nieuchwytny. Dwoje obcych sobie ludzi ginie od strzałów z broni snajperskiej, w pobliżu rodzinnych grobów. Młodsza aspirant Karolina Nowak, przeniesiona do komendy stołecznej z niewielkiego mazurskiego posterunku, wpada na ślad zaskakującego powiązania z przeszłości.