
Użyj mocy swojego serca – „Kraina Niewidzialnego Dobra”, Agnieszka Żukowska
W Krainie Niewidzialnego Dobra złośliwe, nieznośne i niegrzeczne dzieci dowiadują się, jakie są naprawdę. Do Kariny dzieci trafiają, ponieważ innym dzieciom i dorosłym sprawiają przykrość. Bohaterami opowiadania są „Jasmena i buraczany kamień” oraz „Nataniel i tajemniczy słoń”. Nie są szczęśliwi w swoim życiu.
– Ale ja nie potrafię, nie dam rady – zmartwiła się Jasmena. – Miłość jest obrzydliwa, miłość jest dla słabych. Zawsze, kiedy byłam dla innych miła, oni to wykorzystywali.
– Co to za kamień? – zapytała z zachwytem.
– To szmaragd, który symbolizuje szlachetność mojego serca.
Książeczka, mimo iż jest skierowana do dzieci, to moim zdaniem powinien sięgnąć po nią każdy dorosły. Nigdy nie jest za późno przyjrzeć się swoim działaniom i decyzjom, jakie podejmujemy. Czytając, natrafiamy na ilustracje, które dodają uroku, gdyż wyglądają, jakby wyszły spod ręki dziecka. Autorka przekazuje nam wartości, jakimi należy się w życiu kierować. Jak na jej objętość sześćdziesięciu dwóch stronach zawiera tyle mądrych rzeczy, których niejednokrotnie brakuje w znacznie grubszych książkach. Jasmena i Nataniel nie są szczęśliwi. Jasmena cierpi na brak przyjaciół, ale nie zauważą tego, że sama jest temu winna, Nataniel z kolei nie może poradzić sobie ze śmiercią taty. Jeśli interesuje Was to, jak dzieci poradziły sobie ze swoimi problemami oraz jakie wartości można wynieść z tej uroczej książeczki – zachęcam serdecznie do lektury.
Tytuł: Kraina Niewidzialnego Dobra
Autor: Agnieszka Żukowska
Gatunek: literatura dziecięca
Wydawnictwo: Nowoczesne
Data wydania: 20-04-2022
Ilość stron: 62
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 19,99 zł
Patronat medialny bloga
Dodaj komentarz
Czytaj także

Gdy wikingowie budzili strach w Europie – „Jednooki Kruk”, Sven Georgson
„Średniowiecze, XI wiek. Skandynawia. Halfdan Ivarsson to wojownik odznaczający się nie tylko siłą i odwagą, lecz także niezwykłą przebiegłością oraz bystrością umysłu. Przydomek „mądry” nie został mu nadany przypadkowo. Kiedy jarl Eryk, królewski doradca, dowiaduje się o spisku na życie władcy, nie ufając najbliższym dworzanom, wzywa

„Zośka. Przepustka do szczęścia”, autorstwa Anny Stryjewskiej
„Zośka. Przepustka do szczęścia” pióra Anny Stryjewskiej, kontynuacja powieści „Zośka. Dopóki biło serce”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami o powieść o dziewczynie z niewielkiej polskiej wsi, która wbrew wszystkiemu i wszystkim podążyła za swoimi marzeniami. Tłem tej poruszającej historii są Łódź i Katowice na przełomie lat 60. i 70.