Ukryte źródło piękna

„Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra” – polecam


Niech żyją dobre bakterie!

Książka, która może zmienić Wasze postrzeganie o pięknie. Mowa tutaj o pozycji „Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra” autorstwa Dr. Whitney Bowe oraz Kristin Loberg. Jeśli nauczymy się wykorzystywać mikroorganizmy, które sprawiają, że jesteśmy „brudni”, zyskamy zdrową i świeżą cerę, która będzie promieniała wewnętrznym blaskiem. Skóra jest zwierciadłem ogólnego stanu zdrowia. Autorka jest w stanie ocenić stan zdrowia pacjenta tylko poprzez przyjrzeniu się jego skórze, włosom i paznokciom. Sojusz pomiędzy mózgiem a skórą jest niezwykły i zaskakujący – o czym możemy przeczytać w tej książce. Do końca lat 70. twierdzono, że nasza dieta nie ma żadnego wpływu na wygląd naszej skóry, dr Bowe obaliła tezę, pisząc kontrowersyjną pracę, w której udowodniła, jak wielki wpływ na naszą skórę ma nasza dieta. Jak bardzo na przestrzeni lat zmieniła się dermatologia? Jak nasze codzienne nawyki wpływają na naszą skórą? Istnieje coś takiego jak oś jelita-mózg-skóra. Jak i co jeść, aby nasza skóra nam się odwdzięczyła? W książce mamy zamieszczony test dotyczący naszych czynników ryzyka, np. czy cierpimy na jakieś dolegliwości ze strony skóry? Czy wydaje nam się, że nasza skóra starzeje się szybciej, niż powinna? Czy chociażby to, czy pijemy chude mleko lub koktajle na bazie serwatki? Jeśli taki test Was interesuje, dajcie znać, a zamieszczę go na profilu, ale odpowiedzi mimo wszystko musicie szukać w trakcie czytania książki. Czy warto, jest obsesyjnie dbać o czystość naszego najbliższego otoczenia? Odpowiedź brzmi NIE. Żyjąc w sterylnym środowisku, narażamy się na poważne zaburzenia ze strony nie tylko skóry, ale całego organizmu. Ma to szczególny wpływ przy małych dzieciach, kiedy sprzątamy jak opętani, aby w mieszkaniu nie było ani jednego pyłku kurzu. Jak cukier wpływa na nasz organizm?

Cukier występuje pod ponad 50 nazwami, np. maltoza, fruktoza, maltodekstryna, aspartam, neotam, karmel, glukoza, sukraloza i wiele wiele innych.

Bowe radzi nam jak używać … kosmetyków, np. przy trądziku, kiedy zastosujemy nadtlenek benzoilu, musimy kontrolować stan skóry, gdyż może on spowodować zmniejszenie ilości witaminy E w skórze, czyniąc ją podatną na stan zapalny. Jak należy stosować retinoidy, suplementy czy probiotyki? W książce znajdziemy trzytygodniowy program, który pomoże nam wprowadzić w życie zdrowe nawyki związane z dietą, ruchem, pielęgnacją czy relaksem.
Polecam każdemu, kogo interesuje tematyka zdrowia.

Niech żyją dobre bakterie!Tytuł: Ukryte źródło piękna. Bakterie a zdrowa skóra.
Tytuł oryginału: The beauty of dirty skin
Autor: Whitney Bowe, Kristin Loberg
Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 14.04.2019
Ilość stron: 272
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 44,90 złDodaj komentarz


Czytaj także

Katarzyna Kielecka, Na tej samej ziemi, zaczytanyksiazkoholik.pl

Na długie jesienne wieczory – „Na tej samej ziemi”, Katarzyna Kielecka

„Na tej samej ziemi” to moje pierwsze literackie spotkanie z autorką. Wiem, że jest to drugi tom, ale czytając go nie odniosłam wrażenia, aby brakowało mi niewyjaśnionych wątków. Dla zainteresowanych, część pierwsza nosi tytuł „Pod tym samym niebem”. Czy w takim razie Katarzyna Kielecka przekonała mnie do swojej twórczości?


Wirus Władzy, Greg Lindblad, zaczytanyksiazkoholik.pl

Myślałam, że się rozczaruję, niesłusznie- „Wirus Władzy”, Greg Lindblad

W Chinach pojawiła się tajemnicza choroba, która zaczęła zbierać żniwo. Choroba zaczęła dziesiątkować świat, liczba zmarłych przybywała w ekspresowym tempie, społeczeństwa walczyły o przetrwanie. Czy uda się uratować życie Helenie? Czy świat ma szanse podnieść się po tragedii?