Szpieg

„Szpieg” autorstwa Paula Coelho


Dawno nie czytałam żadnej książki Paula Coelho, ale cieszę się, że to właśnie „Szpieg” wpadł mi w ręce. Szczerze przyznam, że nigdy wcześniej nie słyszałam o Macie Hari, ale bardzo się cieszę, że dzięki autorowi miałam taką okazję. Książka wbrew moim oczekiwaniom nie okazała się biografią czy zwykłą powieścią na faktach, ale korespondencją między oczekującą w więzieniu na wyrok Matą Hari, a Jej adwokatem. Idealna na jeden wieczór, ze względu na ilość stron i fakt, że ciężko ją odstawić. Czy mieliście okazję przeczytać tę pozycję? Co o niej sądzicie?

Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle, na Jawie była panią MacLeod, Niemcy nadali jej kryptonim H21… co się kryje pod jej postacią?

Urodziłam się w nieodpowiedniej epoce. Nie wiem, czy w przyszłości ktoś o mnie wspomni. Gdyby tak się stało, nie chcę, żeby widziano we mnie ofiarę.

OPIS:
„Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle, na Jawie była panią MacLeod, Niemcy nadali jej kryptonim H21… Mata Hari: kobieta-szpieg. Egzotyczna tancerka, powiernica i kochanka najbogatszych, najbardziej wpływowych mężczyzn Belle Époque, postać o tajemniczej przeszłości, budząca zazdrość dam z paryskiej arystokracji. Łamała męskie serca, moralne nakazy i drobnomieszczańskie obyczaje. Za niezależność zapłaciła najwyższą cenę. Sto lat później legenda Maty Hari jest wciąż żywa. W masowej wyobraźni historia jej bogatego i pełnego przygód życia pozostaje symbolem kobiecej siły i odwagi. W poruszającej i wciągającej powieści Paulo Coelho z maestrią opowiada dzieje Maty Hari, tworząc fikcyjną korespondencję między skazaną, osadzoną w paryskim więzieniu, a jej adwokatem.”Tytuł: Szpieg
Tytuł oryginału: A Espia
Autor: Paulo Coelho
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 09-11-2016
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 36,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Magdalena Jasny

Magdalena Jasny

Przez wiele lat współpracowała z redakcją dziecięcą TVP. Była panią Kredką w „Ciuchci” domisią Magdą w „Domisiach” i po prostu Magdą w programie „Mama i ja”. Z niesłabnącą energią zajmuje się twórczością dla dzieci.


Wyszczekana miłość

Nie tylko dla miłośników piesków – „Wyszczekana miłość” autorstwa Joanny Szarańskiej

„Wyszczekana miłość” to mój debiut czytelniczy związany z pisarką Joanną Szarańską. I nawet udany. Często mówi się, nie oceniaj książki po okładce. Ale nie da się ukryć, przynajmniej u mnie, że piękna okładka przyciąga oko. A mały, uroczy piesek podbił moje serce, zanim zatraciłam się w lekturze.