Szpieg

„Szpieg” autorstwa Paula Coelho


Dawno nie czytałam żadnej książki Paula Coelho, ale cieszę się, że to właśnie „Szpieg” wpadł mi w ręce. Szczerze przyznam, że nigdy wcześniej nie słyszałam o Macie Hari, ale bardzo się cieszę, że dzięki autorowi miałam taką okazję. Książka wbrew moim oczekiwaniom nie okazała się biografią czy zwykłą powieścią na faktach, ale korespondencją między oczekującą w więzieniu na wyrok Matą Hari, a Jej adwokatem. Idealna na jeden wieczór, ze względu na ilość stron i fakt, że ciężko ją odstawić. Czy mieliście okazję przeczytać tę pozycję? Co o niej sądzicie?

Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle, na Jawie była panią MacLeod, Niemcy nadali jej kryptonim H21… co się kryje pod jej postacią?

Urodziłam się w nieodpowiedniej epoce. Nie wiem, czy w przyszłości ktoś o mnie wspomni. Gdyby tak się stało, nie chcę, żeby widziano we mnie ofiarę.

OPIS:
„Nosiła wiele imion: z domu Margaretha Geertruida Zelle, na Jawie była panią MacLeod, Niemcy nadali jej kryptonim H21… Mata Hari: kobieta-szpieg. Egzotyczna tancerka, powiernica i kochanka najbogatszych, najbardziej wpływowych mężczyzn Belle Époque, postać o tajemniczej przeszłości, budząca zazdrość dam z paryskiej arystokracji. Łamała męskie serca, moralne nakazy i drobnomieszczańskie obyczaje. Za niezależność zapłaciła najwyższą cenę. Sto lat później legenda Maty Hari jest wciąż żywa. W masowej wyobraźni historia jej bogatego i pełnego przygód życia pozostaje symbolem kobiecej siły i odwagi. W poruszającej i wciągającej powieści Paulo Coelho z maestrią opowiada dzieje Maty Hari, tworząc fikcyjną korespondencję między skazaną, osadzoną w paryskim więzieniu, a jej adwokatem.”Tytuł: Szpieg
Tytuł oryginału: A Espia
Autor: Paulo Coelho
Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 09-11-2016
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 36,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Maryja. Kobieta naszych czasów.

Religijnie – „Maryja. Kobieta naszych czasów”, Antonio Bello

Zakochany w Maryi, zmarły w opinii świętości biskup Antonio Bello w miłosnych wyznaniach o najpiękniejszej Kobiecie w historii świata! Książka zawiera 31 rozdziałów poświęconych Maryi, pokazujących Ją jako zwykłą Kobietę – taką jak my.


Miłość leczy rany

Zastanawiałam się czy po nią ponownie sięgać – „Miłość leczy rany”, Katarzyna Bonda

Jestem chyba jedną z ostatnich osób, które dopiero co przeczytały nową powieść Katarzyny Bondy „Miłość leczy rany”. Musiałam podejść do niej dosłownie 3 razy, przeplatając w tym czasie innymi, czego staram się unikać jak ognia, nie mniej chciałam jej dać szansę i do trzech razy sztuka i zachwyciłam.