Wyjazd na weekend-Sarah Alderson-zaczytanyksiazkoholik.pl

Szampańska zabawa, która zamienia się w piekło – „Wyjazd na weekend”, Sarah Alderson


Bohaterki powieści: Olra i Kate przyjaźnią się. Przyjaźń jest czymś pięknym, wzajemna życzliwość, szacunek, zaufanie. Na przyjaciółkę możemy liczyć o każdej porze dnia i nocy. Takie właśnie były dziewczyny. Raz w roku nie patrząc na nic innego dookoła, organizowały sobie wspólny, weekendowy wyjazd. Tym razem wybrały Lizbonę. Lizbona miała dać ukojenie w przeżyciach, które w ostatnim czasie miały: Orla nabierała niełatwych doświadczeń jako świeżo upieczona matka, natomiast Kate wracała do życia po trudnym rozwodzie. Większość ludzi uważa, że ich przyjaciele dobrze ich znają. Jednak w większości przypadków jest to złudzenie. I tak było też pomiędzy Orlą a Kate.

Kiedy wymarzony wyjazd zmienia się w… przerażający koszmar!

Piękny apartament, piękne widoki, zwiedzanie i oczywiście wieczorne wyjście na miasto. Kiedy Orla budzi się rano, nigdzie nie ma Kate. Przesłuchiwania przez policję nie mają końca, podejrzenia, mgliste wspomnienia wieczoru. Mimo iż Kate zaginęła w Lizbonie, to rozwiązanie zagadki jej zniknięcia znajduje się znacznie bliżej domu, niż mogłoby się wydawać.

„Wyjazd na weekend” to powieść z tych, które początkowo zaczynają się sielanką i ekscytacją wspólnego przyjacielskiego weekendu. Bardzo ciekawie jest pokazana kobieca przyjaźń, gdzie dziewczyny nie są względem siebie, aż tak szczere, jak w przyjaźni być powinno. Autorka krok po kroku prowadzi nas przez śledztwo, gdzie stojąc u boku Orli, powoli odkrywamy karty zagadkowego zniknięcia Kate. Orla początkowo wydawała mi się dość naiwną i niepewną siebie kobietą, jednak sytuacja, w której została postawiona, diametralnie zmienia jej oblicze. Po przeczytaniu książki obejrzałam również film, który powstał na jej podstawie. Jak to z książkami bywa, powieść okazała się znacznie bardziej wciągająca niż ekranizacja, tym bardziej że reżyser dość dużo pozmieniał i początkowo miałam wątpliwości, czy aby na pewno włączyłam dobry film. Autorka wodziła mnie za nos i w pewnym momencie już nawet nie wiedziałam kogo podejrzewać o zaginięcie Kate. Co rusz kogoś innego obstawiałam, kiedy wydawało mi się, że sprawca jest już znany, jakież było moje zdziwienie, że to jeszcze nie koniec dochodzenia. Powieść zaklasyfikowałabym do tych spokojniejszych z uwagi na dość, jak już wspominałam sielskie rozpoczęcie opowieści. Czytając, miałam wrażenie, że to powieść bardziej dla czytelniczek niż czytelników. Fabuła, okładka… Z twórczością Sarah Alderson miałam styczność po raz pierwszy, mimo iż na swoim koncie autorka ma już dość pokaźną kolekcję wydanych powieści, niestety nie w Polsce. Miejmy nadzieję, że to ulegnie zmianie. Jeśli lubicie czytać powieści z gatunku kryminałów, sensacji … ale takie, gdzie krew nie leje się litrami, to „Wyjazd na weekend” powinien Wam przypaść do gustu.

Tytuł: Wyjazd na weekend
Autor: Sarah Alderson
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 13-04-2022
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 41,90 zł
Tłumaczenie: Anna Dobrzańska


Dodaj komentarz


Czytaj także

Obsesje, Angela Santini, zaczytanyksiazkoholik.pl

Debiutancka powieść – „Obsesje” autorstwa Angelii Santini

„Do czego zdolny jest człowiek, gdy w grę wchodzą najgłębiej skrywane obsesje?” Bohaterką powieści jest Andrea Cherry. Dziewczyna pracuje w sklepie ze starociami, a po pracy wychowuje pięcioletnią córeczkę. Mieszka razem ze swoją mamą, na którą może zawsze liczyć oraz przyjaciółką. Andrea prowadzi zwyczajne życie, i stara się związać koniec z końcem.


Nicholas Sparks, Powrót, zaczytanyksiazkoholik.pl

Mistrz romantycznych historii – Nicholas Sparks „Powrót”

Nicholas Sparks w swojej powieści daje bohaterowi, ale również nam, czytelnikom ważną lekcję: „Żeby iść w życiu naprzód, czasem trzeba wrócić do miejsca, w którym wszystko się zaczęło”.