Łowca snów

Coś z dreszczykiem – „Łowca snów” autorstwa Stephena Kinga


King, kosmici, nastolatkowie – co tym razem się wydarzy? „Łowca snów” autorstwa Stephena Kinga.

Nadszedł czas na Stephena Kinga … „Łowca snów”. Jest to powieść o kosmitach, która napisana jest z pozycji wnikliwego obserwatora długoletniej tradycji obecności tej tematyki w mediach i popkulturze. Jest to typowa dla tego autora powieść. Wystarczy przyjrzeć się trochę fabule, a czujemy się jak w domu. Mamy kilku mężczyzn, kumpli z dzieciństwa, podczas którego miały miejsce wydarzenia pozostawiające piętno na całym ich życiu. Nie wiem, czy tylko ja miałam wrażenie, że przeszłość została tutaj ukazana ciekawiej niż wątki dziejące się w czasie trwania wydarzeń. Za każdym razem, gdy czytałam o dzieciakach, odbieram kingowski świat ich oczami, odczuwam tak ogromne pokłady magii płynące z papieru, że wcale nie mam ochoty wracać do głównych wątków. Tylko czy tak naprawdę można uznać to za minus? Zdecydowanie nie! Lektura jest na swój sposób wyjątkowa, wciągająca.

OPIS:
Dawno temu czterech chłopców dokonało w Derry, w Maine bohaterskiego czynu. To co zrobili odmieniło ich w sposób, którego nie byli w stanie pojąć. Ćwierć wieku później, już jako mężczyźni, spotykają się jak co roku na wyprawie łowieckiej. Choć ich drogi się rozeszły wiąż łączy ich niezwykła więź. Nie wiedzą jednak że ten wypad do lasu, na polowanie będzie inny niż zwykle. Kiedy w okolice ich chatki dotrze zagubiony mężczyzna, mamroczący bez ładu i składu o światłach na niebie, więzy ich przyjaźni zostaną raz na zawsze zerwane, w brutalny sposób. Już wkrótce, czwórka przyjaciół zostanie zmuszona, aby stawić czoła niezwykłemu wrogowi, a nitki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, jak w Indiańskim talizmanie zwanym Łapaczem Snów zostaną splątane ze sobą, tworząc jedność za sprawą niezwykłego chłopca, posiadającego nadzwyczajne umiejętności, odtąd jednak nic już nie będzie takie samo.


Tytuł: Łowca snów
Tytuł oryginału: Dreamcatcher
Autor: Stephen King
Wydawnictwo: Prószyńki i s-ka
Data wydania: 27-01-2011
Ilość stron: 608
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 38,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Młodość w Skarżysku-Ryszard Tomtas-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Młodość w Skarżysku”, Ryszard Tomtas

Pierwsza połowa lat 70-tych w Skarżysku Kamiennej. Wspomnienia z dzieciństwa i etapu dorastania, nie pozbawione ostrej puenty z elementami aluzji. Sytuacje opisane kapitalną, rwaną frazą. Młodość, miasto i bieda, oraz parowozy, których już dzisiaj nie ma. Skarżysko-Kamienna. Tak kiedyś było.


Historia książek – skąd się wzięły, zaczytanyksiazkoholik.pl

Historia książek – skąd się wzięły?

Książki są prawie tak stare, jak samo pismo i ich pojawienie się wyznacza przełom pomiędzy prehistorią, gdy dzieje ludzkości przekazywano ustnie, i historią, kiedy były zapisywane dla przyszłych pokoleń. Pierwsze książki pisane były na rozmaitych materiałach: tabliczkach z gliny, jedwabiu, papirusie (wykonanym z trzciny), pergaminie (skórach zwierzęcych)