Siostra mojej siostry

„Siostra mojej siostry” Izabelli Frączyk w sam raz na świąteczny wieczór


Czy „Siostra mojej siostry” to mój udany debiut z powieścią Izabelli Frączyk?

Dzisiaj coś z motywem świątecznym w tle, co prawda nie jest na głównym planie, ale troszkę go w powieści jest. „Siostra mojej siostry” to książka autorstwa Izabelli Frączyk – mój debiut z tą pisarką więc nie jestem w stanie się odnieść do tego, jak ta książka wypada na tle innych jej dzieł. Wielowątkowa akcja, świetnie nakreślone portrety bohaterów, zderzenie dwóch światów i życia w zapadłej bieszczadzkiej wiosce i metropolitarnej Warszawie, szczerość i prostolinijność skonfrontowana z obłudą i cynizmem. Jest to bajka o Kopciuszku: bogatej i biednej siostrze. Siostry przyrodnie – długo zastanawiam się, jak ma się tytuł książki do jej wnętrza/ zawartości. I nijak mi nie pasuje. Poznajemy Hankę nieśmiałą i szarą myszkę. Jej egzystencja nie jest interesująca, z każdego kąta bije ubóstwo, mieszka w malutkiej miejscowości bez perspektyw, nowy dzień rzadko przynosi coś zaskakującego. Mimo wszystko lubiła swoją spokojną i poukładaną codzienność – budkę m.in. z goframi (która z czasem okazała się klapą), malarstwo, przyjaciół. Aż tu pewnego dnia wkracza w jej życie Kaja, przyrodnia siostra. Rozkapryszona gwiazda ekranu, przekonana o własnej wielkości i wspaniałości. Kaja, która z dnia na dzień straciła stanowisko w telewizji, postanawia wykorzystać swoją siostrę dla ocieplenia wizerunku i sprowadzić ją do swojego apartamentu do Warszawy. Czy Hania zgodzi się opuścić to, co kocha i wyjechać w obcego miasta? Czy, aby w propozycji Kai nie ma drugiego dna? A może pojawi się też wątek miłosny? Jeśli jesteście ciekawi, jak potoczą się losy Hani i Kai to zapraszam Was do lektury.



Tytuł: Siostra mojej siostry
Autor: Izabella Frączyk
Wydawnictwo: Prószyński S-ka
Data wydania: 26-11-2019
Data 1. wyd. pol.: 12-03-2015
Ilość stron: 416
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 38,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

"Perska zazdrość"

„Perska zazdrość” autorstwa Laili Shukri

Autorka przedstawia nam, w jaki sposób żyje się kobietom, którym udało się znaleźć nieco lepszego męża, niż zazwyczaj to bywa w tamtych krajach. Natychmiast nasuwają mi się pytania, czy mieszane kulturowo pary nie są w pewien sposób skazane na porażkę, nieuniknione oddalanie się partnerów od siebie? Jednak lepsze traktowanie przez mężczyznę nie oznacza polepszenia sytuacji w małżeństwie, kiedy w religii męża dopuszczalne jest posiadanie kilku żon.


Anna Płowiec - wywiad, zaczytanyksiazkoholik.pl

Kiedy możemy spodziewać się kolejnej powieści autorstwa Anny Płowiec?

Z rozmowy z Anną Płowiec dowiecie się m.in. kto autorkę inspiruje do pracy twórczej, czy ma jakiś autorytet, czy np. to, który moment w pracy nad książką jest najtrudniejszy? Zapraszam do lektury.