Obca miłość

Romans z wątkiem kryminalnym w tle – „Obca miłość”, Katarzyna Grabowska


Czy warto zaufać obcej osobie bardziej niż przyjacielowi? O tym w powieści pt. „Obca miłość”.

Książką „Obca miłość” z cyklu „Wszystkie nasze chwile” rozpoczęłam swoją przygodę z twórczością Katarzyny Grabowskiej. Czy była ona udana? Zapraszam do lektury.

Naszą bohaterką jest Weronika, która została porzucona przez rodziców, kiedy miała zaledwie kilka miesięcy, wyjechali oni za granicę, gdzie zginęli w wypadku samochodowym. Zanim poszła na studia, mieszkała w Skarbieszu ze swoim dziadkiem Florianem Skarbierskim.

Dziadek, chcąc zabezpieczyć wnuczkę, pewnego dnia udał się z nią do notariusza, aby podpisać stosowne dokumenty. W Skarbieszu mógł ufać tylko zaprzyjaźnionej rodzinie, Państwu Boguszom. I to oni, gdyby coś jemu się stało, mieli zaopiekować się jego wnuczką.

Będąc już studentką, otrzymała telefon, że dziadek nie żyje. Chcąc naprawić coś w instalacji elektrycznej w garażu, zapomniał o odłączeniu zasilania. W dodatku była mokra podłoga i został porażony prądem. Po dwóch dnia znalazł go Pan Bogusz.

Weronika odziedziczyła po dziadku przetwórnię, ziemię, sady … W cierpieniu po stracie ukochanego dziadka pomagała jej przyjaciółka, Milena Bielska. Od Boguszów otrzymała list, który tuż przed śmiercią napisał do niej dziadek, w którym prosi, aby sprzedała ziemię, przetwórnię i wyjechała. Niby chce się jej w nim do czegoś przyznać, ale ostatecznie tego nie robi.

Kochana Weroniko,
W chwili, gdy czytasz ten list, nic nie jest takie, jakie powinno być. Zdarzyło się coś, co nie powinno się zdarzyć. Cóż, los czasem płata figle i w przedziwny sposób komplikuje ludzkie życie. A czasem ludzie sami je sobie utrudniają. Kiedyś, przed laty, uczyniłem coś, co teraz powróciło… Musiałem to zrobić! Uwierz mi, że to było konieczne! Musiałem postąpić wbrew własnemu sumieniu, aby mogło wydarzyć się coś dobrego…

Pewnego razu usłyszała dziwną rozmowę telefoniczną, którą prowadziła Milena. Mówiła w niej o tym, że wszystko przebiega zgodnie z ustaleniami, a leki działają. Weronika uzmysłowiła sobie, że od kiedy dowiedziała się, że dziadek nie żyje Milena, jej nie odstępowała na krok i podawała leki, które niby miały pomóc jej przejść przez żałobę oraz były wskazane przez lekarza. Obawiając się o swoje życie, uciekła z domu, a schronienie całkiem przypadkiem znalazła w obozie uchodźców z Syrii u Jusufa Samaana, którego wraz z innymi zatrudnił w przetwórni jej dziadek. O czym nie miała pojęcia. Młody mężczyzna zrobił na niej piorunujące wrażenie, przystojny, opiekuńczy, bardzo miły … Jeszcze bardziej zbliżyła ją do niego jego historia, to co spotkało jego rodzinę oraz przyjaciół w Syrii. Żałowała, że tak rzadko bywała u dziadka, nie miała pojęcia o jego przetwórni, o tym, jak funkcjonuje. Jusuf przekonał ją, aby nikomu nie ufała, nawet Boguszom. Uwierzyła mu. Na domiar złego dowiedziała się, że podpisała Milenie pełnomocnictwa na dysponowanie w jej imieniu majątkiem.

Czy Jusuf miał coś wspólnego z Mileną? Czy tych dwoje chciało za coś zemścić się na Weronice i jej rodzinie? Kim tak naprawdę okaże się Milena Bielska? Czy ze strony Jusufa grozi Weronice niebezpieczeństwo? Co jej dziadek miał na sumieniu? Czy jego śmierć to rzeczywiście nieszczęśliwy wypadek, czy perfidnie zaplanowanie morderstwo?

Nie spodziewałam się, że „Obca miłość” mnie tak wciągnie! Czyta się ją z pełnym zaciekawieniem i ciężko odłożyć książkę na bok. Mamy tutaj do czynienia z intrygą, miłością, utratą zaufania, zdradą, wsparciem – tylko, kto komu co okaże.

Niestety I tom mnie zawiódł, gdyż nie dowiedziałam się, jak ta historia się zakończyła, a tak bardzo chciałam… Oczywiście żartuję! Opowieści w tomach mają to do siebie, że na dalsze losy bohaterów musimy cierpliwie czekać. Wiem, że już niebawem w moje ręce trafi tom II pod moim patronatem a po nim tom III i będę mogła zatracić się w dalszych losach Weroniki i Jusufa, do czego Was również serdecznie zachęcam.Tytuł: Obca miłość
Autor: Katarzyna Grabowska
Cykl: Wszystkie nasze chwile (tom 1)
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 09-05-2020
Ilość stron: 512
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Razem, a nawet osobno - Barbara Kwinta - zaczytanyksiazkoholik.pl

„Razem, a nawet osobno”, Basia Kwinta

„Razem, a nawet osobno” to prawdziwa opowieść o dojrzewaniu, miłości i szukaniu swojego bezpiecznego miejsca na ziemi. Dziesięć lat wcześniej… Wieliczka, klasa maturalna. W ramach zajęć z przedsiębiorczości Marysia i Janek tworzą projekt otwarcia w mieście kameralnej knajpki. „Honolulu” ma być tylko kolejną pracą na zaliczenie, jednak licealiści postanawiają wcielić swój biznesplan w życie. Choć nikt nie wierzy w powodzenie ich


Magdalena Jasny

Magdalena Jasny

Przez wiele lat współpracowała z redakcją dziecięcą TVP. Była panią Kredką w „Ciuchci” domisią Magdą w „Domisiach” i po prostu Magdą w programie „Mama i ja”. Z niesłabnącą energią zajmuje się twórczością dla dzieci.