Anna KArpińska, Bądź blisko, Kiedy nadejdziesz, zaczytanyksiazkoholik.pl

Głęboko poruszający cykl „Kolory szczęścia” autorstwa Anny Karpińskiej


„Czy warto poświęcić spokojne życie dla pełni szczęścia i realizacji największego marzenia?” Jakie wrażenia wywarły na mnie powieści „Kiedy nadejdziesz” oraz „Bądź blisko” autorstwa Anny Karpińskiej?

Bohaterami powieści jest Aleksandra i Jan, którzy od wielu lat starają się o dziecko. Kiedy już Aleksandra zachodzi w ciążę zawsze po upływie dwunastego tygodnia płodowego, dochodzi do poronienia. Zaklinanie losu i proszenie wszystkich świętych o dar życia dla maluszka nie pomagają. Przyjaciółka Milena, która jest szczęśliwą matką trójki dzieci, dopinguje Olę w trudnych chwilach. Podnosi na duchu i każe cieszyć się, póki co chwilami ciszy i spokoju, bo kiedy pojawi się w końcu na świecie maleństwo, już tego nie zazna. Aleksandra marzy o tym dyskomforcie, o którym tak często mówią matki. Lekarze nie potrafią wytłumaczyć, czym spowodowane jest to, iż Ola nie może donosić ciąży. Wyrok jest jeden: każda kolejna ciąża wiąże się z poronieniem. Pewnego dnia los na ścieżce Aleksandry stawia Marię. Maria i Władek są rodzicami nastoletniej Kaliny, która po wypadku nie może chodzić i jest zmuszona poruszać się na wózku inwalidzkim. Maria widzi iskierkę nadziei na to, aby ich córka mogła ponownie chodzić na własnych nogach. Jest tylko jeden problem – operacja oraz rehabilitacja to koszt rzędu dwustu pięćdziesięciu tysięcy złotych. Dla Marii i Władka kwota poza jakimkolwiek zasięgiem. Dla Oli i jej męża Janka, taka kwota to nic, dlatego też małżeństwa zawierają między sobą umowę. Umowę, która wywróci świat każdej z kobiet do góry nogami. Na ich drogach staną niespodzianki, nie zawsze te dobre. Jak dużo jest się w stanie poświęcić dla osiągnięcia szczęścia?

Życiowy rollercoaster wznosił się nieubłaganie.

Tyle słowem wstępu, jeśli chodzi o tom pierwszy. Kiedy tylko zaczęłam go czytać, już pierwsza strona wywarła na mnie ogromne emocje. Zarwałam część nocy, a łzy nie przestawały cisnąć mi się do oczu. My kobiety często utożsamiamy się z bohaterami powieści, jeśli historia któregoś z nich jest nam szczególnie bliska, angażujemy się znacznie bardziej w taką lekturę. Jeśli chodzi o tom drugi. Nie zdradzę Wam, jak się w nim toczą losy Oli i Marii … Byłoby to spojlerowanie części pierwszej. Mogę natomiast powiedzieć, że fabuła toczy się już znacznie spokojniej, ale nie oznacza to, że emocji jest mniej. Są, ale znacznie inne. O Annie Karpińskiej słyszałam już dawno, ale dopiero przy tych powieściach miałam okazję poznać jej pióro. Cieszę się z tego niezmiernie, gdyż była to niezapomniana przygoda. Życzę sobie i każdemu innemu czytelnikowi, aby na rynku pojawiało się więcej tak wartościowych książek. Takich, które poruszają trudne tematy, pokazują, że otwarcie na pewne kwestie nie jest niczym złym. Autorka pokazała tutaj niesamowitą siłę kobiet, ich rozwój i dowartościowywanie z każdą kolejną stroną.

Historia dwóch zdeterminowanych kobiet, które ustabilizowane życie kładą na szali swoich pragnień.


Tytuł: Kiedy nadejdziesz
Autor: Anna Karpińska
Seria: Kolory szczęścia (tom 1)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 07-09-2021
Ilość stron: 440
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 42,00 zł


Tytuł: Bądź blisko
Autor: Anna Karpińska
Seria: Kolory szczęścia (tom 2)
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 18-01-2022
Ilość stron: 440
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 42,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Inkbook-recenzje książek

Dlaczego zdecydowałam się sięgnąć po czytnik e-booków inkBOOK Calypso Plus?

Dla odmiany postanowiłam przetestować inkBOOKa, czyli popularny czytnik e-booków, aby sprawdzić, czy urządzenie tego typu będzie spełniało oczekiwania takiego mola książkowego jak ja… inkBOOK Calypso Plus – bo o tym urządzeniu mowa


Zagubieni w kłamstwie

Katarzyna Grabowska w swojej najnowszej książce pt. „Zagubieni w kłamstwie”

„Zagubieni w kłamstwie” to kontynuacja „Obcej miłości”. Poznajemy dalsze losy Weroniki Skarbierskiej i jej próby odzyskania rodzinnej firmy – przetwórni. Jeśli nie czytaliście tomu pierwszego, to serdecznie Was do tego zachęcam, dlatego też nie będę się tutaj odnosiła do tego, co się wówczas wydarzyło. Kto czytał, ten wie, a kto nie czytał, to zachęcam, aby to jak najszybciej uczynił.