romans

Romans spod pióra mężczyzny – „Na Jawie Sen”, Shadow


Rzadko się zdarza, aby w moje ręce trafiła powieść obyczajowa, romans z wątkiem erotyki napisana przez mężczyznę. W głowie oprócz tej powieści mam jeszcze jedną, która powstała spod pióra męskich wyobrażeń. Ponownie była to dla mnie niesamowita przygoda móc zatracać się w prozie pokazanej oczami męskiej części świata pisarskiego.

Siri i John poznali się na portalu randkowym. Dziewczyna szukała tam odskoczni od codziennego życia: męża, dzieci a John? Podobnie. Chcieli czegoś więcej, czegoś innego. Nie planowali jednak znalezienia wielkiej miłości, szukali jedynie rozmówcy. Siri zaręczała Johnowi, że i tak dostanie to, co będzie chciała. Nie pisali jednak ze sobą zbyt często. Kiedy już dochodziło do rozmów, niekiedy kończyły się one niemiłą wymianą poglądów. Mężczyna coraz bardziej przekonywał się do tak zwanego „bezpiecznego” skoku w bok. Przykładu szukać daleko nie musiał. Siri, która go aż nadto intrygowała żyła tak od lat, a pozytywne opinii dokładały do całości swoją cegiełkę. Mimo iż ich rozmowy często kończył się kłótnią, coś ciągnęło ich w swoją stronę. John nie potrafił sobie tego wytłumaczyć. Poznawali się coraz bardziej. W ich relacji nie było wzajemnego buntowania na męża czy żonę. Nie mogąc dłużej znieść braku możliwości dotyku drugiej osoby, postanowili się spotkać. Każde z nich na spotkanie pojechało z innymi oczekiwaniami. Wiedzieli doskonale, że oboje żyją w związkach i może ich łączyć jedynie seks na zasadach układu. Czy mimo wszystko targające nimi emocje pozwolą utrzymać relację na zasadach, które przyjęli?

Powieść napisana jest w formie dialogów pomiędzy Siri i Johnem oraz ich przemyśleniami na temat danych sytuacji. Nie sądziłam, że aż tak dam się wciągnąć w historię poznania się dwóch osób na portalu internetowym. Układ, w który bohaterowie się wplątali, z pozoru wydaje się taki oczywisty. Targają nimi różne emocje, ale czy uda im się oddzielić to, co jest prawdziwe od tego, co nie. Powieść na swój sposób wyjątkowa. Przedstawiona historia jest bardzo realna, zwłaszcza w czasach pandemicznych, kiedy to był brak możliwości spotykania się ze znajomymi, praca zdalna, zamknięci w czterech ścianach. Może na własnej skórze przeżyliście coś takiego jak bohaterowie powieści „Na Jawie Sen”? Jeśli szukacie czegoś nietuzinkowego, pokazującego jak można zatracić się w relacji internetowej z nutką erotyzmu, ale również przeczytaniu wielu mądrych słów naszych bohaterów, zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę.

Nieważne, co ludzie mówią. Ważne, jak Cię traktują.


Książkę możecie zamawiać na stronie www autora TUTAJ lub poprzez wiadomość e-mail: shadow.ksiazki@o2.pl

Kupując książkę, wspierasz dzieci będące pod opieką fundacji Gajusz. Warto pomagać.


Tytuł: Na Jawie Sen
Autor: Shadow
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Data wydania: 16-08-2021
Ilość stron: 334
Oprawa: miękka
Cena rynkowa: 45,00 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Paula Uzarek - wywiad - Zczytanyksiazkoholik.pl

Co dodaje skrzydeł Pauli Uzarek autorce serii „Ślady dusz”?

Paula Uzarek, autorka serii „Ślady dusz” opowiada o tym, jak zaczęła się jej przygoda z pisarstwem, które z osiągnięć twórczych dało autorce największą satysfakcję i dlaczego, czy skąd pomysł na napisanie powieści w gatunku fantastyki – magia, szamani, wiedźmy? To i wiele innych niezwykle ciekawych informacji o pisarce i jej życiu przeczytacie w poniższym wywiadzie.


Moment

Na jeden wieczór – „Moment, czyli po nitce do kłębka”

W książce zawartych jest kilka opowiadań dotyczących tego, jak pewnym osobom mija dzień – psychiatrze, matce czy żonie. Co łączy te osoby? Jak wydarzenia danego dnia wpływają na ich przyszłość? Autorka radzi nam, abyśmy bardziej spojrzeli i pamiętali o sobie, niż tylko zaspokajali potrzeby i pragnienia innych.