Psychopata

„Psychopata” Klaudii Muniak – premiera już za kilka dni


„ … Zacieśniam dłonie tak mocno, że z łatwością wyczuwam chrząstki krtani, ale mimo to nie przestaję … ” Psychopata” Klaudii Muniak.

Psychopata psychopacie nierówny. 25 marca swoją premierę będzie miała książka Klaudii Muniak „Psychopata”. Książka z gatunku thrillera medycznego – jak dla mnie idealnie. Naszą bohaterką jest Maja Lipska, naukowiec pracujący w ośrodku zajmującym się badaniami nad nowotworami mózgu. Jak to Maja mogłaby nam łopatologicznie wyjaśnić swoją pracę? Ano tak:

„neurogeneza to proces powstawania nowych komórek nerwowych. Celem terapii jest zapoczątkowanie neurogenezy w chorym regionie mózgu”

Prywatnie związana jest z komisarzem Aleksandrem Rudkiem – Olkiem. Olek pracuje obecnie nad serią morderstw nad kobietami i szuka sprawcy. Maja jak się okazuje, ma malutką tajemnice przez ukochanym – bierze leki, o których on nie ma pojęcia, m.in. escipram. Czym branie leków jest podyktowane? Pewnego razu po swojej naukowej prelekcji wieczór spędza ze znajomymi z pracy i z kontrahentami podczas bankietu. Wszyscy jej gratulują wystąpienia. Maja budzi się w … parku. Totalnie nie wiedząc, jak się w nim znalazła, dopiero włączając komórkę, uświadamia sobie, że … uciekł jej z życia 1 dzień. Próbuje odtworzyć wydarzenia, ale na marne. Nie ma śladów napaści, gwałtu, ale … na głowie wyczuwa malutką rankę. Pamięta tylko tyle, że tańczyła z Robertem, przyjacielem z pracy i na tym się kończą jej wspomnienia z wieczoru. Co się wydarzyło? Jak znalazła się w parku? Czy Robert pomoże jej rozwiązać zagadkę? Pewnego dnia Robert zostaje aresztowany przez Olka w związku z morderstwami dokonywanymi na kobietach. Mai ciężko się z tym pogodzić, gdyż to jej przyjaciel. A może Maja jest w jakiś sposób powiązana z morderstwami? w końcu dziewczyna komisarza policji sporo na ich temat wie, gdyż sam jej relacjonował przebieg sprawy. W ręce Mai wpada osobisty pamiętnik Roberta. Czego się z niego dowie? Czy uda jej się dojść do prawdy z felernym brakującym 1 dniem z jej życia?

Co sądzę o książce? Uwielbiam thrillery, uwielbiam lekturę medyczną, więc książka jak znalazł dla mnie. Autorka zgrabnie opisuje zagadnienia medyczne, nie frustrując tym samym trudnymi frazami czytelnika. Czytelnik jest trzymany cały czas w napięciu. Ogromnym zaskoczeniem był dla mnie fakt związany z powodem zażywania przez naszą bohaterkę psychotropów… Dlaczego – zachęcam do lektury, a przekonacie się sami.


Tytuł: Psychopata
Autor: Klaudia Muniak
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 25-03-2020
Ilość stron: 304
Oprawa: miękka
Cena okładowa: 39,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Wyspa Kociej Mgły, Agnieszka Zamojska, zaczytanyksiazkoholik.pl

„Wyspa Kociej Mgły”, Agnieszka Zamojska

„Wyspa Kociej Mgły” to wyjątkowa baśń nie tylko dla dzieci. To pełna magii, humoru i ukrytych znaczeń opowieść o podróży do niezwykłych krain. Przygody bohaterów pobudzają do refleksji, do zrozumienia naturalnych praw rządzących światem, a także głębokiego poznania siebie. To książka o odwadze, wyborach, marzeniach, zaufaniu i przyjaźni.


Natalia Thiel-Dziewczyna z portretu

„Dziewczyna z portretu”, Natalia Thiel

W życiu Hani Skorskiej nic nie dzieje się tak, jak sobie wymarzyła. By oderwać się od problemów, Hania decyduje się na wyjazd do dworku dziadków, Mirosławy i Jana Doroszów, na Pomorzu. Na targu pod wpływem impulsu kupuje portret nieznanej dziewczyny. Osobliwa reakcja dziadków na obraz skłania Hanię do poszukiwań odpowiedzi na pytanie, kim jest dziewczyna z portretu.