Chwile które nigdy się nie wydarzą - Klaudia Muniak - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Praca ponad szczęście – „Chwile, które nigdy się nie wydarzą”, Klaudia Muniak


„Znasz to uczucie, gdy praca jest twoją pasją i poświęcasz jej całą siebie? Gdy przedkładasz nad nią wszystko inne, tracąc z oczu szansę na pełnię szczęścia?”

„Chwile, które nigdy się nie wydarzą” autorstwa Klaudii Muniak to drugi tom serii londyńskiej, w którym bliżej poznajemy Anitę, biotechnolożkę, z którą mieliśmy okazję spotkać się w tomie pierwszym opowiadającym o Róży i jej ucieczce do Londynu. Anita kocha Londyn i swoją pracę, jest pracoholiczką, mówi o tym otwarcie. Pracę przekłada nad wszystko, nie istnieje dla niej wolna sobota, czy niedziela. Traktuje ją jako ucieczkę od tego, co przyniosło ból. Bardzo wspiera ją Róża, zaprzyjaźniły się, ale nie są ze sobą do końca szczere. Anita zaczyna otrzymywać listy, które wytrącają ją z równowagi, wraca przeszłość, o której tak bardzo chciała zapomnieć. Czy ograniczając pracę, będzie umiała szukać szczęścia, które jej się należy? W dodatku pewien chłopczyk pomoże jej w otwarciu się i wykrzyczeniu światu tego, co ją boli od wielu lat.

… widok dławi mnie w gardle, ucieleśnia wszystko to, czego nie będzie mi dane przeżyć. Pragnienia, które nigdy nie zostaną zaspokojone. Chwile, które nigdy się nie wydarzą. Czas, który nie nadejdzie.

„Chwile, które nigdy się nie wydarzą” to wzruszająca i poruszająca opowieść o życiu, miłości i utracie. Autorka zabiera czytelnika w podróż przez historię Anity i bliskich jej osób. Książka porusza wiele tematów, takich jak trudne relacje z rodzicami, szukanie swojego miejsca na świecie, a przede wszystkim utratę kogoś bliskiego. Muniak przedstawia te tematy w sposób bardzo subtelny i wnikliwy, co pozwala czytelnikowi na wczucie się w sytuacje bohaterów i zrozumienie ich emocji.

Przed pewnymi sprawami nie ma ucieczki. Zawsze cię w końcu dogonią.

Jednym z ważniejszych elementów tej powieści jest Jej styl pisania. Autorka używa języka prostego, ale jednocześnie bardzo pięknego i poetyckiego, co sprawia, że czytanie książki staje się prawdziwą przyjemnością. Opisy przyrody, zabytków Londynu, emocje bohaterów oraz ich relacje z innymi postaciami są przedstawione w sposób bardzo realistyczny i autentyczny. Czytelnik jest również zachęcony do refleksji nad własnym życiem, miłością i utratą. Książka ta może pomóc zrozumieć, że życie to nie tylko sukcesy w pracy, ale także trudne wybory i niepowodzenia, z którymi trzeba się zmierzyć.

„Chwile, które nigdy się nie wydarzą” to poruszająca i wzruszająca opowieść o życiu i utracie, którą każdy powinien przeczytać. Klaudia Muniak stworzyła naprawdę piękną książkę, która zapada w pamięci na długo po przeczytaniu.

Tytuł: Chwile, które nigdy się nie wydarzą
Autor: Klaudia Muniak
Seria londyńska, tom 2
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania: 15-06-2022
Ilość stron: 382
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Trzynasta opowieść, Diane Setterfield, zaczytanyksiazkoholik.pl

Diane Setterfield, „Trzynasta opowieść”

Opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości na skraju nienawiści, o bolesnej, nieuniknionej stracie i o rozpaczy, której nie leczy upływ czasu.


Cyberpunk, odrodzenie, Andrzej Ziemiański, zaczytanyksiazkoholik.pl

Andrzej Ziemiański ze swoją najnowszą książką „Cyberpunk. Odrodzenie”

Firma Reno Mobile, kiedyś zajmująca się produkcją chipów wszczepianych do ciał pacjentów wraz z aplikatorami. Tego typu chipy dozowały lekarstwa, zbierały dane do badań czy też monitorowały stan zdrowia pacjenta. Szefostwo firmy szybko doszło do zdania, że największy przychód generują substancje, które są dozowane, a nie same dozowniki.