Chwile które nigdy się nie wydarzą - Klaudia Muniak - zaczytanyksiazkoholik.pl - blog

Praca ponad szczęście – „Chwile, które nigdy się nie wydarzą”, Klaudia Muniak


„Znasz to uczucie, gdy praca jest twoją pasją i poświęcasz jej całą siebie? Gdy przedkładasz nad nią wszystko inne, tracąc z oczu szansę na pełnię szczęścia?”

„Chwile, które nigdy się nie wydarzą” autorstwa Klaudii Muniak to drugi tom serii londyńskiej, w którym bliżej poznajemy Anitę, biotechnolożkę, z którą mieliśmy okazję spotkać się w tomie pierwszym opowiadającym o Róży i jej ucieczce do Londynu. Anita kocha Londyn i swoją pracę, jest pracoholiczką, mówi o tym otwarcie. Pracę przekłada nad wszystko, nie istnieje dla niej wolna sobota, czy niedziela. Traktuje ją jako ucieczkę od tego, co przyniosło ból. Bardzo wspiera ją Róża, zaprzyjaźniły się, ale nie są ze sobą do końca szczere. Anita zaczyna otrzymywać listy, które wytrącają ją z równowagi, wraca przeszłość, o której tak bardzo chciała zapomnieć. Czy ograniczając pracę, będzie umiała szukać szczęścia, które jej się należy? W dodatku pewien chłopczyk pomoże jej w otwarciu się i wykrzyczeniu światu tego, co ją boli od wielu lat.

… widok dławi mnie w gardle, ucieleśnia wszystko to, czego nie będzie mi dane przeżyć. Pragnienia, które nigdy nie zostaną zaspokojone. Chwile, które nigdy się nie wydarzą. Czas, który nie nadejdzie.

„Chwile, które nigdy się nie wydarzą” to wzruszająca i poruszająca opowieść o życiu, miłości i utracie. Autorka zabiera czytelnika w podróż przez historię Anity i bliskich jej osób. Książka porusza wiele tematów, takich jak trudne relacje z rodzicami, szukanie swojego miejsca na świecie, a przede wszystkim utratę kogoś bliskiego. Muniak przedstawia te tematy w sposób bardzo subtelny i wnikliwy, co pozwala czytelnikowi na wczucie się w sytuacje bohaterów i zrozumienie ich emocji.

Przed pewnymi sprawami nie ma ucieczki. Zawsze cię w końcu dogonią.

Jednym z ważniejszych elementów tej powieści jest Jej styl pisania. Autorka używa języka prostego, ale jednocześnie bardzo pięknego i poetyckiego, co sprawia, że czytanie książki staje się prawdziwą przyjemnością. Opisy przyrody, zabytków Londynu, emocje bohaterów oraz ich relacje z innymi postaciami są przedstawione w sposób bardzo realistyczny i autentyczny. Czytelnik jest również zachęcony do refleksji nad własnym życiem, miłością i utratą. Książka ta może pomóc zrozumieć, że życie to nie tylko sukcesy w pracy, ale także trudne wybory i niepowodzenia, z którymi trzeba się zmierzyć.

„Chwile, które nigdy się nie wydarzą” to poruszająca i wzruszająca opowieść o życiu i utracie, którą każdy powinien przeczytać. Klaudia Muniak stworzyła naprawdę piękną książkę, która zapada w pamięci na długo po przeczytaniu.

Tytuł: Chwile, które nigdy się nie wydarzą
Autor: Klaudia Muniak
Seria londyńska, tom 2
Gatunek: literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Czwarta Strona
Data wydania: 15-06-2022
Ilość stron: 382
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena rynkowa: 44,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Nowe rozdanie- Paweł Famus-zaczytanyksiazkoholik.pl

„Nowe rozdanie”, Paweł Famus

Do tej pory historie alternatywne dotyczące drugiej wojny światowej widziane oczami Polaków przedstawiane były jako heroiczna obrona, doskonałe wykorzystanie błędów przeciwnika i na końcu pomoc zachodnich aliantów. W tej powieści tak nie jest. Cykl zaczyna się na długo przed wybuchem wojny, lecz już wtedy ukierunkowany jest na najmniej opresyjny wariant wydarzeń przynoszący hańbę, ale i ratunek dla milionów obywateli, dorobku narodowego i samego terytorium polskiego.


zaczytanyksiazkoholik.pl, Uma Naidoo, Dieta dla zdrowia psychicznego

Uma Naidoo poleca swoją książkę pt. „Dieta dla zdrowia psychicznego” każdemu, komu zależy na swoim zdrowiu.

Dieta silnie i wieloaspektowo wpływa na naszą psychikę. Zmagasz się ze stanami lękowymi lub depresją? Nie możesz spać? Męczy cię mgła mózgowa? A może cierpisz na inne poważne