Blog książkowy - Zemsta Stalina - Piotr Czarnecki - zaczyatnyksiazkoholik.pl

Powieść historical fiction – „Zemsta Stalina” Piotra Czarneckiego


„Zemsta Stalina” to wciągająca powieść z gatunku historical fiction, której akcja osadzona jest w roku 1945, podczas II Wojny Światowej. Stanowi ona kontynuację książki pt. „Reder 44″. Autor, Piotr Czarnecki przedstawia nam alternatywną wizję wydarzeń, w których nowy prezydent Stanów Zjednoczonych, Thomas Dewey, wspiera Polskę w przekreśleniu planów Stalina.

Historia rozgrywa się na tle ogromnych zmagań wojennych, gdzie mamy okazję śledzić działania Armii Czerwonej oraz sił polskich, które podejmują operację o kryptonimie „polskie D-DAY”. Desant Armii Andersa na plażach Gdańska oraz lądowanie spadochroniarzy Sosabowskiego w Warszawie mają na celu aresztowanie rządu Bieruta.

Czarnecki przedstawia nam wiele ciekawych wątków, które wplatają się w fabułę powieści. Polscy komandosi starają się przeciwstawić Armii Czerwonej, dochodzi do spotkania z tajemniczym naukowcem, poznajemy również losy dziewczyny zamkniętej w klatce o imieniu Greta, która doświadcza okrucieństw Armii Czerwonej. Całość splata się w intrygującą historię, w której Major NKWD Bykow podąża śladami kapitana Pawła Redera i niemieckiego pułkownika Abwehry Kurta von Mansfelda, zgodnie z rozkazem samego Stalina.

W powieści nie brakuje elementów romantycznych, które dodają jej głębi i emocjonalnego napięcia. Losy bohaterów są nieustannie narażone na niebezpieczeństwo, co nadaje historii dynamiki i trzymało mnie w napięciu. Piotr Czarnecki wplata w fabułę tło polityczne tamtych czasów, gdzie każdy wybór był trudny. Przenosi nas przez różne miasta, takie jak Gdańsk, Warszawa, Leningrad, Moskwa i Festung Breslau, ukazując różnorodne aspekty wojny, miłości i zdrady. „Zemsta Stalina” to powieść, która wciąga od pierwszych stron. Autor stworzył barwnych bohaterów, w szczególności Pawła Redera i zaplątał ich w niezwykle skomplikowaną sieć wydarzeń. Czarnecki doskonale oddaje atmosferę tamtych czasów, a jego opisy bitew i politycznych intryg są wyjątkowo realistyczne.

Całość sprawia, że „Zemsta Stalina” to powieść pełna emocji, która potrafiła mnie poruszyć. W moim odczuciu to świetnie napisana historia, która trzyma w napięciu do samego końca. Powieść ta stanowi kontynuację książki „Reder 44″ i przedstawia Piotra Czarneckiego w roli utalentowanego pisarza z wyjątkowym wyczuciem dla detali historycznych. Każdy, kto ceni powieści historyczne, doceni ją za role bohaterów, za aspekty psychologiczne czy wiarę w szczęśliwy finał misji. Czytając, musimy nastawić się na brutalne sceny, ale z drugiej strony czytając powieści historyczne, gdzieś z tyłu głowy powinniśmy mieć to, że będą pojawiały się makabryczne motywy.

Jeżeli chcielibyście poznać losy Kapitana Redera i jego grupy komandosów w trakcie ich misji, warto sięgnąć po tę pasjonującą historię. Przez pryzmat wyobraźni Autora odkryjecie różnorodne wersje tego samego wydarzenia, co stanowi niezwykle fascynujące doświadczenie. Polecam Wam zapoznać się z tą opowieścią, aby samodzielnie odkryć, jak potoczą się losy bohaterów.


Zapraszam na stronę www Autora, tutaj również możecie zamówić książkę https://www.piotr-czarnecki.pl/


Tytuł: Zemsta Stalina
Autor: Piotr Czarnecki
Cykl: Kontynuacja powieści „Reder 44″
Gatunek: historical fiction
Wydawnictwo Neptun
Data wydania: 2023
Ilość stron: 400
Oprawa: miękka ze ksrzydełkami
Cena rynkowa: 49,90 zł


Dodaj komentarz


Czytaj także

Błękitny wiatr, Synowie ognia, Aneta Zych, zaczytanyksiazkoholik.pl

Egoizm, okrucieństwo i rozwój patologicznego społeczeństwa w „Błękitny wiatr – Synowie ognia”, Aneta Zych

„Książka porusza tematy panującego na Ziemi chorego egoizmu, okrucieństwa, skradzionego dzieciństwa i rozwoju patologicznego społeczeństwa. To fantastyka, która zmusi Cię do


Herlock

Sherlock Holmes ma swoją wystawę w Nowym Jorku. Wystawiono na niej 221 przedmiotów

Jesteście miłośnikami Sherlocka Holmesa? Glen Miranker – biznesmen kolekcjonuje poświęcone detektywowi przedmioty (a zebrał ich już ponad 8000). Mężczyzna otworzył w Nowym Jorku wystawę „Sherlock Holmes in 221 Objects”, na której można zobaczyć rękopisy, ilustracje, listy